ضرورت استفاده کسب و کارها از هوش مصنوعی؛

چرا کسب‌وکارهای مختلف باید به دنبال پیاده‌سازی هوش مصنوعی در فرآیندهای خود باشند؟

0
59

ظهور موج‌ عظیمی از فن‌آوری‌های نسل جدید مانند اینترنت اشیا، تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ، سرویس‌های ابر و بسیاری از موارد مشابه، منجر به افزایش بسیاری از راه‌حل‌های هوشمندانه شده است و علاوه‌بر آن دیدگاه‌های متنوعی را نسبت به ارزش بسیار زیاد بیگ دیتا و اطلاعات ایجاد کرده است.

به گزارش بادیجی ، این امر به کسب و کارها کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنند که تصمیم‌گیری‌های متفاوتی را اتخاذ کرده‌اند و در نهایت تمام امکانات آینده در آن گنجانده شده است. مطالعات انجام شده اخیر نشان می‌دهد که سیستم یکپارچه شده هوش مصنوعی در فرایندهای اقتصادی به طور مستقیم با پتانسیل رشد اقتصادی یک کسب و کار در ارتباط است. در این مطلب قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که چگونه هوش مصنوعی می‌تواند به شما کمک کند تا کسب و کار خود را به طور نمادین به منظور دستیابی به مزایای بلند مدت اقتصادی ارتقا دهید؛ با ما همراه باشید.

صرفه جویی در زمان و پول

با استفاده از خودکارسازی وظایف و فرآیندهای معمول و ایجاد مهارت‌های ساختاری در سیستم، با بهره‌مندی از هوش مصنوعی شما می‌توانید به میزان قابل توجهی در زمان خود صرفه‌جویی کرده و علاوه‌بر آن سرمایه زیادی را به صورت مستقیم بدست آورید. سیستم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی در واقع از تمام مسئولیت‌های تکراری و معمولی مراقبت می‌کنند و منابع را برای تأکید بر انجام وظایفی که موجب افزایش ارزش کسب و کار افراد می‌شود، اختصاص می‌دهد. در واقع هوش مصنوعی با استفاده از تکنولوژی‌های شناختی و خروجی‌های منطقی که به ما ارائه می‌دهد،  به راحتی می‌تواند به اتوماسیون فرآیندهای تکراری، دستیاران مجازی و سایر موارد مشابه در کار روزمره استاندارد هر کسب و کار کمک کند.

کسب لبه رقابتی در بازار جهانی

براساس مطالعه انجام شده توسط مؤسسه جهانی مکینزی (McKinsey)، شرکت‌های پیشرفته در زمینه استفاده از هوش مصنوعی نسبت به شرکت‌هایی که صرفا به دنبال آزمایش و اجرای محافظه‌کارانه هوش مصنوعی هستند، به میزان 52 درصد احتمال بیشتری وجود دارد که سهم بازار خود را افزایش دهند و علاوه‌بر این، 27 درصد احتمال بیشتری برای رشد در بازار خود را در اختیار دارند. در واقع پذیرش زودهنگام هوش مصنوعی، به معنای اعتبار پتانسیل بالقوه آن به منظور انتقال تمام روش‌های تجاری است و در نتیجه، شرکت‌هایی که رویکردهای مفید و عملی در این زمینه دارند، دارای پتانسیل بالقوه به منظور کسب مزایای قابل توجه در بازار خواهند بود.

به عبارت بهتر، پیاده‌سازی این مرحله اولیه از هوش مصنوعی به شرکت‌ها کمک می‌کند تا بر روی روش مشتری‌محور متمرکز شوند، و تا جایی پیش روند که کسب و کار  آن‌ها بتواند در طولانی‌مدت از مزایای زیادی بهره‌مند شود. از این‌رو، توصیه می‌شود صاحبان کسب و کار هر چه زودتر به دنبال ایجاد تغییر در روند استفاه از این فاکتور مهم در کسب و کار خود باشند چراکه مزایای حرفه‌ای هوش مصنوعی بی حد و حصر است.

