چرا گیمرهای PC به کنسول‌های بازی کوچ می‌کنند؟

0
15

به گفته موسسه تحقیقاتی Jon Peddie پیش‌بینی جدیدی از صنعت کنسول‌های بازی و کامپیوترهای دسکتاپ (PC) منتشر شده است که می‌تواند همه ما و البته شرکت‌ها را کمی به فکر فرو ببرد؛ داستان از چه قرار است؟

به گزارش بادیجی، در گزارش موسسه Jon Peddie آمده است که تا سال ۲۰۲۲، تعدادی نزدیک به ۲۰ میلیون گیمر PC و لپ‌تاپ‌های گیمینگ، به سمت کنسول‌های بازی حرکت خواهند کرد. دلایل این امر چیست؟ چرا تا سال ۲۰۲۲ تعداد گیمرهایی که به سمت کنسول‌های بازی می‌روند، بیشتر می‌شود؟

نخست، معرفی کنسول‌های بازی نسل ۹ است که می‌تواند در دو سال ورود خود به بازار، گیمرهای بسیاری را جذب خود کند. گیمرهای بسیاری به دلیل ورود کنسول‌هایی نظیر Playstation 5 که با سخت‌افزارها و ویژگی‌های جدید معرفی می‌شود، می‌تواند از جمله دلایلی باشد که گیمرهای بسیاری را جذب خود می‌کند. در وهله دوم، بازی‌های اختصاصی کنسول‌ها است که گیمرهای بسیاری را به سمت خود جذب می‌کند.

دوم، عدم پیشرفت چشمگیر در کاهش لیتوگرافی است؛ سخت‌افزارهای پردازشی از جمله CPUها، مدت‌هاست که در لیتوگرافی ۱۴ و ۱۲ نانومتری باقی مانده‌اند؛ اینتل تا ابتدای سال ۲۰۲۰ پردازنده‌های ۱۰ نانومتری کلاس دسکتاپ خود را معرفی نکرده و ۱۰ نانومتری‌های لپ‌تاپ نیز تنها برای نوت‌بوک‌های باریک، هیبریدی و مدل‌های متوسط هستند. AMD نیز در خوشبینانه‌ترین حالت، تا پایان سال ۲۰۱۹ برخی از CPUهای ۷ نانومتری دسکتاپ را راهی بازار می‌کند که مشخص نیست که چه مقدار از گیمرها را جذب خود کند.

در ادامه گزارش Jon Peddie به دلیل سومی اشاره شده است؛ این دلیل این است که تلویزیون‌های هوشمند در حال پیشرفت هستند و در آینده احتمالا می‌تواند به‌صورت قدرتمندتری از وضعیت فعلی، بازی‌های کنسولی و اختصاصی را توسط رایانش داخلی و یا حتی رایانش ابری در اختیار گیمرها قرار دهند. نقش تلویزیون‌های هوشمند به همین جا ختم نمی‌شود؛ تکنولوژی‌هایی که در تلویزیون های جدید اعمال می‌شود، دقیقا همانی است که کنسول‌های بازی می‌خواهند؛ از دقت 4K گرفته تا تکنیک HDR و افزایش سرعت نرخ به‌روزرسانی و حتی ویژگی‌هایی مانند Game Mode که در تلویزیون‌های سامسونگ مورد استفاده قرار گرفته‌اند، همگی در کنار پشتیبانی از FreeSync توسط تلویزیون و کنسول‌های بازی، دست به دست یکدیگر داده‌اند تا گیمینگ را به اتاق نشیمن آورده و گیمرهای بیشتری را جذب خود کنند. به هر حال این یک واقعیت احتمالی است که تا سال ۲۰۲۲ تعداد ۲۰ میلیون گیمر به سمت پلتفرم‌هایی به جز لپ‌تاپ و PC حرکت خواهند کرد. هر چند که صنعت بازی به سرعت در حال رشد بوده و همه ساله گیمرهای بیشتری را جذب می‌کند.

انتهای پیام/