اطلاعیه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

نامه رگولاتوری به تمامی اپراتورهای مخابراتی: انتصاب مدیرعامل جدید رایتل فاقد اعتبار است

0
56

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پی انتصاب مدیر جدید اپراتور سوم تلفن همراه و عدم رضایت از چنین انتصابی، این بار در اطلاعیه ای خطاب به مدیران سایر اپراتورها از غیرقانونی بودن این انتصاب در رایتل خبر داد.

به گزارش بادیجی به نقل از رگولاتوری، با توجه به اخبار منتشر شده درخصوص انتصاب مدیرعامل جدید برای شرکت خدمات ارتباطی رایتل، ذکر موارد زیر ضروری است:

۱- براساس پروانه‌های صادر شده از سوی رگولاتوری، مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای تمامی دارندگان پروانه لازم‌الاجراست و این موضوع در پروانه رایتل نیز با صراحت قید شده است.

۲- مصوبه الزامات احراز صلاحیت حرفه‌ای مدیران و دارندگان پروانه در حوزه ICT به اپراتور مذکور ابلاغ و برای اپراتور درباره انتصاب مدیرعامل جدید نیز لازم الاجراست.

۳- علیرغم ادعای انتصاب مدیرعامل جدید از دو شهریور ماه، تمامی مکاتبات اپراتور رایتل با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از ابتدای شهریور تاکنون با امضای سرپرست این اپراتور انجام شده است.

۴- براساس مصوبه کمیسیون هرگونه انتصاب قبلی درخصوص مدیرعامل و اعضای هیات مدیره که در روزنامه رسمی ثبت شده باشد مشمول مصوبه اخیر کمیسیون نمی‌باشد. که این موضوع درخصوص مدیرعامل جدید محقق نشده است.

لذا با توجه به موارد فوق و به دلیل عدم رعایت مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، از نظر رگولاتوری انتصاب مدیرعامل جدید رایتل وجاهت قانونی نداشته و اقدامات و تصمیمات ایشان مورد قبول رگولاتوری نخواهد بود. و در صورت اصرار شرکت رایتل برای انتصاب ایشان لازم است مشخصات و سابقه کاری وی به رگولاتوری ارسال شده و براساس مصوبه کمیسیون صلاحیت حرفه ای ایشان بررسی شود.

گفتنی است، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی همچنین طی نامه ای به مدیران عامل تمامی اپراتورهای ارتباطی کشور اعلام کرد، انتصاب مینا مهرنوش‬⁩ بعنوان مدیرعامل رایتل از نظر این سازمان، بعنوان صادر کننده پروانه فعالیت اپراتورها فاقد اعتبار است.

در نامه رگولاتور به مدیران عامل تمامی اپراتورهای مخابراتی کشور تذکر داده شده: نظر به اخبار منتشره در خصوص انتصاب مدیرعامل جدید شرکت خدمات ارتباطی رایتل و با توجه به مصوبه شماره ۱ جلسه ۲۹۴ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با عنوان «الزامات احراز صلاحیت حرفه ای و تخصصی ‏برای تصدی سمتهای هیئت مدیره، مدیران عامل و معاونین فنی دارندگان پروانه ارایه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات با بیش از پانصد هزار کاربر» به آگاهی می رساند از آنجاییکه به استناد ماده ۱۶ الحاقیه پروانه آن شرکت، ‏«هرگونه مصوبات کمیسیون که توسط سازمان به دارنده پروانه ابلاغ میشود، برای دارنده پروانه لازم الاجراست»، انتصاب مذکور به دلیل عدم رعایت تشریفات موضوع مصوبه فوق الذکر از نظر این سازمان «فاقد اعتبار» است.

انتهای پیام/