پنج اشتباه بازاریابی در لینکداین که نباید انجام دهید/ اما و اگرهای بازاریابی صحیح در لینکداین

0
77

لینکداین یک شبکه اجتماعی کاربردی برای کاربران حرفه‌ای است؛ 500 میلیون نفر از کاربران این شبکه اجتماعی برای ارتباط با دیگران در صنعت خود و همچنین پیشبرد کار خود از آن استفاده می‌کنند؛ بهره‌برداری صحیح از لینکداین در استراتژی بازاریابی شما کلید موفقیت شرکت‌تان است بنابراین اگر شما نیز از جمله افرادی است که از لینکداین برای بازاریابی محصولات خود استفاده می‌کنید بهتر است از اشتباهات بازاریابی در آن اجتناب کنید.

به گزارش بادیجی ، در ادامه این مطلب به پنج اشتباهی رایج بازاریابان در این شبکه اجتماعی می‌پردازیم؛ با ما همراه باشید.

  1. ارسال محتوا بدون درک صحیح از مخاطبان

لینکداین یک ابزار مهم برای توزیع محتوا است و به‌صورت هفتگی 130000 پست در آن منتشر می‌شود. این پست‌ها از طریق پلت‌فرم انتشار لینکداین به اشتراک گذاشته می‌شوند، جایی‌که شما می‌توانید اخبار، اطلاعات و بسیاری موارد دیگر که مربوط به کسب و کارتان است را به اشتراک بگذارید.

نیل پاتل (Neil Patel)، یکی از بنیان‌گذاران KISSmetrics و یکی از تاثیرگذارترین افراد در بازاریابی دیجیتال، می‌گوید: “نوشتن پست‌ها فقط برای لینکداین، سریع‌ترین راه برای رشد نام تجاری و ارتباطات شما در این شبکه اجتماعی است.”

اما نوشتن یک پست یا به اشتراک‌گذاری یک اتفاق، بدون داشتن برنامه‌ای روشن هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت. برای اطمینان از این‌که پست‌های شما خوانده شده و به اشتراک گذاشته می‌شوند، ابتدا باید درک صحیحی از مخاطبان مورد نظر خود داشته باشید. 58 درصد از بازاریابان، مخاطبان را به‌عنوان عامل برتر در موفقیت در بازاریابی محتوا عنوان می‌کنند. قبل از هر چیز باید از خودتان بپرسید، اهداف مخاطبان شما چیست و کسب و کار شما چگونه می‌تواند به آن‌ها کمک کند؟

هنگامی‌که شما بتوانید به این سؤالات پاسخ دهید، می‌توانید محتوای مفید و کاربردی را برای رونق هرچه بیشتر کسب و کار خود ایجاد کنید.

  1. تبلیغ بیش از حد نام تجاری

اگرچه هدف اصلی شما از بازاریابی در لینکداین، ارتقاء کسب و کارتان است اما قطعا شما نمی‌خواهید که مخاطبان خود را از طریق انتشار پیام‌های تبلیغاتی روزانه و یا محتواهای گوناگون خسته کنید. محتوای مناسب 15 برابر بیشتر از تعاملات شغلی اثرگذار خواهد بود، اما اگر شما محتوایی را منتشر کنید که برای مخاطبان‌تان جذاب نیست هیچ بازخورد مناسبی را دریافت نمی‌کنید. اینجاست که صحبت از درک صحیح از مخاطبین و آن‌چه که آن‌ها از نام تجاری شما انتظار دارند به میان می‌آید.

این موضوع فقط در مورد محتوای اولیه شما صادق نیست؛ بلکه هنگام اشتراک‌گذاری محتوا از یک منبع خارجی، باید اطمینان حاصل کنید که با موضوع شما مرتبط است و همان چیزی است که مخاطبان شما به دنبال آن هستند.

شما همچنین باید در گروه‌های لینکداین حضور داشته باشید و با افراد مختلف بحث و گفتگو کنید، مطالب‌تان را به اشتراک بگذارید و سوال بپرسید. فرقی نمی‌کند که خودتان یک گروه را ایجاد کنید و یا به یک گروه بپیوندید؛ اگر هدف شما رشد برندتان در لینکداین باشد، حضور در گروه‌ها یک انتخاب خوب برای رسیدن به این هدف است.

