هشت ایراد اساسی پیام‌رسان WhatsApp

0
105

حتما این روز ها با توجه به فیلتر شدن تلگرام بیشتر از قبل از اپ پیام رسان WhatsApp استفاده می کنید. آیا WhatsApp واقعا خوب است؟ با وجود دسترسی و سلطه بازار، ما فکر می کنم WhatsApp جندان هم خوب نیست و چنگی به دل نمی زند! در این مطلب ۸ مورد از مشکلات واتساپ را مرور خواهیم کرد و بررسی می کنیم که رقبای این اپ چگونه این مشکلات را مرتفع کرده اند!

به گزارش بادیجی ، این اپ برای اتصال تنها یک فاکتور را مورد بررسی قرار می دهد و غیر از شماره تلفن مورد دیگری را بررسی نمی کند، با توجه به حجم روش های مخرب و دور زدن این روش چندان روش امن و قابل اطمینانی نیست. به نظر ما، بزرگترین مشکل تشخیص هویت این است که شما را به طور انحصاری با یک تلفن همراه شناسایی و تضمین می کند.

۱ . WhatsApp فقط شما را از طریق شماره تماس شناسایی می کند!

علاوه بر این، اگر شماره تلفن همراه خود را تغییر دهید، مخاطبین شما متوجه نمی شوند. و آنها به شماره قدیمی شما پیام میدهند و شما از پیام های آنها مطلع نخواهید شد. امکان دارد که شماره تلفن همراه خود را تغییر بدهید و یا آن را به شخص دیگری منتقل کنید و WhatsApp از این موضوع مطلع نمی شود و باز هم پیام های مخاطب های شما به دستتان نمیرسد.
جایگزین: نام کاربری و رمز عبور

چه اتفاقی برای ترکیب قدیمی یک نام کاربری و گذرواژه افتاده است؟ چرا باید از طریق شماره موبایل شناسایی شود؟ البته، شما می توانید مخاطبین خود را قبل از هرگونه تغییر در شماره تلفنتان مطلع سازید. با این حال، شناسایی اضافی از طریق شماره تلفن همراه یا آدرس ایمیل می تواند گزینه بهتری باشد، چرا که آدرس ایمیل شخصی شما قابل انتقال به غیر نیست. ICQ، Threema و Surespot همه دارای یک شناسه کاربری منحصر به فرد (UUID) هستند! این فرم شناسایی می تواند تغییر کند و سوء استفاده از شماره تلفن همراه را در پی خواهد داشت.

۲. شما می توانید از WhatsApp فقط در یک دستگاه به صورت هم زمان استفاده کنید

شما می خواهید WhatsApp را روی تبلت خود هم اجرا کنید؟ یا وارد کامپیوتر خود شده و در سیستم از آن استفاده کنید؟ این امر ایده آل است اما امکان پذیر نیست. و برای ورود به برنامه از طریق دستگاه های مختلف مجبور هستید چند بار در روز عملیات ورود به برنامه را انجام دهید. متاسفانه WhatsApp برای اشخاصی که استفاده چند منظوره دارند برنامه مناسبی نیست و بسیاری این مشکلات واتساپ را عمده ترین ایراد آن می دانند!

شما می توانید WhatsApp را تنها در یک دستگاه فعال کنید. دومین گوشی هوشمند، تبلت یا چند رایانه در عملیات موازی کار نخواهد کرد و حتی WhatsApp Web نیز همینطور است و به نظر ما بزرگترین جوک در صنعت پیام رسان را می توان حول و حوش این قابلیت باشد.

Telegram، فیس بوک و Hangouts نشان می دهد که چقدر استفاده موازی منطقی است. این پیام رسان ها را می توان مستقل از یک گوشی هوشمند در دستگاه های دیگر استفاده کرد. آنها همچنین می توانند به صورت موازی به یکدیگر استفاده شوند. در مورد Telegram نیز هنگام ورود به سیستم باید شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. با این حال، دیگر عملیات ورود از طریق یک SMS یا کد QR را نخواهید داشت، بلکه به جای کد با استفاده از Telegram اجزه ورود به همه سایر دستگاههای امکان پذیر است و تمامی چتها و حتی پیش نویس پیام بعدی شما کاملا در همه جا هماهنگ خواهند شد.

۳ . WhatsApp وب شوخی فوق العاده بدی است

در حالی که سایر ارائه دهندگان سرویس های پیام رسان تنها با ارائه کد QR به شما استفاده چت کردن و استفاده از پیام رسان را می دهند، وب سایت WhatsApp کاملا وابسته به تلفن همراه است. WhatsApp Web یک برنامه مستقل نیست، بلکه اساسا فقط یک کنترل از راه دور است که WhatsApp را بر روی گوشی هوشمند شما فعال می کند. اگر گوشی هوشمند شما به داده های تلفن همراه متصل باشد، WhatsApp بروزرسانی می شود. اگر گوشی هوشمند شما باتری اش کم شود یا حتی خاموش شود، وبسایت WhatsApp غیرفعال می شود و اگر سیستم شما در حالت خواب قرار گیرد، باید مجددا هویت خود را دوباره تأیید کنید و اتصال WhatsApp را ایجاد کنید. این مورد و ایده پشت آن از خنده دار ترین مشکلات واتساپ به شمار می رود!

۴ . داده ها ناامن ذخیره می شود

WhatsApp در اندروید اطلاعاتی را که در به آن تعلق ندارد را ذخیره می کند. به جای تقسیم کردن داده ها، آنها را در پارتیشن / sdcard ذخیره می کند که برای همه برنامه های دارای دسترسی به فایل، قابل مشاهده است. اگر تصاویر شما خصوصی باشند آنها قطعا به آنجا تعلق ندارند و باید در پوشه خاصی قرار بگیرند.

