هشدارهای عجیب فیس‌بوک به کاربران هدست‌های واقعیت مجازی

0
12

کاربران هدست‌های واقعیت مجازی اوکولوس که در مالکیت شرکت فیس‌بوک است، از مشاهده پیام‌های تند و هشدارآمیزی که توسط این سخت‌افزار به نمایش درآمده، شگفت‌زده شده‌اند.

به گزارش بادیجی، برخی از این پیام‌ها مانند برادر بزرگ‌تر در حال تماشای توست (اصطلاحی مشهور در اشاره به جاسوسی‌ها و دخالت‌های گسترده سیاسی و نظامی امریکا) و فراماسون‌ها اینجا بودند با واکنش تند کاربران مواجه شده‌اند.

فیس‌بوک در واکنش به این رویداد اعلام کرده که به‌طور تصادفی ده‌ها هزار پیام رمزگذاری شده را در دسته کنترل‌های هدست‌های واقعیت مجازی Oculus Touch گنجانده است.

به گفته نیت میشل؛ یکی از مؤسسان این خدمات پیام‌های یادشده به‌طور تصادفی در این دستگاه‌های تولیدی گنجانده شده‌اند و عمدی در این زمینه وجود نداشته است. این سیستم‌ها برای اجرای بازی‌های ویدئویی در محیط واقعیت مجازی به کار می‌روند. قرار بوده پیام‌های مذکور تنها در نمونه‌های اولیه این دستگاه‌ها وجود داشته باشند و مشخص نیست چگونه بر روی محصولات نهایی هم گنجانده شده‌اند.

فیس‌بوک افزوده علیرغم اینکه مشکل یادشده موجب اعتراض و ناراحتی کاربران شده اما این شرکت قصد ندارد دستگاه‌هایی را که حاوی این پیام‌ها بوده‌اند جمع‌آوری یا تعویض کند.

انتهای پیام/