چه کار کنیم بازدید سایت‌ کسب‌وکارمان بالا برود؟

0
75
افزایش بازدید از سایت

این روزها بسیاری از کسب‌وکارهای مختلف از وب‌سایت به عنوان ابزاری برای ارائه محصولات و خدمات خود و در نتیجه افزایش درآمد و سرمایه استفاده می‌کنند.

به گزارش بادیجی ، یکی از نکات کلیدی در این زمینه نرخ بازدید از وب‌سایت است که به ویژه برای برندهای تجاری بسیار حائز اهمیت است. اگر شما نیز به دنبال افزایش بازدیدکنندگان سایت خود هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

شاید به عنوان صاحب یک کسب‌وکار در عصر دیجیتال اقدام به ایجاد یک وب‌سایت برای کسب‌وکار خود کرده‌اید و در کنار آن از پلت‌فرم اجتماعی که برای افراد مختلف نیز شناخته شده است، کمک گرفته باشید اما هنوز هم موفق به افزایش تعداد مشتریان خود نشده‌اید؛ این سناریو برای خیلی‌ها آشناست.

اما شانس شما این است که در این زمینه مشکل از نام تجاری شما نیست بلکه مشکل اصلی نحوه ارائه و معرفی آن به صورت آنلاین است. به عبارت بهتر ممکن است وب‌سایت شما به یک چهره‌سازی برای رفع این مشکل نیاز داشته باشد.

نی آیاچی (Nay Ayache)، کارشناس وردپرس می‌گوید: “بازدیدکنندگان ظرف چند ثانیه و بر اساس فاکتورهایی مانند زمان بارگذاری، جنبه بصری و سهولت ناوبری یک وب‌سایت را قضاوت می‌کنند. مقاله‌ای که سال گذشته در مجله InspireMag منتشر شد، این محدودیت زمانی را تا ده ثانیه تعیین کرده بود.”

اگر شما نیز با این مشکل مواجه هستید، کافی است بار دیگر به وب‌سایت خود را بررسی کنید و  ببینید آیا وب‌سایت شما از پنج ویژگی که در ادامه به آن‌ها پرداخته‌ایم بهره‌مند شده است یا خیر؟ اگر پاسخ شما مثبت باشد، باید بدانید همین پنج فاکتور علت خروج و نارضایتی مشتریان‌ از وب‌سایت شما هستند.

عدم استفاده از تصاویر اورجینال

وب‌سایتی که پر از تصاویر دست دوم است، قطعا نمی‌تواند منعکس کننده منحصربه‌فرد بودن نام تجاری باشد. همان‌طور که احتمالا می‌دانید، اعتباربخشی و داشتن صداقت با مشتریان بالقوه نیازمند صرف زمان زیادی است، از این‌رو بهتر است در ارائه تصاویر حرفه‌ای سرمایه‌گذاری کرده و یا از تصاویر شخصی و اورجینال کمک بگیرید. اشتباه رایج در این زمینه؛ استفاده از تصاویر دست دوم، قدیمی و یا دست‌کاری شده است که نتیجه قابل قبولی را ارائه نخواهد کرد.

جایگذاری نامناسب دکمه‌ رسانه‌های اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی

یک برند تجاری باید بتواند به خوبی حضور خود در شبکه‌های اجتماعی را برای مخاطبانش آشکار کند. با فرض این‌که این‌که هر یک از صفحات سایت دارای لینکی به پلت‌فرم‌های اجتماعی هستند، باید سعی کنید به خوبی مخاطبان را با برند تجاری خود درگیر کنید.

 تذکر: لینک‌های رسانه‌های اجتماعی از لحاظ بصری با دکمه‌های اشتراک‌گذاری مطالب متفاوت است.

بدترین اشتباه، قرار دادن دکمه‌های رسانه‌های اجتماعی در پایین صفحه و یا در صفحه مخاطب و همچنین به کارگیری دکمه‌هایی است که به صفحه مناسب لینک نمی‌دهند و یا لینک‌های موردنظر تنها به یک پلت‌فرم اجتماعی پیوند داده می‌شوند.