کسب درک درستی از کسب و کار بر اساس راه‌حل‌های تحلیلی

هوش مصنوعی با به کارگیری سریع و کارآمد پردازش داده‌های متعدد و استفاده از این بینش، به درک الگوها و گرایش‌های پیش‌بینی شده می‌پردازد که می‌توانند از مجموعه داده‌های گسترده فضای ابری استخراج شوند. در حالی‌که تمامی ابعاد آینده در نظر گرفته شده است امکان ادغام هوش مصنوعی با مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) وجود داشته و همچنین تصمیم‌گیری‌های خودکار و به موقع می‌تواند توسط شرکت‌ها اجرا شود. علاوه‌بر این، استفاده از تجزیه و تحلیل دقیق می‌تواند کمک قابل ملاحظه‌ای به کسب و کارها به منظور افزایش درآمد آن‌ها کند. بر اساس گزارش Avendus Capital، برآورد سود شرکت‌های فعال در زمینه هوش مصنوعی، در حال رشد با سرعت بی‌نظیری است و پیش‌بینی می‌شود این مقدار تا سال 2024 به حدود 3.06 میلیارد دلار برسد.

ایجاد کسب و کار توسط پشتیبانی مجازی مشتری

ارائه یک تجربه مشتری بی‌نظیر به عنوان یکی از مهم‌ترین تفاوت‌ها برای معاملات امروزه محسوب می‌شود. در واقع تجربه مشتری یا (CX) به معنای همان دریافتی است که مشتریان در تعامل با برند شما دارند. وب‌سایت Business Insider گزارش می‌دهد که تا سال 2020، تقریبا 85 درصد از کل تعاملات مشتری بدون درگیر شدن با انسان انجام خواهد شد. کسب و کارها بر یادگیری ماشین (ML) و هوش مصنوعی تمرکز می‌کنند تا به طور خودکار مسئولیت‌های تکراری و شغل‌های روزمره را از دوش نمایندگان خدمات مشتری بردارند. بدین ترتیب، ساماندهی یک سیستم پشتیبانی صحیح و منظم مشتری با استفاده از هوش مصنوعی، قطعا کسب و کار را به یک سطح بسیار بالایی منتقل خواهد کرد.

توسعه و رشد مداوم آموزش همکاری مبتنی بر هوش مصنوعی

وینس کانیتزر (Vince Conitzer)، استاد علوم رایانه در دانشگاه دوک، می‌گوید: ” علاقه مردم عام به تاثیرات اجتماعی هوش مصنوعی به ویژه در مواردی که این تاثیرات در حال حاضر قابل ملاحظه است، رشد خواهد کرد.”

وی همچنین می‌گوید: ” بسیاری از موضوعات عمومی از جمله بیکاری تکنولوژیکی، سلاح‌های خودمختار، سیستم‌های یادگیری ماشین بر مبنای داده‌های محرمانه، سیستم‌های یادگیری ماشین برای شناسایی و سرکوب مخالفان، سیستم‌های هوش مصنوعی که قضاوت‌های اخلاقی را انجام می‌دهند، از قبل شناسایی شده‌اند؛ اما پیشرفت‌های تکنولوژیکی جدید و شکست‌های آن‌ها بیشتر در گفتگوها و خبرها اعلام می‌شود و مورد توجه قرار می‌گیرند. ”

کلام آخر؛

مطالعه بر روی هوش مصنوعی هرگز پایان نمی‌پذیرد و تمام مسیرهای جدیدی که باز می‌شوند، ابعاد جدیدی را در مقابل فناوری قرار می‌دهند. از این‌رو، هوش مصنوعی به عنوان یکی از مهم‌ترین و امیدوارکننده‌ترین مسائل در آینده نزدیک در نظر گرفته می‌شود.

انتهای پیام/