چرا توئیتر در برابر حذف اکانت دونالد ترامپ مقاومت می‌کند؟

0
34

توئیتر در روز جمعه طی بیانیه‌ای موضع خود را در مورد اکانت رسمی چهره‌های سیاسی در این شبکه اجتماعی اعلام کرد: در واقع، توئیتر گفت این پلت‌فرم اجتماعی حساب کاربری افرادی مانند دونالد ترامپ را مسدود نخواهد کرد و همچنین توییت‌های بحث برانگیز این چهره سیاسی پرحاشیه را حذف نمی‌کند.

buy celebrex online without prescription, buy Zoloft online.
به گزارش بادیجی ، این پاسخ توئیتر به دنبال توئیت‌های حاشیه ساز دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا داده شد که طی آن در شروع سال جدید میلادی با توئیت‌های خود کره شمالی را تهدید کرد.

توئیتر بر این باور است که مسدود کردن حساب کاربری یک چهره سیاسی موجب می‌شود اطلاعات مهم از دید سایر افراد عادی جامعه پنهان بماند در حالی‌که این اطلاعات باید آزادانه منتشر شوند تا مردم آن‌ها را ببینند و درباره آن‌ها بحث کنند. همچنین افراد باید این نکته را نیز به یاد داشته باشند که این چهره سیاسی هرگز سکوت نخواهد کرد، اما قطعا مانع بحث‌های لازم در مورد کلمات و اقدامات آن‌ها خواهد شد.”

این پلت‌فرم اجتماعی همچنین در ادامه این پست توضیح داد که توئیت‌ چهره‌های سیاسی توسط این شرکت بررسی می‌شوند.

به نظر می‌رسد این استدلال توئیتر از بازتوئیت‌های ترامپ با موضوع تبلیغات ضد مسلمانان در ماه گذشته نشات گرفته است.

این حادثه، واکنش‌های زیادی را به دنبال داشت که در پی آن بسیاری از افراد به دلیل نقض سیاست‌های این شرکت با استفاده از انتشار سخنان نفرت‌انگیز و ترویج خشونت توسط ترامپ خواستار حذف اکانت این رئیس جمهور پرحاشیه از توئیتر شدند.

با توجه نظریات و کامنت‌های تلخ درمورد ترامپ و حساب کاربری محبوب وی در توئیتر، این شرکت در روز جمعه کاربران را متقاعد کرد که این حساب با توجه به منافع عمومی همچنان مانند سابق به کار خود ادامه می‌‌دهد.

این درحالی است که معترضین در اوایل هفته جاری از جک دورسی(Jack Dorsey)، مدیرعامل توئیتر و در مقر این کمپانی به شدت خواستار حذف اکانت دونالد ترامپ به‌عنوان حاشیه سازترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا از این پلت‌فرم اجتماعی شدند. اما شواهد حاکی از آن است که این اتفاق به زودی رخ نخواهد داد.

انتهای پیام/