استفاده از ناوبری مرموز

لازم است نوار ناوبری وب‌سایت در حالت ایده‌آل، در بالای صفحه قرار داده شود و علاوه‌بر این حاوی لینکی به صفحه اصلی باشد. علاوه‌بر این نمایش واضح محتویات در منو نیز ضروری است.

مشکل شایع در این زمینه، استفاده از نوارهای ناوبری با آیتم‌های سلسله مراتبی نامنظم است که موجب پنهان شدن صفحات اولیه در زیر منوها می‌شود و از سوی دیگر، موجب گسستن لینک‌ها و در نتیجه سختی در یافتن صفحات موردنظر می‌شوند.

نبود لینک‌های مرتبط برای ارتباط با مشتریان

ارتباط با مشتریان

شاید شما نیز با این مشکل مواجه شده باشید که در حالی‌که بازدیدکنندگان زیادی به وب‌سایت شما مراجعه می‌کنند اما با این وجود نرخ خروج از آن هنوز هم بسیار بالا است. نرخ خروج بیانگر درصد افرادی است که پس از بازدید از تنها یک صفحه وب‌سایت شما، از آن خارج می‌شوند.

سوال؛ چرا بازدیدکنندگان تنها به بازدید از یک صفحه اکتفا می‌کنند و هیچ اقدامی فراتر از آن نمی‌کنند؟

پاسخ: آیا شما از اقدام موردنظر بازدیدکنندگان خود به صورت دقیق آگاهی دارید؟ برای این کار لازم است از طریق لینک‌هایی مانند «تماس با ما»، «اینجا کلیک کنید» و یا «عضویت در خبرنامه»، به خوبی آن‌ها را به سوی راهی برای ارتباط با خود هدایت کنید.

یکی از شایع‌ترین اشتباهات در این زمینه این است که محتوای ارائه شده به جای بازتاب یک استراتژی بازاریابی واضح، از توصیف‌های بی‌هدف تشکیل شده و علاوه‌بر این، از لینک‌هایی استفاده می‌شود که به شکلی کاملا سخاوتمندانه مخاطبان را به وب‌سایت‌های دیگری هدایت می‌کنند.

نبود نظم در صفحه اصلی

صفحه اصلی مهم‌ترین و ارزشمندترین دارایی واقعی یک وب‌سایت است. یک صفحه درهم و نامرتب قطعا مخاطبان را گیج می‌کند و یا موجب خروج آن‌ها خواهد شد. بنابراین برای جلوگیری از این اتفاق لازم است تا وب‌سایت به وسیله یک نقطه کانونی صریح و روشن که اجازه می‌دهد بازدید‌کننده احساس راحتی بصری برای گشت‌وگذار در سراسر سایت داشته باشد، سازماندهی شود.

وقتی صحبت از صفحات یک وب‌سایت به میان می‌آید، سرعت نقش بسیار مهم و کلیدی را ایفا خواهد کرد. در اختیار داشتن یک وب‌سایت سریع و واکنشی کمک می‌کند تا بازدیدکنندگان نه تنها صفحه اصلی را مشاهده نمایند، بلکه تمایل به مشاهده سایر صفحات نیز داشته باشند.

بدترین اشتباهات موجود استفاده از اسلایدرهایی است که به سرعت نور جابه‌جا می‌شوند و موجب برهم زدن یا کاهش تمرکز بازدیدکننده می‌شوند.

کلام آخر؛

همواره به یاد داشته باشید؛ در این دنیای دیجیتالی که کاربران به راحتی به گزینه‌های متعددی دسترسی دارند، ارائه یک پیشنهاد ارزشی منحصربه‌فرد در قالب و محتوای مناسب قطعا به تعامل و بازگشت سرمایه‌ کمک ویژه‌ای خواهد کرد.

بنابراین، اگر یک یا چند مورد از گزینه‌های فوق در وب‌سایت شما وجود داشته باشد، در واقع به شکلی کاملا غیرعمد باع خروج مخاطبان از وب‌سایت‌ خود و در نتیجه کاهش بازدید آن می‌شوید؛ پس هرچه سریع‌تر آن‌ها را رفع کنید.

انتهای پیام/