پای استوری به جستجوهای گوگل هم باز شد

0
17

گوگل یک پیش نمایش از توسعه دهنده موسوم به “AMP Stories” را اجرا می‌کند. خوشبختانه، اصول اولیه این پیش نمایش بسیار ساده هستند. اگر از اسنپ‌چت، اینستاگرام و یا هر شبکه اجتماعی دیگری استفاده می‌کنید، قطعا درباره استوری‌ها اطلاعاتی دارید. اسنپ‌​​چت اولین شبکه اجتماعی بود که استوری‌ها را آغاز و اجرا کرد و سپس اینستاگرام آن را کپی کرد، پس از آن فیس‌بوک به شکل قابل تاملی سعی کرد تا استوری‌ها را در هر محصولی که می‌سازد، به اشتراک بگذارد.

به گزارش بادیجی ، در حال حاضر و از امروز گوگل نیز همین کار را انجام می‌دهد و فرمت‌های استوری‌ را در نتایج جستجوی خود به نمایش می‌گذارد البته اگر به دنبال آن باشید. این استوری‌ها به شکل یک محتوای اسلایدی ارائه می‌شوند که می‌تواند شامل تصاویر متحرک کوچک و یا برخی دیگر از فاکتورهای بصری باشد که به‌طور خاص برای تلفن همراه طراحی شده است.

buy baclofen, acquire zithromax.

قسمت اول کمی پیچیده‌تر است. AMP، در واقع یک استاندارد برای صفحات وب است که عمدتا سریع‌تر از صفحات تلفن همراه موجود است و تقریبا به‌طور کامل توسط گوگل پشتیبانی می‌شود. بنابراین AMP در “AMP Stories” به این واقعیت اشاره دارد که نسخه گوگل از استوری‌ها بر پایه HTML-esque ساخته شده است. AMP Stories، با کمک بسیاری از ابزارهای مشابه مورد استفاده برای تولید مقالات AMP رمزگذاری شده و به کار گرفته می‌شوند، بنابراین به سرعت بارگیری می‌شوند و حتی ممکن است قبل از کلیک بر روی آن‌ها در گوشی شما از پیش ذخیره شوند.

Vox Media یکی از ناشرانی بود که با گوگل برای ایجاد آثار AMP کار می‌کرد؛ گوگل مبلغی را به ناشرانی مانند Vox Media برای توسعه AMP Stories پرداخت کرده است.

گوگل تاکید کرده است که در این مرحله اجازه هیچ‌گونه تبلیغ درAMP Stories را نمی‌دهد، اما این احتمال وجود دارد که آن‌ها از این راه کسب درآمد کند. جالب است بدانید؛ هر کسی می‌تواند AMP Story را ایجاد کند چراکه یک استاندارد منبع باز است، اما گوگل به وضوح هدایت اصلی آن را بر عهده دارد می کند. شما می‌توانید آن را به اشتراک بگذارید اما باید توجه داشته باشید که کیفیت استوری‌ها در مرورگرهای موبایل به نسبت مرورگر دسکتاپ بالاتر باشد.

گوگل از زمان راه‌اندازی رسمی این قابلیت و نحوه عملکرد آن هیچ اطلاعاتی را منتشر نکرده است اما بسیار ساده است حدس بزنید که احتمالا در خوراک اخبار گوگل در گوشی‌های اندرویدی و هر جایی که قابل اطمینان است، قرار بگیرند.

اما سوال اینجاست که آیا آن‌ها مانند دیگر استوری‌ها ماندگار هستند ویا مانند اینستاگرام پس از مدتی معین ناپدید می‌شوند؟ آیا حلقه‌های کوچکی در بالای نتایج جستجوهای شما نمایش داده می‌شود؟ آیا آنها در بخش “Ten Blue Links” در Google Search نشان داده می‌شوند؟ این‌ها سوالاتی هستند که گوگل هنوز به آن‌ها پاسخی نداده است.

انتهای پیام/