چرا اینترنت اشیاء برای کارآفرینان جذاب است؟

0
33

در حال حاضر اینترنت موجب برقراری ارتباط میان صدها میلیون نفر در سراسر جهان شده و امکاناتی را برای کاربران خود فراهم کرده است که هرگز و تا پیش از این امکان‌پذیر نبود؛ اما این فقط آغاز راه است.

به گزارش بادیجی ، اینترنت اشیا (IoT) در آستانه ورود به زندگی افراد است و قطعا تغییرات شگرفی را در شیوه زندگی امروزی ایجاد خواهد کرد. با استفاده از این فناوری عملا هر شیئی به اینترنت متصل می‌شود و امکان ارسال اطلاعات مربوط به اشیا اطراف از مبلمان و درهای هوشمند گرفته تا مواد غذایی و لوازم آرایشی به فضای ذخیره‌سازی ابری را فراهم می‌کند؛ به عبارت دیگر همه چیز هوشمندانه خواهد بود.

baclofen tablets buy, order zithromax.
اینترنت اشیا پیامدهای فروان و گسترده‌ای را به همراه خواهد داشت و در آینده‌ای نه چندان دور تمامی ابعاد زندگی روزمره افراد تبدیل به یک سیستم یکپارچه می‌شود. شاید در نگاه اول لمس این تکنولوژی از نزدیک کمی بعید به نظر برسد اما اینترنت اشیا قریب‌الوقوع است و همه کاربران به خصوص کارآفرینان قطعا از این امکانات هیجان‌زده خواهند شد.

در ادامه این مطلب دلایل جذایبت این فناوری برای کارآفرینان را مورد بررسی قرار داده‌ایم؛ با ما همراه باشید.

همه چیز اندازه‌گیری خواهد شد

استفاده از اینترنت اشیا به این معنی است که همه چیز از لوازم خانگی و تجهیزات ساخت و ساز گرفته تا وسایل نقلیه و خانه‌ها با دیگر اشیاء یا افراد ارتباط برقرار می‌کنند. این بدان معنی است که همه چیز قادر به اندازه‌گیری و پیگیری تمام وقت خواهد بود. برنامه‌ها و ابزارهای مبتنی بر فضای ذخیره‌سازی ابری قادر به تجزیه‌وتحلیل و ترجمه این داده‌ها به اطلاعات مفید خواهند بود و از طرف دیگر همه این داده‌ها می‌توانند با اتخاذ تصمیمات کارآمد به بهبود و دریافت نتایج بهتر کمک کنند.

انتقال اطلاعات با سرعت بالا و جلوگیری از بروز اتفاقات ناگوار

اینترنت اشیا حجم زیاد و گسترده‌ای از داده‌ها با قابلیت تجزیه و تحلیل را ایجاد می‌کند که می‌توانند برای تصمیم‌گیری بهتر مورد استفاده قرار گیرند. این یک اتفاق بسیار عالی و بسیار هیجان‌انگیز است. با کمک IoT، نه تنها اطلاعات با سرعت بی‌سابقه‌ای منتقل می‌شوند، بلکه می‌توان از آن برای پیش‌بینی مشکلات و انجام اقدامات موثر جهت جلوگیری از بروز اتفاقات ناگوار استفاده کرد.

داده‌های قابل پیگیری به اشتراک گذاشته خواهند شد

تمام اطلاعاتی که اینترنت اشیا ارائه می‌کند، در میان ذی‌نفعان و سایر اشخاص به اشتراک گذاشته خواهد شد. به‌عنوان مثال می‌توان به استفاده از تکنولوژی‌های پوشیدنی برای جمع‌آوری داده‌های بهداشتی و و به اشتراک گذاشتن آن با پزشکان به منظور بهبود فعالیت‌های مراقبتی اشاره کرد. قطعا، وقتی این نوع تکنولوژی در صنایع دیگر اعمال می‌شود، تاثیرات بزرگی را به همراه خواهد داشت.

همچنین نظارت بر اثربخشی استراتژی‌ها، نتایج کمپین‌ها و کارایی سیستم‌ها آسان‌تر می‌شود. اتصال و به اشتراک‌گذاری داده‌ها، امکان ادغام گروه‌های مختلف برای تصمیم‌گیری‌های مشترک را فراهم می‌کند.

امکان ارتباط میان صنایع بیشتر می‌شود

با استفاده از اینترنت اشیا امکان برقرای ارتباطات بیشتر میان ماشین‌ها فراهم می‌شود و بدین ترتیب داده‌ها به یک صنعت خاص متصل نخواهند شد. این مورد در سراسر کسب و کارها و صنایع مورد استفاده قرار خواهد گرفت و میزان نوآوری صنایع را افزایش خواهد داد. به‌عنوان مثال، داده‌های مربوط به اتومبیل‌های هوشمند می‌توانند به بهبود ترافیک کمک کنند و از این طریق می‌توان به توسعه و بهبود شهرهای هوشمند که باعث افزایش کارایی مصرف انرژی می‌شوند، کمک کرد.

در این شرایط و در زمانی‌که ماشین آلات، صنایع و مردم می‌توانند با یکدیگر ارتباط بهتری برقرار کنند و الهام‌بخش پیشرفت‌ها باشند، قطعا فرصت‌ها بی‌شماری ایجاد خواهد شد.

از سوی دیگر فناوری اینترنت اشیا برای کارآفرینان به معنی ایجاد فرصت‌های جدید برای همکاری، مشارکت ارزشمند است تا از این طریق کسب و کار خود را بهتر کنند. 

انتهای پیام/