چند نفر فیلترینگ تلگرام را دور می‌زنند؟ / شرکت‌های داخلی را عمله تلگرام نکنید!

0
45

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه با انتشار مطلبی در کانال سروش خود نوشت: بر اساس آماری که مرکز ملی فضای مجازی در تاریخ نوزدهم تیر ماه 1397 اعلام کرده است، تعداد 30 میلیون و یکصد هزار نفر از طریق فیلترشکن های هاتگرام و تلگرام طلایی فیلتر تلگرام را دور می زنند. اینترنت بدون فیلتر هات گرام و تلگرام طلایی را وزارت ارتباطات تامین می کند.

به گزارش خبرنگار بادیجی ، عبدالصمد خرم‌آبادی با اشاره به این موضوع اعلام کرد: این در حالی است که فعالیت فیلترشکن‌های داخلی نظیر هاتگرام و تلگرام طلایی برخلاف اهداف و سیاست‌های تعیین شده در مصوبه شورای عالی فضای مجازی است.

وی افزود: مصوبه مربوط به ” سیاست‌ها و اقدامات ساماندهی پیام‌رسانهای اجتماعی” حدود یک سال پیش (خرداد 1396) به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسیده است؛ فراگیر شدن پیام‌رسان‌های داخلی و جلوگیری از دسترسی بیگانگان به داده‌های عظیم کشور صراحتا جزء اهداف و سیاست‌های مذکور در این مصوبه است.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت: از آنجا که فعالیت هاتگرام و تلگرام طلایی هم مانع از فراگیر شدن پیام‌رسانهای داخلی و هم موجب دسترسی بیگانگان به داده‌های عظیم کشور خواهد شد, لذا فعالیت این دو نرم‌افزار برخلاف مصوبه شورای عالی فضای مجازی است.

وی خاطر نشان کرد: اینکه نهادهای ذی‌ربط منتظر بمانند تا تلگرام و سایر پیام‌رسان‌های خارجی بستر ارتباطاتی مردم در فضای مجازی کشور را فراهم کنند و شرکت‌های داخلی را به عمله تلگرام تبدیل کنند، نهایت تنبلی است.

او یادآور شد: اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی نیاز به عزم جدی دارد؛ نهاد های ذی‌ربط باید تنبلی را کنار بگذارند و از هرگونه فعل یا ترک فعل که موجب استمرار حاکمیت دشمن بر فضای مجازی کشور می شود خودداری کنند؛ باید ارتباط بین هاتگرام و تلگرام طلایی را باشبکه اجتماعی تلگرام قطع کرد و برای فراگیر کردن پیام رسان های مستقل داخلی بایدکمر همت را محکم بست، انشاء الله این اتفاق های مبارک بزودی خواهد افتاد.

انتهای پیام/