Hangouts نسبت به تمام گزینه های WhatsApp دقیق تر است، حداقل در برخی موارد. Telegram تصاویری را از چت های غیر مخفی در حافظه مشترک ذخیره می کند. از سوی دیگر، تریما تصاویر را به طور منظم در پارتیشن داده پنهان می کند، که به طور عمومی قابل دسترسی نیست.

۵ . سیستم پشتیبان گیری، ناخوشایند است و اجازه نمی دهد شما سیستم عامل را تغییر دهید

تا به حال از WhatsApp بر روی گوشی آیفون خود استفاده کرده اید؟ برای عوض کردن سیستم عامل خود باید با لیست مکالمات خود خداحافظی کنید. آنها نمی توانند از یک پلت فرم به یک پلت فرم دیگری منتقل شوند. WhatsApp با استفاده از iCloud و Google Drive برای iPhone و برای گوشی های اندروید، گوگل درایو را برای بک آپ گیری استفاده میکند. از لحاظ تئوری برای این عملیات در آیفون قابل اجرا است، اما معمولا تماس های شما این منتقل نمی شود ، بنابراین شما فایل پشتیبان WhatsApp خود را در آیفون جدید خود دریافت نخواهید کرد.

چند راه وجود دارد که برنامه WhatsApp را می تواند بهبود بخشد. یکی از راه ها می تواند ادغام سایر سرویس های ابری باشد که می تواند در دو حالت در دسترس باشد. هنوز Dropbox، OneDrive و NAS وجود دارد. یکی دیگر از گزینه ها برای WhatsApp، که مانند Telegram عمل میکند، این روش که برای صرفه جویی در پیام ها بر روی سرور ، فقط برای keychain پشتیبان تهیه کنید.
۶ . WhatsApp با وجود داشتن رمزنگاری کامل، امنیت کافی را به شما نمی دهد

اپ WhatsApp نمی تواند به گفتگو شما نگاه کند، عکس های شما را ببیند یا به صدا های صوتی شما گوش دهد. اما می داند که چه زمانی شما با WhatsApp صحبت کردید. WhatsApp همچنین به دفترچه آدرس شما دسترسی دارد و می تواند حافظه مشترک شما را بخواند. WhatsApp می تواند داده های خود را با فیس بوک هماهنگ کند و در سیاست های خود در حساب های کاربری شما نسبت به اطلاعاتی که از شما به دست آورده دید متفاوتی داشته باشد.

جایگزین: حساب ناشناس و رمزنگاری فراداده

برای اینکه واقعا ناشناس باشیم، برنامه نمیتواند اطلاعاتی را که شخصا به شما مربوط است، به دست آورد. WhatsApp گوشی شما را از سایر کاربران یا مشتریان محافظت نمی کند.

۷ . شما نمی توانید پیام های ارسال شده را تغییر دهید

WhatsApp در نهایت گزینه ای را ایجاد کرده که پیام های ارسال شده را می توان حذف کرد، و پیام ارسال شده برای دریافت کنندگان ناپدید شود. اما اگر فقط بخواهید یک اشتباه تایپی را که از کلمه ای حذف کنید، نمی‌توانید آن را ویرایش کنید. شما باید کل پیام را کپی کنید، آن را پاک کنید، دوباره آن را وارد کنید، آن را بازنویسی کنید و دوباره آن را ارسال کنید. این امر نه تنها ناخوشایند است، بلکه کاملا بی معنی است. در رقبای متعدد دیگر مانند Telegram و حتی اسکایپ ،هم اکنون می توانند پیام ها را بعد از ارسال ویرایش کنید.

۸ . مدیریت گروه وحشتناک است

گروه های WhatsApp در هر فرصتی ایجاد می شوند. ویژگی Chat گروه های WhatsApp یکی از بدترین ها در بازار است. اگر شما به عملکرد دیگر گروه های چت نگاه کنید، گروه ها و مشکلات WhatsApp در این رابطه به عقیده ما شرم آور است.

هیچ کانال برای ثبت نام وجود ندارد!

در عوض فقط گروه های احمقانه وجود دارند که در آن همه اعضای گروه می توانند شماره تلفن همراه دیگران را ببینند.

گروه ها نمی توانند بسته شوند تا زمانی که تمام اعضا (تا ۲۵۶) از گروه بروند یا به صورت دستی و جداگانه توسط مدیران حذف شوند. جالب اینکه نمیتوانید گروهی را که عضوی از آن بودید را دوباره ببیند. هر کسی می تواند شما را به گروه خود اضافه کند و شماره شما را بدون اجازه شما ارسال کند.

اگر شماره تلفن همراه خود را در WhatsApp تغییر دهید، اعضای این گروه ها از شماره جدید شما مطلع خواهند شد.
تمام معایب WhatsApp در ویژگی گپ گروهی به دست می آید. ویژگی های چت گروهی نه تنها معیوب هستند، بلکه نقص ها نیز در معرض حریم خصوصی شما قرار دارند.

جایگزین: Slack

Slack یک راه حل مناسب برای چت گروهی با نیازهای پیچیده است. لایه های متعدد کانال ها، سیستم پیام رسانی کارآمد و مدیریت حرفه ای، عملکرد آن را به طور قابل توجهی کمتر دستکاری شده و نسبت به WhatsApp و بسیاری از پیام رسان های دیگر ، برنامه بهتری است.

منبع:نت نوشت

انتهای پیام/