هکرها زیر یک دقیقه به سرورها حمله می‌کنند

0
14

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد هکرها تنها در عرض کمتر از یک دقیقه، رایانه‌های سرور تازه نصب شده را شناسایی و حملات هکری خود را به آنها آغاز می‌کنند.

به گزارش بادیجی، همین مسئله ضرورت ایمن‌سازی سرورها را که از آنها به‌طور گسترده برای میزبانی سایت‌ها، ارائه خدمات کلود و غیره استفاده می‌شود را آشکار می‌سازد.

محققان شرکت امنیتی سوفوس با بررسی پایگاه‌های داده مشهور و پرطرفدار جهان در ده کشور جهان در آمریکا، اروپا، استرالیا و آسیا توانسته‌اند به این نتیجه برسند. هکرها معمولاً تلاش می‌کنند به شیوه‌های مختلف به فایل‌های ذخیره شده بر روی سرورها دسترسی پیدا کنند و از این طریق راه نفوذ خود را به سایت‌ها و سرویس‌های بیشتری بگشایند.

در میان سرورهای مورد بررسی قرار گرفته در کشورهای مختلف، سائوپائولو در برزیل اولین سروری بود که مورد حمله قرار گرفت و تنها ۵۲ ثانیه بعد از راه‌اندازی، هکرها به سراغ آن رفتند.

دومین سرور مورد حمله در اوهایو قرار داشت که در عرض ۴ دقیقه و ۴۶ ثانیه به آن حمله شد. سرورهای کالیفرنیا و پاریس به ترتیب بعد از ۱۴ و ۱۷ دقیقه مورد حمله قرار گرفتند و سرورهای واقع در سیدنی، سنگاپور، بمبئی، فرانکفورت، لندن و ایرلند در رتبه‌های بعدی بودند.

از همین رو کارشناسان امنیتی به مدیران شبکه‌ها توصیه می‌کنند قبل از راه اندازی سرورها، حتماً تنظیمات امنیتی دقیقی را بر روی آنها اعمال کرده و در استفاده از کلمات عبور پیش فرض به‌طور جدی خودداری کنند.

انتهای پیام/