وقتی استارتاپ‌های اروپایی به کمک والدین می‌آیند!

0
55

پدر و مادر بودن یک مرحله هیجان‌انگیز از زندگی هر فردی است، اما این دوره از زندگی می‌تواند بسیار خسته‌کننده نیز باشد.

به گزارش بادیجی ، خوشبختانه، والدین امروزی فاکتور فناوری را به همراه چند اپلیکیشنی که احتمالا هیچ‌گونه مخاطراتی را به همراه ندارد، مهمان زندگی خود کرده‌اند. در ادامه این مطلب به معرفی 10 استارت آپ جال اروپایی خواهیم پرداخت که با بهره‌مندی از تکنولوژی‌های روز دنیا سعی دارند تا زندگی را برای پداران و مادران کمی آسوده‌تر کنند؛ با ما همراه باشید.

Joy

استارت آپ جوی، در جشنواره انسی، فرانسه و سانفرانسیسکو، ایالات متحده آمریکا، اولین نمایشگر مبتنی بر تصویر موسوم به اختاپوس (Octopus) را ارائه داده است که کودکان را با آموزش عادت‌های خوب و مفهوم زمان، تقویت می‌کند.

با استفاده از این ابزار، والدین می‌توانند برنامه یا زمان‌بندی بصری فرزند خود را از طریق گوشی هوشمند خود وارد کنند تا کودکان آن‌ها را به صورت یک پیام پاپ‌آپ بر روی ساعت خود مشاهده کرده و از آن مطلع شوند.

هدف این استارت آپ این است که به کودکان کمک کنند تا بتوانند مستقل شوند و در حالی‌که با کمک والدین خود وظایف را تقسیم‌بندی می‌کنند، نظم و انظباط را نیز یاد بگیرند. آن‌ها می‌توانند بر آن‌چه که واقعا اهمیت دارد، تمرکز کنند. استارت آپ Joy در سال 2016 تأسیس شد و توانست به میزان 2.7 دلار پودجه خود را افزایش دهد.

Mush

برنامه Mush مادران را قادر می‌سازد تا دوستان محلی و هم‌سن کودکان خود را پیدا کنند، از مشاوره‌های محلی Mush استفاده کرده و مکان‌های دوستانه برای فرزندان خود را بیابند و مقالات جالب و آرام‌بخش آن‌ها را مطالعه کنند. اپلیکیشن Mush، بارها توسط اپل، گوگل و مطبوعات ملی، به عنوان یکی از برنامه‌های برتر برای مادران، معرفی شده است. این استارت آپ که در سال سال 2016 راه‌اندازی شده است، تا کنون توانسته است حدود 3،2 میلیون یورو تأمین سرمایه کند.

Parenting Hero

استارت آپ Parenting Hero، در واقع یک برنامه نقش بازی کردن است که این امکان را برای پدر و مادر فراهم می‌کند تا در چالش‌های مشترک در هنگام پرورش کودکان‌شان، واکنش خود را از طریق تمرین و بازی کردن یک نقش به آن‌ها اعلام کنند. این استارت آپ که در سال 2015 فعالیت خود را آغاز کرده است، در واقع  پاسخ‌هایی از طریق مهارت‌های عملی و ایجاد روابط رضایت‌بخش با کودکان، به معضلات رایج والدین ارائه می‌دهد.

Qustodio

 این استارت آپ در سال 2012 و در بارسلونا کار خود را آغاز کرد. Qustodio، در واقع یک نرم‌افزار ایمنی خانواده با بیش از 1 میلیون کاربر است که فعالیت‌های آنلاین کودک را در چندین دستگاه نظارت می‌کند. این اپلیکیشن با فیلترینگ وب، از طریق کنترل برنامه، برنامه‌ریزی زمانی، تماس‌ها و نظارت بر پیامک‌ها و ردیابی مکان‌ها والدین را در مراقبت هرچه بهتر از فرزندان خود یاری می‌کند و فضای ایمن در اینترنت را برای والدین به ارمغان می‌‌آورد. Qustodio تا کنون توانسته است حدود 2.5 میلیون دلار بودجه خود را تأمین کند.

