چرا استارتاپ‌های نوپا شکست می‌خورند؟

0
53

اجرای یک کسب و کار شامل مدیریت بسیاری از قطعات متحرک است؛ از ملاحظات قانونی تا حسابداری و منابع انسانی، حدود یک میلیون آیتم در نظر گرفته شده است که گاهی اوقات می‌تواند اشتباه باشد اما آمارها می‌گوید فقط حدود 50 درصد از استارت‌آپ‌های کوچک به پنجمین سال فعالیت خود می‌رسند.

به گزارش بادیجی ، پس چه چیزی باعث می‌شود که کسب و کار شما در معرض خطر باشد؟ بیایید به شش دلیلی که باعث می‌شوند استارت‌آپ نوپا خراب شود و همچنین آنچه شما می‌توانید در مقابل آن انجام دهید، بپردازیم؛ با ما همراه باشید.

مردم به محصول شما نیاز ندارند

این یک دلیل بسیار آشکار است، اگر مردم به آن‌چه شما ارائه می‌دهید نیاز نداشته باشند کسب و کار شما شکست خواهد خورد. بنابراین بهتر است نیازهای مشتریان آینده‌تان را ارزیابی کنید، محصولات رقبای خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی از لیست آن‌ها جا مانده است و روی چگونگی ارائه آن محصول فکر کنید. اگر شما نمی‌دانید که چگونه یک محصول جدید، متفاوت و ضروری را ایجاد کنید، شرکت شما در نهایت شکست خواهد خورد.

بهتر است ایده‌های خود را با گروه‌های متمرکز به اشتراک بگذارید و از طریق رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی ایمیل و نظرسنجی‌ها  بازخوردها را بررسی کنید.

دلیلی برای رقابت با محصول شما وجود ندارد

درک شما از بازار یک گام مهم است که قبل از شروع هر اقدامی بایدبه آن توجه کنید. به‌عنوان مثال اگر شما به پخت و پز علاقه‌مند هستید شاید بخواهید یک نانوایی و یا یک شیرینی‌پزی راه‌اندازی کنید اما در کنار آن باید بسنجید که با وجود موارد مشابه آیا بازهم شما موفق خواهید بود؟ آیا می‌توانید روی جنبه خاصی تمرکز کنید که سایر رقبا از آن غافل بوده‌اند؟ توانایی تولید محصولی منحصربه‌فرد را دارید؟ همه این موارد از جمله نکاتی است که باید جوانب مختلف آن را بسنجید.

شما برنامه ندارید

یکی از چالش برانگیزترین مواردی که صاحبان کسب و کار کوچک ملزم به انجام آن هستند، ایجاد یک طرح است. اگر قبلا هرگز یک استارت‌آپ را اجرا نکرده‌اید، به احتمال زیاد در تمام افکار خود و موارد مختلفی که در نظر گرفته‌اید، غرق خواهید شد. بنابراین باید یک تیم از مشاوران مورد اعتماد تشکیل دهید و در کنار آن یک وکیل متخصص در حوزه کسب و کارتان را انتخاب کنید. همچنین لازم است بدانید که دیدگاه شما در خصوص استارت‌آپ‌تان باید همراه با رشد آن تغییر کند، بنابراین باید آماده پذیرفتن و تجدید نظر در برنامه خود به صورت منظم باشید.

شما تیم خوبی ندارید

مونتاژ یک تیم متخصص، هوشمند و کارآمد کلید موفقیت شما خواهد بود. با این حال، پیدا کردن و جذب بهترین استعدادها به ویژه هنگامی‌که شما یک شرکت جوان با منابع محدود هستید، قطعا یک چالش خواهد بود. بنابراین در وهله اول باید آن‌چه در حال انجام است را درک کنید.

معیارهای موفقیت شما منجر به فروش بیشتر نمی‌شوند order celebrex online cheap, acquire Zoloft.

ممکن است افتخار کنید که شرکت شما دارای ده‌ها هزار پیروان اینستاگرام است، اما به یاد داشته باشید که معیارهای رسانه‌های اجتماعی نشان دهنده کمیت و نه لزوما کیفیت است. آن‌چه واقعا اهمیت دارد این است که پیروان شما در واقع افرادی هستند که حق خرید محصولات شما را دارند بنابراین به جای این‌که روی جمع‌آوری خواسته‌های بی‌ارزش تمرکز کنید، به انتشار محتوای معنی‌دار در پلت‌فرم‌های اجتماعی خود بپردازید و با ایجاد پست‌های اشتراکی نه تنها توجه طرفداران فعلی، بلکه توجه مشتریان بالقوه جدید را نیز جلب کنید.

نمی‌توانید جریان نقدی را ببینید

نادیده گرفتن جریان نقدی یکی از بزرگترین خطرات برای یک استارت‌آپ کوچک است. رفع این مشکل با پیش‌بینی عملی و تنظیم هدف شروع می‌شود. با یک مشاور مالی معتبر مشورت کنید تا بتوانید اهداف مالی خود را برنامه‌ریزی کرده و تصویری واقع‌بینانه از آن‌چه که هزینه‌ها و درآمدهای مورد انتظار کسب و کار شما را می‌سازد، ایجاد کنید. برای اجتناب از بدهی‌های بیش از حد، درک کامل از اقساط وام‌های دریافت شده و میزان درآمدی که شما باید تولید کنید تا ارزشمند باشد، بسیار کلیدی است.

به یاد داشته باشید، درک برخی از بزرگترین چالش‌های کسب و کارهای کوچک می‌تواند کمک کند تا از بروز مشکلات مشابه جلوگیری کنید. دریافت بازخورد از مشتریان و هم‌فکری با مشاوران مورد اعتماد یکی از بهترین راه‌های یادگیری در مورد خطرات منحصر به‌فرد استارت‌آپ شما هستند، به‌طوری که شما می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید و از تجربیات آن‌ها برای موفقیت در سال‌های آتی استفاده کنید.

انتهای پیام/