نخستین پیامد ملاقات ترامپ و مدیرعامل توئیتر

0
14

در راستای حفظ امنیت انتخابات در کشورهای مختلف و بویژه در ایالات متحده، توئیتر به کاربران اجازه می‌دهد تا توئیت‌های گمراه‌کننده را گزارش کنند؛ منظور از توئیت‌های گمراه‌کننده، توئیت‌هایی هستند که روی نظر رای‌دهندگان به‌شکل هدف‌داری تاثیر می‌گذارد و روندی تخریبی دارد.

به گزارش بادیجی، این ابزار نه تنها در ایالات متحده بلکه در هند و اتحادیه اروپا نیز در دسترس است.به نظر می‌رسد توئیتر می‌خواهد تمام آنچه را که در توان دارد برای محافظت از اطلاعات رای‌دهندگان به کار ببندد و به همین دلیل این شبکه اجتماعی یک ویژگی جدید برای گزارش توئیت‌های متخلف راه‌اندازی کرد.

توئیتر رسما اعلام کرده که هر نوع محتوا که به معنای دستکاری یا دخالت در انتخابات باشد به معنای نقض قوانین توئیتر خواهد بود و این موضوع شامل اطلاعات گمراه‌کننده در مورد نحوه رای دادن یا ثبت‌نام برای رای‌دهندگان نیز می‌شود. در حال حاضر، ویژگی گزارش تنها در هند و اتحادیه اروپا فعال است اما توئیتر اعلام کرده است که در طول سال جاری و آتی این ویژگی را برای سلامت انتخابات دیگر کشورها در سراسر جهان فعال می‌کند.

با وجود آنکه دونالد ترامپ بارها توئیتر و مدیرعامل آن جک دورسی را متهم به فعالیت به نفع حزب دموکرات و به ضرر حزب جمهوریخواه کرده بود، بالاخره روز گذشته بین این دو دیداری برگزار شد. براساس اطلاعات رسمی منتشر شده توسط کاخ سفید، این دیدار حدود ۳۰ دقیقه طول کشیده است. سخنگوی توئیتر در این خصوص گفت: “جک دیدار سازنده‌ای با رئیس جمهور ایالات متحده، به دعوت وی در کاخ سفید داشت. آنها درباره تعهد توئیتر برای حفاظت از سلامت گفتگوی عمومی کاربران پیش از انتخابات سال ۲۰۲۰ و تلاش‌ها برای حل بحران‌های مختلف داشتند.”

انتهای پیام/