اگر می‌خواهید منزل‌تان را هوشمند کنید؛ بخوانید

0
85

رویاهای هوشمندانه بیشتر از همیشه قابل دستیابی هستند، اما مواردی هم وجود دارند که قبل از هر اقدامی باید به آن‌ها توجه کنید. با پیشرفت تکنولوژی، به نظر می‌رسد داشتن خانه‌ای پر از اتوماسیون و دستگاه‌های هوشمند در هر اتاق دیگر تنها یک رویا نیست و در آینده‌ای نزدیک می‌توان به آن دسترسی داشت.

به گزارش بادیجی ، همه چیز به نظر شگفت‌انگیز است اما با این حال، قبل از اقدام به هوشمندسازی منزل باید به موارد کلیدی نیز توجه داشته باشید؛ در ادامه این مطلب به چهار نکته اساسی برای ساخت یک خانه هوشمند پرداخته‌ایم؛ با ما همراه باشید.

order cardura online cheap, generic zithromax. انتخاب یک مغز قدرتمند برای خانه

بدون شک، بزرگترین نگرانی تفکیک‌پذیری است. مطمئنا طی چند سال گذشته و به خصوص با افزایش محبوبیت سخنرانان هوشمند مانند Google Home و Alexa، و خدماتی مانند IFTTT که به حل مانع زبان بین دستگاه‌های مختلف و خدمات کمک می‌کند، نگرانی‌ها در این زمینه کاهش یافته است. اما اگر شما در انتخاب محصولات هوشمند برای نصب در خانه خود دقت نکنید، در واقع تنها با استفاده از نیمی از پتانسیل خود، خانه‌ای پر از دستگاه را خواهید یافت.

بهترین راه برای این کار این است که یک “مغز” را برای خانه هوشمند خود انتخاب کنید. الکسا آمازون، گوگل‌هوم، هوم کیت اپل و یا اسمارت تینگ سامسونگ از جمله گزینه‌هایی هستند که می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید و پس از انتخاب آن، تنها کاری که باید انجام دهید این است که لامپ‌های هوشمند، قفل‌ها، دوربین‌ها و لوازم جانبی را خریداری کنید که با آن‌ها سازگار است.

آیا دستگاه‌های شما می‌توانند با یکدیگر صحبت کنند؟

سهولت استفاده، نقطه دیگری از توجه است. شما یک خانه هوشمند را نساختید تا زندگی‌تان را دشوارتر کند، بنابراین روشن کردن یک لامپ و یا استفاده از لوازم خاص نباید پیچیده‌تر از گذشته باشد. یک محصول خانه هوشمند نیاز به پشتیبانی بسیار خوبی از خدمات شخص ثالث، مانند الکسا آمازون یا هوم‌کیت اپل دارد. خریداری محصولاتی که سایر دستگاه‌ها می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند، مهمترین کاری است که باید برای خانه هوشمند خود انجام دهید.

سازگاری متقابل به شما اجازه می‌دهد تا روال، اتوماسیون یا دستورات ساده‌ای را ایجاد کنید و از این طریق راحت‌تر و سریع‌تر خانه هوشمندتان را کنترل کنید.

هزینه

به‌طور کلی ابزارهای مرتبط با خانه‌های هوشمند گران‌تر از سایر همتایان معمولی خود هستند. به‌عنوان مثال، برای خرید یک سوئیچ نور که می‌تواند با صدای شما کنترل شود (مانند Lutron Caseta) و می‌تواند از هر نقطه از جهان برنامه‌ریزی شده یا کنترل شود، باید بیش از یک سوئیچ نور معمولی هزینه کنید؛ بنابراین برای تجهیز کل خانه با سوئیچ‌های هوشمند، هزینه بیشتر و قابل توجهی خواهد داشت.

البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که نباید تنها صرفه‌جویی در هزینه را مبنای هوشمندسازی خانه خود قرار دهید. این کاملا درست است که میزان صرفه‌جویی در مصرف انرژی به تکنولوژی که شما آن را ارتقا داده‌اید، وابسته است اما به خاطر داته باشید حتی محصولاتی که از انرژی کمتری نسبت به نمونه‌های معمولی خود  استفاده می‌کنند، ممکن است چندین سال طول بکشد تا تفاوت هزینه‌های اولیه را اثبات کنند.

امنیت وای‌فای و محصول

در نهایت شما باید به امنیت نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید. در حالی‌که شما می‌توانید یک سیستم امنیتی هوشمند را به‌راحتی و با هزینه کم نسبت به یک سیستم امنیتی استاندارد، پیاده‌سازی کنید، باید این نکته را نیز به خاطر باشید که مانند هر شئ و یا سیستم مجهز به اتصال بی‌سیم، سیستم امنیتی هوشمند شما نیز نیز حساس به سوء استفاده و سایر نقص‌های امنیتی است. در واقع، سیستم امنیتی هوشمند خانه شما تنها با تکیه بر رمز عبور وای‌فای  شما قوی است و تمام نکات امنیتی عمومی هنوز هم در اینجا معتبر است.

انتهای پیام/