چگونه فناوری بلاک‌چین سه صنعت مهم جهانی را مختل می‌کند؟

0
65

در حال حاضر بلاک‌چین بسیاری از صنایع را مختل می‌کند اما این اتفاق بدی نیست؛ پیشرفت موفقیت‌آمیز این فناوری می‌تواند زندگی روزمره ما را فراتر از دنیای مالی تحت تاثیر قرار دهد.

به گزارش بادیجی ، با گذشت زمان خواسته‌های مشتریان هر ساله تغییر می‌کند و به همان ترتیب باعث ایجاد تغییر در صنعت می‌شود. هیچ‌کس راکد بودن را دوست ندارد و از طرفی روی آوردن مصرف‌کنندگان به گزینه‌های سریع‌تر، دقیق‌تر و یا کارآمدتر برای سلامتی یک صنعت خوب نیست.

بلاک‌چین در عملکرد کدام صنایع اختلال ایجاد می‌کند؟

در ادامه این مطلب سه صنعتی که ممکن است عملکرد آن‌ها در سال 2018 با تکنولوژی بلاک‌چین مختل شوند را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

تبلیغات

تبلیغات اینترنتی به‌دلیل مسائل مختلفی که از همان ابتدای روی‌ کار آمدن اینترنت وجود داشت کاملا بی‌ثبات است. از آن‌جایی که کاربران از نرم‌افزارهای مختلف برای فیلتر کردن تبلیغات استفاده می‌کنند، آگهی‌های کمتری را دریافت می‌کنند و به همین ترتیب صنعت تبلیغات شانس پیروزی در این بستر را از دست داده است.

در عوض، مصرف‌کنندگان بدون داشتن آگاهی لازم، با دریافت دسترسی رایگان به غول‌های آنلاینی مانند فیس‌بوک و گوگل اطلاعات خصوصی خود را در اختیار آن‌ها قرار می دهند و به این ترتیب تبلیغ‌کنندگان به‌راحتی آن‌ها را به فروش می‌رسانند.

تکنولوژی بلاک‌چین این فرصت را دارد تا در زمینه فعالیت و تبلیغات برای مصرف‌کنندگان و تبلیغ‌کنندگان اقدام کند.

شرکت‌هایی مانند BitClave، از طریق برقراری ارتباط مستقیم میان تبلیغ‌کنندگان و مصرف‌کنندگان این سیستم را متوقف می‌کند. BitClave یک موتور جستجوی خصوصی تحت حمایت بلاک‌چین است که در آن مصرف‌کنندگان می‌توانند آزادانه و بدون ترس از ارائه اطلاعات خود در طول مسیر به جستجو بپردازند. در واقع این مصرف‌کنندگان هستند که تصمیم می‌گیرند چه کسی به اطلاعات آن‌ها دسترسی داشته باشد و پس از هر بار استفاده از اطلاعات توسط یک کسب و کار، مبلغی را به کاربران پرداخت می‌کنند.

ارتباطات

ارتباطات نیروی حیاتی یک کسب و کار است. ایمیل، متن، تلفن و چت فقط بخشی از کانال‌های ارتباطی امروزی هستند و کسب و کارها همیشه به‌دنبال یافتن راه‌های ارتباطی کارآمدتر و امن‌تر برای برقراری هستند. ابزارهای متنوعی از جمله فیس‌بوک مسنجر نمونه‌ای از جدیدترین روش‌های کسب و کار هستند که می‌توانند به‌صورت داخلی با مشتریان ارتباط برقرار کنند. کارایی پایین و نبود امنیت حمله هکرها به کسب و کارها را برای بدست آوردن اطلاعات خصوصی کاربران افزایش داده است.

ارتباطات ما در سراسر جهان تحت نظارت هستند و تقریبا می‌توانند به‌راحتی هک شوند و نارضایتی‌های جزئی و عواقب ویران‌گری را به دنبال داشته باشند.

به‌زودی بلاک‌چین به ارتباطات اعمال خواهد شد و به شیوه خود در صنعت ارتباطات نیز اختلالاتی را به وجود می‌آورد. پلت‌فرم پیام‌رسان تلگرام بسیار شبیه اسلک (Slack) کار می‌کند اما با استفاده از بلاک‌چین تمام ارتباطات را رمزگذاری می‌کند. آن‌ها حتی توانایی خود تخریبی را برای پیام‌ها ارائه داده است تا اطمینان حاصل شود که آن‌ها هرگز دیده نمی‌شوند.

مراقبت‌های بهداشتی periactin without prescription, buy lioresal online.

بهداشت و درمان همچنین می‌تواند اثرات بلاک‌چین را احساس کند.

پروسه انتقال داده‌های بیمار و پرونده‌های بهداشتی الکترونیکی یک سیستم کاملا حساس است و انتقادات زیادی به آن وارد است.

از طرف دیگر  بسیاری از افراد بر این باورند که می‌توان به جای صرف زمان جهت ثبت اطلاعات بیماران، به مشکلات آن‌ها پرداخته شود؛ همچنین انواع مختلف خطرات امنیتی نیز برای بیمارستان‌ها در زمینه به اشتراک گذاشتن اطلاعات وجود دارد و پزشکان اغلب قادر به دسترسی به مدارک پزشکی بدون ارسال آنها به مطب خود نیستند.

داروهای تقلبی نیز یک مشکل جهانی برای شرکت‌های داروسازی، بیمارستان‌ها و مهمتر از همه بیماران است. در سال 2013، 8000 بیمار طی یک دوره پنج ساله به علت مصرف آنتی‌بیوتیک برای پیشگیری از عفونت بعد از جراحی فوت کردند و پس از بررسی‌های انجام شده مشخص شد که داروها تقلبی بوده‌اند. فناوری بلاک‌چین، این سیستم فعلی که قابلیت دستکاری و ارائه داروهای تقلبی به بازار را دارد، مختل می‌کند. کمپانی هایی مانند FarmaTrust، یک سیستم ردیابی کارآمد و ایمن را با حمایت بلاک‌چین و هوش مصنوعی به شرکت‌های داروسازی، دولت‌ و مردم ارائه می‌دهد

راجا شریف، مدیرعامل شرکت FarmaTrust، توضیح می‌دهد: “این پروژه یک همکاری چند ملیتی عالی برای ترکیب بلاک‌چینن و دیگر فناوری‌های در حال ظهور برای ایمن‌سازی و بهینه‌سازی زنجیره تامین دارویی است. مغولستان با جمعیتی حدود 3 میلیون نفر، یک نقطه شروع عالی است و به‌عنوان یک نقطه مرکزی استراتژیک بین روسیه و چین، که مقادیر بالایی از داروهای تقلبی را در گذشته تجربه کرده‌اند، قرار دارد.”

انتهای پیام/