پلیس اسرائیل واحد جرائم سایبری زد

0
142

پلیس رژیم صهیونیستی، خبر از تشکیل یک واحد جرائم آنلاین، برای مقابله با خشونت‌ها علیه کودکان و نوجوانان اسرائیلی داد که به رصد شبکه‌های اجتماعی خواهد پرداخت.

به گزارش بادیجی، رئیس پلیس اسرائیل اعلام کرد که در راستای اجرای قانون مقابله با جرائم آنلاین، واحدی را تشکیل داده که با رصد شبکه‌های اجتماعی، به مقابله با جرائم احتمالی در این حوزه خواهد پرداخت.

به ادعای پلیس رژیم صهیونیستی، این کار، از جرائم، جلوگیری خواهد کرد و نرخ آن‌ها را کاهش خواهد داد.

رونی الشیخ (Roni Alsheikh)، رئیس پلیس رژیم صهیونیستی، به‌تازگی اعلام کرده است که با تأسیس چنین واحدی، ضمن مقابله با مجرمان سایبری، اقدامات پیش گیرانه نیز در برابر جرائم سایبری صورت خواهد داد.

این واحد تازه تأسیس در پلیس، مائور (Maor) نام و وظیفه دارد تا با خشونت‌های آنلاین مقابله کند.

پلیس، یک شماره تلفن سه‌رقمی نیز به این موضوع اختصاص داد.

رئیس پلیس رژیم صهیونیستی دراین‌باره اعلام کرد: «شهروندان اسرائیلی می‌توانند با شماره 105 تماس بگیرند و جرائم آنلاین و اقدامات خشونت‌آمیز در زمینه کودکان و نوجوانان در حوزه فضای مجازی را گزارش دهند. این شماره، مشابه شماره 100 است که برای رخدادهای اضطراری در نظر گرفته شده است. همچنین، این مرکز، به‌صورت آنلاین نیز در دسترس مردم قرار دارد.»

پلیس مدعی است این واحد جدید، در تعامل با چندین وزارتخانه در رژیم صهیونیستی، از جمله وزارتخانه‌های تحصیلات، رفاه، دادگستری و چند وزارت خانه دیگر به وجود آمده و از تجربیات سایر کشورهایی نیز که در این زمینه، نمونه‌های مشابهی داشته‌اند، استفاده می‌شود.

مقامات پلیس اسرائیل مدعی هستند دنیای سایبری، مستعد بروز هرگونه جرمی است و پلیس در هرجایی می‌تواند حضور داشته باشد. پلیس تأکید کرده که ازاین‌پس در همه‌جا از جمله اینستاگرام، فیس‌بوک یا اسنپ‌چت، حضور خواهد یافت.

در بخش دیگری از صحبت‌های وی در این رابطه آمد: «با تشکیل این واحد، زمانی که شخصی به دنبال انجام دادن یک تهاجم آنلاین باشد یا جرمی آشکار را در این فضا می‌خواهد انجام دهد، سیستم‌عامل، یک صفحه پاپ‌آپ (خود بازشونده) باز می‌شود که در آن نوشته شده است “عذر می‌خواهم آقا، کلیک بعدی شما، مصداق انجام یک جرم سایبری است. مراقب رفتار خودتان باشید.

امروز، پلیس در هر کجایی که قانون به آن اجازه داده باشد، حضور خواهد یافت. برای کودکان، خطراتی در فضای آنلاین وجود دارد که ما آن‌ها را رصد می‌کنیم. همچنین، کسانی وجود دارند که ما را از بروز چنین خطراتی آگاه می‌کنند.»

وی ادامه داد: «یک تیم حرفه‌ای، تصمیم‌گیری خواهد کرد که چگونه این فضا را مدیریت کند. البته این افراد، لزوماً پلیس نخواهند بود. پیش‌ از این نیز، پلیس سرمایه‌گذاری گسترده‌ای را انجام داد تا جرائم آنلاین و آفلاین را کنترل نماید.»

الشیخ، در مورد اهمیت بالای پیش‌گیری در برابر جرائم گفت: «ما نیاز داریم تا شرایطی را ایجاد کنیم که در آن، پیشگیری به ما جواب بهتری بدهد و آن بخشی که با استفاده از پیشگیری نمی‌توان جلوی آن را گرفت، با اعمال قانون اصلاح کنیم.»

این مقام اسرائیلی توضیح داد که واحد جدید پلیس، عملکردی بین اعمال قانون و پیشگیری خواهد داشت و از این طریق، تلاش می‌کند تا میزان جرائم آنلاین را کاهش دهد.

در بسیاری از موارد، ما از خشونت‌های آنلاینی که علیه کودکان صورت می‌پذیرد، اطلاعی نداریم یا بسیار دیر متوجه می‌شویم. ما می‌خواهیم اولین کسی باشیم که متوجه این‌گونه جرائم می‌شویم.»

انتهای پیام/