نحوه تغییر زبان در مایکروسافت آفیس 2016

0
47

buy paroxetine, buy dapoxetine.

مایکروسافت آفیس تقریبا تمامی زبان‌های اصلی دنیا را پشتیبانی می‌کند. پشتیبانی از زبان‌های محبوب برای بهره‌وری یک مجموعه بسیار مهم است و مایکروسافت با رعایت این موضوع در حال حاضر بیش از 1.5 میلیارد کاربر دارد و به جرات می‌توان گفت که یک نرم‌افزار بین‌المللی است.

به گزارش بادیجی ، مایکروسافت آفیس به شما اجازه می‌دهد تا ترکیبی از زبان‌ها را برای سه قسمت اصلی برنامه آفیس داشته باشید که عبارتند از: رابط کاربری، ابزار ویرایش و تصحیح و فایل‌های راهنما.

شما می‌توانید یک زبان را برای رابط کاربری که با سیستم عامل شما منطبق است تنظیم کنید، سپس یک زبان متفاوت را برای ابزار ویرایش و تصحیح خود انتخاب کنید و در نهایت فایل‌های راهنما را در زبان مادری خود پیکربندی کنید. اما روش تغییر زبان برای هر یک از سه حالت بالا بسیار ساده است. در ادامه نحوه انجام این کار را به شما آموزش می‌دهیم.

برای شروع برنامه آفیس را باز کنید و به مسیر زیر بروید:

File > Options > Language

حال باید در کادر Choose Editing Languages، به دنبال زبان موردنظر خود بگردید؛ اگر زبان در لیست نمایش داده وجود نداشت، می‌توانید یک زبان جدید را از منوی کشویی اضافه کنید. در صورتی‌‌که مجموعه ابزارهای جانبی زبان انتخاب شده در proofing وجود داشته باشد، زبان جدید به لیست اضافه خواهد شد و همچنین در ستون Proofing نشان داده می‌شود.

اگر Keyboard layout و ستون Proofing، عبارت ” Not installed “را نشان دهد باید بسته زبان را از مایکروسافت دانلود کنید. سپس، روی آن دوبار کلیک کنید تا بتوانید آن را نصب کنید.

توجه: زبان ویرایش شامل طرح‌بندی صفحه کلید (Keyboard layout) و ابزارهای تصحیح (Proofing) برای آن زبان است. ابزارهای تصحیح عبارتند از ویژگی‌های خاص زبان، مانند واژه‌نامه‌ها برای املا و چک کردن دستور زبان، و یا تعیین جهت پاراگراف‌ها است. حال باید زبان مورد نظر را به صورت پیش‌فرض تنظیم کنید و سپس برنامه را مجددا برای ثبت تغییرات راه‌اندازی کنید.

برای تغییر زبان برای رابط کاربری و فایل‌های راهنما، به بخش انتخاب زبان (Choose Display Language) بروید.

اگر بسته لوازم جانبی زبان شامل رابط کاربری و فایل‌های راهنما موجود باشد، شما باید آن‌ها را در قالب یک فهرست مشاهده کنید. حال باید ترتیب آن‌ها را تغییر دهید و یکی را به‌صورت پیش‌فرض تنظیم کنید. مجددا برای ثبت تغییرات باید بنامه را مجددا راه‌اندازی کنید.

شما همچنین می‌توانید همان مراحل را برای تنظیم یک زبان پیش‌فرض در زمانی که بروز برخی خطاها سبب تغییر تنظیمات بالا می‌شوند، انجام دهید.

انتهای پیام/