موشک «آنتارس» به فضا پرتاب شد

0
6

موشک «آنتارس» که حامل«فضاپیمای سیگنوس» بود، حدود ۱:۱۵ بامداد پنجشنبه به‌وقت ایران از مرکز پرواز والوپ ناسا واقع در ویرجینیا به سمت ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد.

به گزارش بادیجی، موشک «آنتارس» (Antares rocket) حامل«فضاپیمای سیگنوس» (Cygnus cargo) در ساعت ۴:۴۶ عصر به‌وقت منطقه زمانی شرقی و حدود ۱:۱۵ بامداد پنجشنبه به وقت ایران از مرکز پرواز والوپ ناسا واقع در ویرجینیا به سمت ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد.

این موشک روز جمعه و در ساعت ۵:۳۰ بامداد به ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد رسید.

براساس اطلاعات منتشر شده، فضاپیمای سیگنوس حاوی ۷۶۰۰ پوند تجهیزات علمی و لوازم سخت‌افزاری است.

تجهیزات موجود در موشک آنتارس که حامل فضاپیمای سیگنوس است، توسط دست بازوی رباتیک ایستگاه فضایی بین‌المللی موسوم به “Canadarm۲” انتقال داده خواهند شد.

فضاپیمای سیگنوس، یک فضاپیمای پشتیبانی بدون سرنشین یکبار مصرف آمریکایی است که توسط نهاد «علوم دفاعی اوربیتال ساینسز کورپوریشن» (Orbital Sciences Corporation) ساخته شده و اکنون توسط شرکت «نورثروپ گرومن» (Northrop Grumman) به عنوان بخشی از برنامه خدماتی توسعه حمل و نقل بین‌المللی سامانه‌های تجاری ترابری مداری (COTS) ساخته و راه‌اندازی شده است.

این وسیله توسط موشک آنتارس ساخته نورثروپ گرومن برای راه‌اندازی و حمل و نقل بار به ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) پس از بازنشستگی شاتل فضایی آمریکا، طراحی شده است.

با استفاده از فضاپیمای سیگنوس و دراگن، ناسا می‌کوشد تا مشارکت خود را در صنعت هواپیمایی تجاری و صنایع هوافضایی گسترش دهد.

انتهای پیام/