چطور الوپیک به ۸۰ درصد بازار “پیک موتوری” رسید؟

0
179

در حال حاضر تیم ما در حدود ۱۶۰ تا ۱۸۰ نفر است و حداقل ۳۵ هزار پیک موتوری داریم…

به گزارش بادیجی ، مهدی نایبی؛ مدیر عامل الوپیک، موفقیت این شرکت را مدیون شروع به‌موقع این استارت‌آپ عنوان کرد و گفت: حتی اگر ما زودتر این استارت‌آپ را شروع کرده بودیم، باز هم نمی‌توانستیم پیشرفتی که تجربه کردیم را به‌دست آوریم.

وی عنوان کرد: در حال حاضر تیم ما در حدود ۱۶۰ تا ۱۸۰ نفر است و حداقل ۳۵ هزار پیک موتوری داریم.

او گفت: حتی اگر ما زودتر این استارت‌آپ را شروع کرده بودیم، باز هم نمی‌توانستیم پیشرفتی که تجربه کردیم را به‌دست آوریم. در حقیقت به نوعی ما برای موفقیت‌ روی موج اسنپ سوار شدیم.

در ابتدای کار حتی ویزیتورهای ما برای معرفی الوپیک می‌گفتند با اسنپ آشنایی دارید؟ و در صورت مثبت‌بودن جواب می‌گفتند «کار الوپیک مثل همان کار اسنپ است اما برای پیک موتوری».

اسنپ فرهنگ استفاده از این خدمات را به‌نوعی شروع کرده بود و اوایل لانچ کار ما این فرهنگ جا افتاده بود.

ما دفتر دوم الوپیک را به صورت کاملا اتفاقی در همان ساختمان اسنپ گرفتیم که دفتر استخدام اسنپ بود و اکثر متقاضیان با متوجه‌شدن اینکه اسنپ در طبقه یک و ما در طبقه دوم هستیم، گمان می‌کردند که ما متعلق به یک شرکت و یک برندیم.

همین عامل هم تاثیر زیادی داشت و ما هم عمدا مردم را از این اشتباه آگاه نمی‌کردیم و عملا اعتبار را از اسنپی‌ها به سمت خود کشیدیم و تبدیل به رقیب اصلی اسنپ شدیم!

در حال حاضر به غیر اسنپ رقیب جدی نداریم، البته نمی‌خواهم اسنپ را دست کم بگیرم اما با توجه به اطلاعاتی که ما جمع می‌کنیم حجم درخواست‌های آنها کم است و بازار سفارشات پیک آنلاین در حدود ۸۰درصد در اختیار الوپیک، ۱۰درصد اسنپ و ۱۰درصد بقیه شرکت‌هاست.

دلیل اینکه پیشرفتشان به اندازه ما نخواهد رسید، این است که حجم استخدامی‌های ما درحال حاضر روزانه ۴۰۰ الی ۵۰۰ نفر است در حالی که آنها در حدود ۴۰ الی ۵۰ نفر را ثبت‌نام می‌کنند و این اختلاف به صورت توانی در حال بیشتر شدن است.

ما در مرکز شهر مکان بسیار مناسب و استثنایی به این کار اختصاص داده‌ایم که ظرفیت دارد روزانه تا هزارنفر در آن آموزش ببینند. اینجاست که تجربه خودش را نشان می‌دهد و این اختلاف هفت هشت‌ماهه در شروع استارت‌آپ باعث پیشتازی ما می‌شود.

منبع

انتهای پیام/