بادیجی گزارش می‌دهد

پوشش و لباس ضد امواج الکترومغناطیس تولید شد / لباسی مخصوص زنان باردار

0
151

یکی از شرکت‌های فناور ایرانی توانسته با ترکیب نانوذرات و رشته‌های فلز نقره، پوشش‌هایی مقاوم در برابر امواج الکترومغناطیس نظیر تشعشعات ساطع شده از آنتن‌های مخابراتی، دستگاه‌های وای‌فای و… تولید کند تا مردان و زنان را در برابر باروری محافظت کند؛ بخش کامل این گزارش در زیر آمده است.

به گزارش خبرنگار بادیجی ، اندازه‌گیری امواج الکترومغناطیس به دلیل استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات مخابراتی و الکترونیکی، بسیار حائز اهمیت است چرا که بیش از پیش در معرض امواج رادیویی و مایکروویو حاوی اطلاعات یا به عبارتی در معرض آلودگی ارتباطات دیجیتالی هستیم.

استفاده از تکنولوژی امواج رادیویی و مایکروویو نقش مهمی در زندگی روزانه ما دارد و با گسترش فناوری بی‌سیم، قرارگیری در معرض این تشعشعات افزایش می‌یابد.

از آنجایی که استفاده نکردن از تکنولوژی‌های روز دنیا و جلوگیری از پیشرفت تکنولوژی غیرمنطقی و غیرممکن است و در عین حال چشم پوشی از آثار مخرب سلامت این امواج نیز غیرعاقلانه است، بهتر است با استفاده از دانش روز دنیا، راهکاری ارائه شود تا میزان پرتوهای منتشر شده در محیط به میزان مجاز برای سلامت افراد تقلیل یابد.

همزمان با بسیاری از سازمان‌ها و کشورها در سراسر دنیا، محققان داخلی کشور ما نیز به دنبال این رویکرد رفته‌اند که همزمان با استفاده صحیح از تکنولوژی، آثار مخرب آن را تا حد امکان کاهش دهند.

لذا در حال حاضر شرکت توسعه فناوری‌های نوین سلامت سینا برای این منظور ارائه زنجیره‌ای از خدمات را توصیه می‌کند و با ابداعاتی که در زمینه پرهیز از امواج الکترومغناطیس داشته، ایران را به جمع 10 کشور صاحب این فناوری در دنیا رسانده است.

معمولا اولین دغدغه افراد پس از آگاهی از مضرات حضور در مکان‌هایی با آلودگی بیش از حد مجاز امواج الکترومغناطیس، اطلاع از میزان آلودگی محل زندگی و محیط کار آنها است؛ این شرکت با استفاده از تجهیزات تخصصی اندازه‌گیری امواج و کارشناسان مجرب، امکان اندازه‌گیری امواج و پایش آلودگی الکترومغناطیس در مکان‌های مختلف را دارد.

این اندازه‌گیری‌ها طیف وسیعی از فرکانس‌های الکترومغناطیسی بین 100مگاهرتز تا 6گیگاهرتز را در بر می‌گیرد.

امواجی که از طریق منابع زیر ساطع شده باشند، قابل اندازه‌گیری و شناسایی توسط تجهیزات این شرکت هستند:

اندازه گیری شدت و جهت پرتوهای تلفن‌های همراه و آنتن‌ها و دکل‌های BTS و مخابراتی
شبکه‌های کامپیوتری بی‌سیم و مودم‌های اینترنت (2.4GHz تا 5GHz)
Wi-Fi – WiMAX
اندازه‌گیری پرتوهای تلفن‌های بی‌سیم 1.9GHz و 2.4GHz و 5.8GHz
سیستم بلوتوث (Bluetooth)
اندازه‌گیری امواج نشتی ماکروفر
سایر وسایل ارتباطی بی‌سیم تا فرکانس

به گزارش بادیجی، توسعه انواع روش‌ها، ابزارها و تجهیزات الکترونیکی و ارتباطی در کنار انبوه مزیت‌های صنعتی، تجاری و ارتباطی، تهدیدات و مضراتِ ثابت شده و در حال تحقیقی دارند که در اکثر کشورها و جوامع پیشرفته، مواجهه و کاهش آثار منفی آنها مورد توجه بوده است.

تجهیزاتی نظیر امواج Wi-Fi، دستگاه‌های ماکروویو، دکل‌های مخابراتی (BTS)، تلفن‌های بی‌سیم و… هرکدام به‌اندازه‌ای در انتشار امواج و آلودگی زیست‌محیطی از این منظر سهیم هستند و در صورت بی‌توجهی در شیوه به‌کارگیری و ایمن‌سازی، مستعد آسیب‌رسانی به موجودات زنده از جمله انسان هستند.

این شرکت با تلاش 10 ساله محققان خود، بر آن بوده تا با شناسایی انواع روش‌ها و فناوری‌های ایمن‌سازی، پژوهش مستمر و ارتباطات بین‌الملل و داخلی، آخرین دستاوردهای در دسترس را برای مواجهه اثربخش با مضرات احتمالی و ثابت‌شده امواج در محیط زندگی، شناسایی و در حد امکان عرضه کرده است.

این مجموعه به‌عنوان یک شرکت متخصص درزمینه اندازه‌گیری امواج الکترومغناطیس، بررسی مشکلات و ارائه راهکارهای ایمن‌سازی، مشاوره در حوزه ایزوله‌سازی مکان آلوده، در برابر امواج فعالیت می‌کند.

همچنین ساخت و ارتقاء محصولات ضد امواج نظیر لباس‌های ضد امواج مخصوص خانم‌های باردار، لباس‌زیر مردانه ضد امواج، برچسب نانویی ضد امواج، کاغذدیواری نانویی ضد امواج، رنگ نانویی ضد امواج و دیگر محصولات و پوشش‌ها جهت ایمن‌سازی در برابر امواج الکترومغناطیس از مهم‌ترین اهداف این شرکت آماده صنعتی‌سازی، است.

انتهای پیام/