چرا نباید در سال 2018 از فیس‌بوک استفاده کرد؟!

0
28

فیس‌بوک در پایان سال 2017، با تعداد 2.2 میلیارد کاربر فعال ماهانه آماری بسیار باور نکردنی را ارائه داد و در حال حاضر این محصول پرطرفدار زاکربرگ افرادی از تمام سنین در هر گوشه‌ای از جهان را سرگرم خود کرده است و بسیار فراگیرتر از حدی است که مردم انتظار دارند.

به گزارش بادیجی ، اگر شما هم جزء کاربران ثابت این شبکه اجتماعی هستید وقت آن رسیده است که با نگاهی بازتر به این پلت‌فرم نگاه کنید. در ادامه این مطلب دلایلی برای لزوم حذف اکانت فیس‌بوک را برای شما بیان می‌کنیم تا از این طریق بتوانید ساده‌تر از گذشته تصمیم بگیرید؛ با ما همراه باشید.

  1. clomid for sale, cheap clomid. فیس‌بوک در سراسر وب شما را دنبال می‌کند

مشکلات زیادی با کاربردهای فیس‌بوک وجود دارد؛ که کاربران به‌زودی به آن‌ها پی خواهند برد. با این حال، شاید نگران کننده‌ترین مسائل مربوط به فیس‌بوک این است که شما در سراسر وب را دنبال می‌کند. کافی است کمی عادلانه به این موضوع نگاه کنیم؛ فیس‌بوک خدمات خود را به صورت رایگان ارائه می‌دهد و در عوض، ما قبول می‌کنیم که اطلعات خود را به یکی از بزرگترین شرکت‌های تبلیغاتی در جهان تحویل دهیم.

اما نکته جالب اینجاست که فیس‌بوک حتی هنگامی‌که شما از آن استفاده نمی‌کنید، شما را دنبال می‌کند و بدتر از همه این‌که شاید شما حتی به یک حساب کاربری فیس‌بوک نیاز ندارید اما این شرکت هنوز هم به این کار خود ادامه می‌دهد. این موضوع اخیرا و پس از آن‌که مقامات بلژیکی اعلام کردند که از آن‌جایی‌که فیس‌بوک به صورت غیرقانونی اطلاعات کاربران را جمع‌آوری می‌کند، باید تمام داده‌هایی که از شهروندان بلژیکی جمع‌آوری کرده بود را حذف کند، سرو صدای زیادی به پا کرد.

بنابراین تنها راه برای نشان دادن نارضایتی شما در تجاوز فیس‌بوک به حریم خصوصی‌تان این است که با ماوس خود اکانت‌تان را حذف کنید.

  1. آزمایش‌های انسانی

بیایید به سال 2012 بازگردیم. در این سال فیس‌بوک مخفیانه آزمایشی را روی 689000 نفر از کاربران خود انجام داد. در طول چند ماه، نیمی از شرکت‌کنندگان به‌طور پیوسته اقدام به انتشار مطالب مثبت در آن کردند و نیمی دیگر محتوای منفی را منتشر کردند.

صرف‌نظر از مسائل اخلاقی، تنها حدسی که می‌توان در خصوص تاثیر منفی این حرکت زد این است که کاربرانی که با مسائل منفی مواجه بودند بیشتر تحت تاثیر این محتوا قرار می‌گیرند. البته این تنها زمانی نسیت که فیس‌بوک از این ترفند استفاده کرده است و حداقل هفت نمونه دیگر از فعالیت‌های وجود دارد. شک نکنید فیس‌بوک شما را به‌عنوان یک موش آزمایشگاه می‌بیند.

  1. انتشار اخبار جعلی

قرار نیست این‌جا درباره دیدگاه‌های فلسفی که در مورد اخبار جعلی وجود دارد، بحث کنیم. شما می‌توانید تصمیم بگیرید که کجا و در چه خصوصی به راحتی دیدگاه خود را بیان کنید. با این حال یک چیز کاملا روشن است؛ در طول شش سال گذشته، فیس‌بوک به‌طور فزاینده‌ای سعی کرده است خود را به عنوان یک پورتال خبری معرفی کند. انجام این کار، نیازمند تعهد به ارائه اصول اساسی مانند اعتماد و اطمینان است. اما این شرکت با اصالت بخشیدن به اخبار جعلی شکست در این فرآیند شکست خورد. با توجه به این‌که فیس‌بوک نیز به‌طور عمدی به دخالت در انتخابات متهم شده است، این یک وضعیت دشوار برای این کمپانی است.

اگر هم اکنون فیس‌بوک منبع اصلی اخبار شما است، وقت آن رسیده است که منبع خود را تغییر دهید و از سایت‌های خبره و قابل اعتماد در این زمینه استفاده کنید.

انتهای پیام/