Hoop

Hoop، در واقع یک برنامه خانوادگی است که به والدین کمک می‌کند تا آن دسته از فعالیت‌هایی که برای فرزندان‌ بر اساس سن، محل  و منافع آن‌ها مناسب است را شناسایی کند. Hoop در سال 2014 در لندن تاسیس شد و رسما در سال 2016 راه‌اندازی شد و در حال حاضر با بیش از 750،000 کاربر و 80،000 فعالیت مختلف در سراسر این کشور گسترش می‌یابد. این استارت آپ در حال حاضر در بریتانیا، با آخرین دور مالی 2.4 میلیون پوند (مجموع 6.4 میلیون پوند) در حال گسترش بیشتر فعالیت خود است.

Baby Bundle

Baby Bundle، نیز یکی دیگر از استارت آپ‌هایی است که در قالب یک برنامه مخصوص تلفن همراه، به منظور ارائه راهنمایی‌های بیشتر در دوران بارداری و افرادی که برای اولین بار وظایف پردانه و مادرانه را تجربه می‌کنند، به کاربران ارائه شده است.

این پلت‌فرم در سال 2013 در بریتانیا تاسیس شده است. هدف استارت آپ Baby Bundle در واقع کمک به والدین در پیگیری و رشد فرزندان خود از طریق ابزارهای نظارت، راهنمای والدین، مراجع بهداشت و بسیاری از ویژگی‌های دیگر است.

Bubble

Bubble، یک نرم‌افزار کاربردی برای والدینی است که نیازمند یک پرستار کودک برای نگهداری ا فرزند خود هستند. Bubble، در واقع والدین را به پرستاران معتمدی که به سایر افراد خدمات مشابهی را ارائه داده‌اند، در قالب شبکه‌های شخصی که قبلا مورد بررسی قرار گرفته و امنیت آن‌ها توسط شرکتی  بریتانیایی بررسی شده است، مرتبط می‌کند.

جالب است بدانید که این پلت‌فرم رایگان است، اما والدین برای هر جلسه نگهداری که از طریق برنامه رزرو می‌شود باید هزینه‌ای را پرداخت کنند. این استارت آپ که توسط دو پدر در سال 2016 آغاز شده است با هدف ارائه آزادی به همراه اعتماد بیشتر به والدین فعالیت می‌کند و تا کنون موفق به کسب  850000 دلار سرمایه شده است.

Nurturey

 یک برنامه تلفن همراه است که به عنوان یک دستیار شخصی برای والدین کار می‌کند تا با توجه به سن، جنسیت، شخصیت و منافع فرزندان، اطلاعات، ابتکارات و فعالیت‌های آن‌ها را مدیریت کنند. این ابزار عملی به طور موثر در مدیریت جنبه‌های گوناگون زندگی کودکان به والدین کمک می‌کند. Nurturey، در سال 2014 توسط Tushar Srivastava طراحی شده است و سرمایه این شرکت انگلیسی تا کنون به میزان 1.2 میلیون دلار افزایش یافته است و هدف آن کاهش استرس والدین است.

Koru Kids

این استارت آپ با شیوه‌ای عالی و منحصربه‌فرد، خدمات مراقبت از کودکان را به خانواده‌ها ارائه می‌دهد. علاوه‌بر این، این شرکت جوان با دانشجویان دانشگاه که مشتاق به نگهداری از کودکان هستند به منظور فراهم آوردن یک جامعه پرستار کودکان برای به اشتراک‌گذاری تجارب آن‌ها کار می‌کند. این شرکت در سال 2016 راه‌اندازی شده است و سرمایه آن تا کنون به میزان 4 میلیون پوند افزایش یافته است.

Classlist

این استارت آپ انگلستانی احتمالا محبوب‌ترین برنامه را برای ارتباط میان والدین و مدرسه ارائه داده است. برنامه Classlist در سال 2015 با هدف ایجاد یک جامعه مدرسه فراگیر که والدین می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و رویدادهای مختلف را سازماندهی کنند و همچنین داوطلب جمع‌آوری و به اشتراک‌گذاری اطلاعات هستند، راه‌اندازی شد.

در حال حاضر بیش از 2000 مدرسه و ده‌ها هزار والدین در سراسر کشور انگلستان از این برنامه استفاده می‌کنند. ایتارت آپ Classlist، تا کنون توانسته است حدود 2.3 میلیون یورو سرمایه را جذب کند.

انتهای پیام/