هزینه روزانه انتقال پیام در تلگرام بیش از 11 میلیارد تومان است

0
35
پیام صوتی تلگرام
پیام صوتی تلگرام

یک کارشناس فضای مجازی گفت: روزانه رقمی حدود 11 میلیارد و 394 میلیون تومان صرف نقل و انتقال پیام در تلگرام برای ایرانیان می‌شود.

به گزارش بادیجی ، هومن اهرامی با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری سیما با بیان اینکه 30 درصد ترافیک اینترنت کشور را تلگرام اشغال می‌کند، اظهار کرد: اگر بخواهیم هزینه روزانه اینترنت و این میزان ترافیک را تخمین بزنیم رقمی حدود 11 میلیارد و 394 میلیون تومان می‌شودکه معادل سالانه 985 میلیون دلار است؛ به عبارت دیگر با هزینه‌کرد این رقم به یکدیگر پیام ارسال می‌کنیم.

این کارشناس فضای مجازی افزود: ترافیک بین‌الملل کشور در حال حاضر هزار و 100 گیگابیت بر ثانیه است که براساس آمار شرکت ارتباطات زیرساخت، حدود 300 گیگابیت بر ثانیه صرف تلگرام می‌شود.

وی گفت: همه این هزینه‌ها از جیب مردم پرداخت و بخش عمده‌ای از آن با تبدیل شدن به دلار از کشور خارج می‌شود در صورتیکه با استفاده از پیام‌رسانهای داخلی اشتغال فراوانی در کشور ایجاد می‌شود.

این کارشناس فضای مجازی افزود: برخی پیام‌رسانهای داخلی تا یک‌سوم هزینه ترافیک داخلی را دریافت می‌کنند و برخی از آنها هم مجانی هستند و این به نفع کشور و مردم است.

او همچنین ویترین مجازی، امکانات پرداخت وجه، توجه به اقتصاد محتوا و فروش محتوا را از ویژگیهای پیام‌رسانهای داخلی دانست.

انتهای پیام/