نشست کارگروه طیف رگولاتوری‌های جنوب آسیا و اقیانوسیه برگزار شد

0
11

نشست کارگروه طیف شورای رگولاتوری‌های جنوب آسیا و اقیانوسیه با حضور نمایندگان هشت کشور در تهران برگزار شد.

به گزارش بادیجی، نشست کارگروه طیف شورای رگولاتوری‌های جنوب آسیا و اقیانوسیه (SATRC) با حضور نمایندگان کشورهای ایران، افغانستان، بنگلادش، بوتان، پاکستان، هندوستان، مالدیو و نپال به مدت دو روز در تهران برگزار شد.

در این نشست ارزیابی شیوه‌های فعلی در مدیریت طیف فرکانس و توسعه نقشه راه طیف، هماهنگی فرکانسی بین مرزی و انعقاد موافقتنامه، شناسائی باندهای فرکانسی جدید برای اینترنت اشیاء، بررسی وضعیت موجود و آینده باند فرکانسی ۷۰۰ MHz و باندهای سفید تلویزیونی TVWS در جهان و … مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

با توجه به ظهور فناوری‌های نوین نظیر نسل پنجم ارتباطی (۵G) و همچنین اینترنت اشیاء (IoT) نیازمندیهای کشور در این حوزه، لزوم بررسی و بازنگری مجدد طیف فرکانسی برای مدیریت بهینه و استفاده حداکثری از طیف فرکانسی روز به روز بیشتر می شود.

از این رو در نشست کارگروه طیف شورای رگولاتوری‌های جنوب آسیا و اقیانوسیه (SATRC) سمیناری با عنوان«بررسی وضعیت موجود و آینده باند فرکانسی ۷۰۰ MHz و باندهای سفید تلویزیونی TVWS در جهان» توسط پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه شد.

در این سمینار که توسط گروه ارتباطات رادیویی ثابت و سیار پژوهشکده فناوری ارتباطات مرکز تحقیقات مخابرات ایران ارائه شد، موضوع باند فرکانسی ۷۰۰ MHz و باندهای سفید تلویزیونی TVWS در جهان مورد بررسی قرار گرفت. همچنین به موضوعاتی نظیر نیازمندی‌های موبایل پهن باند، اثرات موبایل پهن باند، طرح باند ۷۰۰ MHz، اقدامات سایر کشورها در این خصوص، مزایای به‌کارگیری باند ۷۰۰ MHz و استفاده از آن برای LTE، اهمیت به‌کارگیری آن در کاربردهایIMT، میزان بازار باند ۷۰۰ MHz و باندهای سفید تلویزیونی پرداخته شد.

رویکرد رگولاتورهای مطرح و پیشرو جهانی نظیر FCC و Ofcom نیز در این خصوص بررسی و نتایج آن در این نشست بین‌المللی ارائه شد.

انتهای پیام/