چگونه برای استارتاپ خود بسته فناوری مناسب انتخاب کنیم؟

0
269

از اشتباهات اصلی استارتاپ‌ها این است که برای انتخاب بسته فناوری خود دقت به خرج نمی‌دهند. در این مطلب می‌خواهیم ببینیم چطور این اشتباه گران را مرتکب نشویم و قدم اول را درست برداریم.

به گزارش خبرنگار بادیجی، وب‌سایت اینترپایونیر، در یادداشتی به بررسی این موضوع پرداخته و اشاره کرده است که سوال مربوط به انتخاب بسته فناوری اولین قدم سفر ایجاد یک کسب‌وکار مرتبط با آن است.

در صورت داشتن انتخاب درست، استارتاپ شما در تعریف خود برای مخاطبان موفق خواهد بود.

آیا می‌دانید اولین عامل تاثیرگذار، تصمیم یکی از بنیانگذاران نامرتبط با فناوری در استارتاپ شما در انتخاب بسته فناوری است؟ این عامل بیشترین خطر را برای کارتان دارد.

بسته فن آوری ترکیبی است از محصولات نرم افزاری و زبان های برنامه‌نویسی که برای ایجاد یک وب سایت یا یک برنامه تلفن همراه کنار هم جمع می‌شوند.

اینجاست که اغلب بنیانگذاران ناآشنا با فناوری این تصمیم حساس را می‌گیرند: با اتکا به توسعه‌دهنده خود بسته‌ای را انتخاب می‌کنند که بیشترین سود مالی را در کوتاه‌ترین زمان داشته باشد.

خب باید گفت تیم توسعه‌دهنده‌ای که انتخاب کرده‌اید در پیشنهادش سوگیری داشته زیرا بسته‌ای که پیشنهاد کرده چیزی است که خود در آن تخصص دارد و با آن راحت است.

علاوه بر آن، ممکن است آن تصمیم برای محصول شما، بازاری که قرار است این محصول در آن ارائه شود و هدف کاری شما صحیح نباشد. یک بسته ویژه اپلیکیشن بازاریابی بهتر است بسیار متفاوت از اپلیکیشن ویدیو کنفرانس باشد.

پس چگونه بسته صحیح را برای استارتاپ خود انتخاب کنید؟ به یک مهندس نرم‌افزار اعتماد کنید تا بتواند در این تصمیم‌گیری به شما کمک کند. علاوه بر آن، اینجا هم چند فاکتور برای شما جمع کرده‌ایم که برای رسیدن به تصمیم درست کمکتان می‌کند.

موبایل دربرابر وب

امروزه سوال است که آیا برای موبایل برنامه می‌سازید یا برای وب. تنها راه انتخاب بین این دو پلاتفرم حداقل برای نسخه ابتدایی محصولتان این است که مشتری خود را به خوبی بشناسید.

یعنی موراد کاربرد او از محصولتان را درک کنید و بدانید محصول شما در چه زمینه‌هایی مورد استفاده مشتریان است – آیا در ذات خود باید متحرک باشد (مثل اوبر) یا چیزی است بدون نیاز به حرکت.

اگر به نسخه موبایلی رسیدید، دو گزینه پیش رو دارید – چیزی که کراس پلاتفرم باشد یا یک اپلیکیشن محلی. در همان حال که تکنولوژی‌های کراس پلاتفرم نسبت به نسخه‌های محلی هزینه‌بر هستند وقتی که یک اپلیکیشن را برای دو پلاتفرم می‌سازید کاربر نمی‌تواند تجربه خوبی از آن کسب کند.

فقط بر اساس قیمت تصمیم نگیرید، اصلاح یک تصمیم اشتباه، هزینه‌ بیشتری دارد.

در دسترس بودن منابع

هر چقدر یک فناوری جدیدتر باشد، در یافتن افراد درست برای ساختن آن بیشتر مشکل خواهید داشت. در عین حال، به خاطر کمبود نیرو برای طراحی این بسته با هزینه بیشتری مواجه می‌شوید.

بیشتر ببینید در موقعیت تیم فناوری شما چه چیزهایی در دسترس است و چه نیروهایی می‌توانند از آن پشتیبانی کنند. اگر تعداد نفرات کافی نبود، پیدا کردن راه حل به یک چالش بدل خواهد شد.

نوع محصول

نوع محصولی که می‌سازید بر روی بسته فناوری استارتاپ شما تاثیر بزرگی دارد. همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، بسته لازم برای یک محصول محتوایی یا بازاری متفاوت از بسته لازم برای یک اپلیکیشن ویدیو کنفرانس است.

آیا محصول شما با ترافیک بالای کاربران روبرو می‌شود؟ آیا سرعت، عنصر مهمی است؟ از تیم فناوری خود بپرسید و ببینید که آنها برای بسته خود چه پیشنهادی دارند؟

محصول و مشتری را به هنگام تصمیم‌گیری برای انتخاب بسته فناوری خود در نظر داشته باشید و فقط به پیشنهاد توسعه‌دهنده خود اتکا نکنید. این موضوع می‌تواند به بالا بردن وزن محصول یا استارتاپ شما در آینده کمک کند.

انتهای پیام/