ورشکستگی مرکز تبادل ارز دیجیتال پس از دومین حمله هکری

0
100
ارزهای دیجیتال
ارزهای دیجیتال

یک مرکز تبادل ارزی دیجیتال کره جنوبی اعلام کرد پس از هک شدن برای بار دوم در طول یک سال، درحال ثبت ورشکستگی است.

به گزارش بادیجی ، بر اساس گزارش‌ها از کره جنوبی، هکرهایی از کره شمالی عامل هک یک مرکز تبادل ارزی به نام یوبیت هستند که در ماه آوریل تقریبا 4000 بیت کوین از آن به سرقت رفت. یوبیت ـ یک بازیگر کوچک در بازار ارز دیجیتال کره جنوبی ـ اعلام کرد هکرها 17 درصد دارایی‌های دیجیتال آن را سرقت کرده‌اند.

حملات هکری اخیر از سوی کره شمالی، به سرقت ارز مجازی به ارزش میلیون‌ها دلار از مراکز تبادلات ارزی منجر شده است و انتظار می‌رود با توجه به محدودیت ایجاد شده در ذخیره ارزی کره شمالی به دلیل تحریم‌های بین‌المللی علیه پیونگ یانگ، این حملات هکری افزایش یابد. روزنامه‌های کره جنوبی گزارش کردند در حملات هکری اخیر به مراکز تبادل ارز در این کشور، ارز دیجیتالی به ارزش 6/7 میلیارد وون (2/5 میلیون پوند) از این مراکز به سرقت رفته است.

در می‌سال جاری میلادی باج افزار واناکرای (WannaCry) ـ گونه‌ای از بدافزارها که دسترسی به سیستم را محدود می‌کنند و ایجادکننده آن برای برداشتن محدودیت درخواست باج می‌کند ـ در 150 کشور جهان گسترش یافت و کار چند بیمارستان و کلینیک را مختل کرد. ارزهای دیجیتال و کیف پول بیت کوین، اهداف بسیار خوبی برای هکرها هستند و این ترس وجود دارد که با افزایش ارزش این ارزها آسیب‌پذیری آنها نسبت به این حملات هکری افزایش یابد.

منبع:جام‌جم آنلاین