ویژگی که قاتل خاموش تجارت گوشی‌های هوشمند هواوی می‌شود

0
20

در حالی که این روزها صحبت‌های زیادی پیرامون لغو همکاری گوگل با برندهایی مثل کوالکام، ای آر ام، اتحاد وای فای، انجمن اس دی، و…وجود دارد؛ بسیاری از افراد یکی از مهمترین شرکت‌های فناوری جهان را از قلم انداخته اند؛ بلوتوث اس آی جی.

به گزارش بادیجی، پیش از ورود به ماجرای بلوتوث و هواوی شاید لازم باشد بدانید بلوتوث اس آی جی چیست. بلوتوث اس آی جی یک شرکت غیرانتفاعی است که مقر آن در واشنگتن است و تمام سرویس‌ها، به‌روزرسانی‌ها و استانداردهای خود را با منابع بسته انجام می‌دهد یعنی برعکس اندروید که منابع باز دارد و می‌تواند از الگوریتم آن الگوبرداری کرد، منابع بلوتوث اس آی جی کدگذاری شده‌اند و هیچکس نمی‌تواند محصولی را با بلوتوث بدون دسترسی به استانداردهای اس آی جی بسازد.

ساده‌ترین توصیف برای این توضیحات در این عبارت خلاصه می‌شود؛ تقریبا هیچکس نمی‌تواند بدون اجازه از این تکنولوژی برای اجرای برنامه‌های خود استفاده کند. مشکل هواوی با این شرکت آمریکایی نیز از همین جا شروع می‌شود. دقت کنید که شرکت بلوتوث اس آی جی در زمینه عرضه استانداردها و به روزرسانی‌های بلوتوث فعالیتی مستمر دارد و این استانداردها وضعیت کیفی گوشی را ارتقاء می‌دهد بنابراین قابل حدس است که هواوی با محرومیت از این استانداردها تا چه حد از رقبا عقب خواهد افتاد.

ممکن است یک گوشی هوشمند بدون بلوتوث بدترین چیز در دنیا نباشد اما این ممکن است آخرین قله برای کسب و کار گوشی‌های هوشمند و در معرض خطر هواوی باشد. یک گوشی هوشمند بدون بلوتوث نمی‌تواند به هدست‌های بی سیم و بلندگو وصل شود یا نمی‌تواند با سیستم‌های سرگرمی در خودرو جفت شود، حتی نمی‌تواند با لوازم جانبی بی شماری مثل دستگاه‌های خانگی هوشمند، دستگاه‌های تناسب اندام یا ساعت‌های هوشمند جفت شود. باورکردنی نیست اما شاید هواوی حتی نتواند با ساعت‌هایی که خودش تولید کرده همگام شود. در نتیجه این یک محصول بدون مشتری خواهد بود.

هواوی می‌تواند تلاش کند، مهندسی مشخصات بلوتوث را معکوس کند یا از فناوری‌های بدون مجوز در چین استفاده کند که در آن از مصونیت نسبی از حملات قانونی بلوتوث اس آی جی برخوردار است اما تقریبا در هر کشوری مقرراتی جدی برای سوء استفاده از فناوری وجود دارد و در بخش صادرات، هواوی به شکست می‌رسد.

انتهای پیام/