وزیر ارتباطات برای رسیدگی به نیازهای ارزی شرکتهای ICT دستور داد

0
45

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور خبر از دستور وزیر ارتباطات برای رسیدگی به مسئله نیازهای ارزی شرکتهای ICT داد.

به گزارش بادیجی ، محمدباقر اثنی‌عشری درباره مسائل ارزی و مشکلاتی که برای شرکتهای عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به وجود آمده و اقداماتی که از سمت این سازمان انجام شده است، اظهار کرد: یکسری مکاتبات با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و دفتر ریاست جمهوری داشته‌ایم که بر این اساس دفتر رئیس‌جمهور نامه‌ای به رئیس بانک مرکزی با رویکرد اینکه درباره مسائل ارزی شرکتهای فناوری اطلاعات با نظر مساعد رسیدگی کنند، نوشته است.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور افزود: آقای جهرمی؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز امروز دستوری داده‌اند که نسبت به مسئله نیازهای ارزی شرکتهای ICT رسیدگی شود که این مورد پیگیری و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که «به‌عنوان رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در جهت تحکیم جایگاه سازمان و رونق کسب‌وکار اعضای صنف چه برنامه‌هایی دارید؟» هم گفت: در چهارچوب‌هایی که قبل از انتخابات اعلام شد در حال تدوین برنامه‌هایی هستیم جایگاه نظام صنفی رایانه‌ای جایگاه محکمی است. این سازمان جزو معدود تشکل‌هایی است که حکم رئیس آن را رئیس‌جمهور ابلاغ می‌کند. درواقع نهادی است مردم‌نهاد، هیات مدیره نظام‌های استانی ، شورای مرکزی و رئیس سازمان با رای مردم و حاکمیت انتخاب می‌شود و جایگاه مستحکمی دارد. در این دوره برنامه داریم وفاق صنفی را گسترش دهیم. شعاری که داشتیم پیش به‌سوی اقتصاد دیجیتال بوده که در نمایشگاه الکامپ امسال نیز با همین شعار “اقتصاد دیجیتال با توان ایرانی” به جلو حرکت خواهیم کرد خوشبختانه به نظر می‌رسد فضای خوبی پیش رو است و همچنین دولت و مردم درک کرده‌اند که موتور پیشران توسعه در کشور ICT است.

اثنی‌عشری همچنین درباره اینکه در جهت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها چه برنامه خاصی دارید؟، گفت: بزرگ‌ترین و مهم‌ترین اتفاقی که در کشور برای استارتاپ ها می‌افتد برگزاری نمایشگاه الکامپ است که در فضایی در مقیاس ملی حضور می‌یابند و با یکدیگر، با مخاطبان، مردم و سرمایه‌گذاران آشنا می‌شوند. چهار سال پیش در نمایشگاه الکامپ 80 شرکت در یک بخش از سالن 18 حضور داشتند. سال 95 در کل سالن 18 حضور داشتند و در سال 96 سالن‌های شماره 8 و 9 که جزو سالن‌های خوب نمایشگاه است به استارتاپ ها اختصاص داشت و امسال احتمالا سالن‌های 8 و 9 تکمیل خواهند شد و در نظر داریم سالن‌های شماره 10 و 11 را نیز اضافه کنیم. امسال استقبال خیلی خوب بوده، نکته قابل‌توجه این است که تعداد زیادی از استارتاپ ها که در سال پیش با یک میز شرکت کرده بودند امسال در یک غرفه حضور پیدا خواهند کرد که نشان می‌دهد در یک سال گذشته رشد خوبی داشته‌اند و الکامپ برایشان جذاب بوده است .

او درباره راهکارهای تعامل بیشتر بخش خصوصی و دولتی نیز عنوان کرد: در دولت جدید خوشبختانه این ارتباط ارگانیک و سازمانی وجود دارد و برای مثال همان‌طور که شاهد هستیم مدیران ارشد استان اصفهان در مراسم افطار سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان اصفهان حضور چشمگیری داشتند که این درواقع تعامل است و نشان می‌دهد جایگاه سازمان را به رسمیت می‌شناسند و این نمونه‌ خیلی خوبی است. منشا قدرت ما از نظام صنفی رایانه‌ای استان‌ها است.

انتهای پیام/