توجه داشته باشید که اگر شما همه محتوای خود را تنها در گروه‌ها منتشر کنید، نام تجاری بیش از پیش شناخته می‌شود اما قطعا تعداد زیادی از فالوورهای خود از دست خواهید داد. در عوض، با جذب کاربران در موضوعات مرتبط با نام تجاری خود، شروع کنید و هنگامی‌که یک فرصت جدید ایجاد می‌شود تا نام تجاری خود را به عنوان موضوع بحث قرار دهید، حتما به‌خوبی از آن استفاده کنید.

  1. نادیده گرفتن قدرت کارکنان

برای رشد بیشتر کسب و کار خود، ابتدا باید نگاهی به داخل آن بیاندازید. کارکنان شما یک منبع قدرتمند برای انتشار محتوای تاثیرگذار در مورد شرکت شما و در نتیجه افزایش فالوورهای جدید در لینکداین هستند. آن‌ها می‌توانند تاثیر زیادی بر نظرات مخاطبان شما داشته باشند. علاوه‌بر این، محتوائی که توسط کارمندان به اشتراک گذاشته شده است، دو برابر محتوایی که از یک شرکت به اشتراک گذاشته شده است، مورد توجه قرار می‌گیرد.

به عبارت بهتر مخاطبین شما کارمندان شما را معتبرتر از کسب و کارتان می‌بینند، بنابراین احتمال بیشتری وجود دارد که اطلاعاتی که آن‌ها به اشتراک می‌گذارند بیشترمورد توجه مخاطبین قرار گیرد. ابزار LinkedIn Elevate به شرکت کمک می‌کند تا کارکنان خود را برای به اشتراک گذاشتن محتوا از طرف آن‌ها تقویت کنید.

  1. تمرکز بر تبلیغات به جای به‌روز رسانی‌های حمایت شده

در لینکداین نیز مانند فیس‌بوک، توییتر و سایر پلت‌فرم‌های اجتماعی امکان تبلیغات وجود دارد، اما گزینه دیگری در قالب محتوای حمایت شده پیش‌بینی شده است که احتمالا مزایای بیشتری به شما ارائه دهد.

لینکداین تبلیغات شما را تنها به 90 کاراکتر متنی و یک تصویر کوچک محدود می‌کند که در نوار کناری صفحه کاربران نمایش داده می‌شود. اما محتوای حمایت شده در خوراک مخاطبان به‌عنوان یک قطعه محتوای بومی نمایش داده می‌شود از این‌رو، که به‌روزرسانی‌ها و محتوای پشتیبانی شده نسبت به تبلیغات نتایج بهتری را به‌ همراه خواهند داشت.

  1. فراموش کردن بهینه‌سازی صفحه شرکت

زمانی‌که مخاطبان بر روی نام شرکت شما کلیک می‌کنند، صفحه شرکت اولین چیزی است که آن را مشاهده می‌کنند و اگر شما اولین بازخورد خوب را نداشته باشید، قطعا در جهت دیگری حرکت خواهند کرد. بنابراین قبل از هر کاری بهتر است با اطمینان به توصیف شرکت خود بپردازید و توضیحات مفیدی را درباره کسب و کار خود به مخاطبان ارائه دهید. بهتر است این توصیف شامل کلمات کلیدی مرتبط و همچنین عبارات واضح و مختصر باشد. استفاده از تصاویر برای صفحه مربوط به شرکت، مخاطبان بیشتری را جذب می‌کند.

تحقیقات نشان می‌دهد هنگامی‌که محتوای بصری با اطلاعات ترکیب شده است، افراد 65 درصد از این اطلاعات را حفظ می‌کنند، در حالی‌که تنها 10 درصد اطلاعاتی که بدون تصاویر ارائه شده است در ذهن مخاطبان باقی می‌مانند.

فراموش نکنید که چگونگی نمایش صفحه شرکت در اپلیکیشن موبایلی را بررسی کنید، چراکه شصت درصد از ترافیک لینکداین از تلفن‌ همراه ایجاد می‌شود، بنابراین اگر صفحه شما برای این کاربران بهینه‌سازی نشده باشد، به‌سرعت آن‌ها را از دست خواید داد.

انتهای پیام/