بادیجی؛

پنج اشتباه ساده سئو در وبلاگ‌نویسی

0
138

محتوای خوبی تولید کرده‌اید اما رتبه وبلاگتان بالا نمی‌آید؟

به گزارش خبرنگار بادیجی، کریستوفر جونز، ستون‌نویس مجله سرچ‌اینجین، از پنج اشتباهی نوشته که نویسندگان و بازاریابان محتوا در سئو مرتکب می‌شوند.

چشم‌انداز بازاریابی دیجیتال در دو دهه اخیر تکامل یافته است؛ و میان الگوریتم مدام در حال تغییر گوگل و جریان اطلاعات غلط در فضای بازاریابی دیجیتال، امکان رعایت نکردن برخی کارها در استراتژی‌های بازاریابی محتوا و سئو بسیار است.

همه ما رازها و عملکردهای لازم برای سئو را می‌فهمیم، پس چرا اغلب این تاکتیک‌ها را به کار نمی‌گیریم؟ بیایید پنج اشتباه عام وبلاگ‌نویسی را با هم مرور کنیم.

ساختار کلمات بهینه نشده

علیرغم پیشرفت تکنولوژی یادگیری مبتنی بر ماشین و جستجوی معنایی، ‌جستجو بر اساس کلمات کلیدی، هنوز باید در مدل‌سازی کمپین‌های بازاریابی مهم‌ترین موضوع باشد. تمام محتوای موجود در سایت باید از لحاظ موضوعی با عناوین و کلمات کلیدی اهداف کلی کاری شما مرتبط باشد. اگر محتوای ما فقط عنوان را پوشش بدهد و کلمات کلیدی را در نظر نگیرد، چطور باید بفهمیم کاربران چه نیازی دارند؟

کلمات کلیدی پلی هستند میان هدف کاربر و محتوای اطلاعاتی/تعاملی. محتوای بهینه شده بر اساس کلمات کلیدی به بهبود جایگاه هر صفحه و بالابردن رتبه آن بر اساس جستجوهای هدفمند کمک می‌کند.

لینک‌های نامتقارن داخلی

لینک‌سازی داخلی شاید یکی از بیشترین موضوعات مورد بررسی در سئو باشد که البته هنوز هم از مشکلات مهمی است که در اکثر وب‌سایت‌ها اتفاق می‌افتد.

برای ایجاد لینک‌سازی درونی مناسب در سئو کارکردهای زیادی وجود دارد:

تعریف مسیرهایی برای کاربران جهت هدایت وب‌سایت
بازکردن مشاهده نظام‌مند لینک مرتبط با صفحات وب و بالابردن نرخ مشاهده لینک
تعریف معماری سایت و مهم‌ترین صفحات وبتان برای موتورهای جستجو
پخش “Link Juice” در سراسر وب‌سایتتان
فهرست کردن صفحات مرتبط با وب از طریق کلمات کلیدی استفاده شده در متن هایپرلینک شده

صفحه‌ای مبتنی بر یک کپی ضعیف

همانطور که اغلب در بازاریابی دیجیتال گفتیم، نوشتن برای خوانندگان مهم است و نه برای موتورهای جستجو. محتواها را ساده نگه دارید؛ سعی نکنید دانش خود را با اصطلاحات عجیب و غریب به رخ بکشید، و برای خوانندگانی بنویسید که سطح سوادشان کلاس هشتم است و نه بیشتر.

به پست بلاگ خود به عنوان یک کلیت نگاه کنید. یک خواننده در برخورد اول با صفحه وب شما چه تجربه‌ می‌کند؟ این حقیقت را فراموش نکنید که متوسط زمان توجه به محتوای شما هشت ثانیه بیشتر نیست.

تصاویر و ویدیوهای بهینه نشده

از کپی کردن محتوا گفتیم، باید این را هم در نظر داشته باشیم که بسیاری از وبلاگ‌نویسان بهینه‌سازی تصویر و ویدیو را نادیده می‌گیرند. فرمت و اندازه بهینه نشده فایلهای تصویری از اشتباهاتی است که کارکرد سئو را مختل می‌کند.

توزیع ضعیف محتوا

این موضوع بزرگ‌ترین اشتباهی است که بلاگرها را به گرفتاری می‌اندازد و مشاغل کوچک را از پا می‌اندازد. گفتیم که یک محتوای کوتاه خوب باید مبتنی بر بالابردن رتبه باشد. اما بگذارد بر حسب تجربه به شما بگویم که این موضوع همیشه صحیح نیست.

مثلا یک محتوا با 3245 کلمه را در نظر بگیرید که محتوا و تصاویر خوبی هم دارد. یقین بدانید که این محتوا درست به اندازه یک محتوای 400 کلمه‌ای به دردنخور است اگر که ترافیک سایت شما را بالا نبرد.

ارتباطات خود را بهتر کنید؛ از این استراتژی‌ها برای توزیع محتوای خود استفاده و آن را در رسانه‌های اجتماعی پخش کنید:

بگذارید اعضای پرنفوذ سازمانتان محتوای تولیدشده را توزیع کنند.
با افراد پرنفوذ در رسانه‌های اجتماعی برای به اشتراک‌گذاری محتوای خود تماس بگیرید.
از یک رهبر متفکر در زمینه یک صنعت، نقل‌قولی در محتوای خود بگذارید و این قسمت را در بخش پربازدید کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خود قرار دهید.
محتوای خود را در فُرم یک ویدیو و یا اینفوگرافی هم طراحی کنید تا قابلیت بیشتری برای به اشتراک‌گذاری داشته باشد.
محتوای خود را جایگزین لینک‌های از بین‌رفته سایت‌های معتبر قبل کنید.
یک کمپین تبلیغاتی پولی روی رسانه‌های اجتماعی بگذارید تا محتوایتان درست مقابل اعضای مخاطب هدف قرار بگیرد.

انتهای پیام/