مصرف 50 هزار ترابایت اینترنت موبایل در هفت روز / پیامکهای اسفند از نوروز بیشتر بود

0
138
حسین فلاح جوشقانی

معاون وزیر ارتباطات گفت: در هفت روز نخست سال جاری حدود 49 هزار ترابایت دیتای همراه توسط کاربران استفاده شده است.

به گزارش خبرنگار بادیجی ، چند سالی است بار ترافیک تبریکهای نوروزی به سمت بسترهای ارتباطی همراه سوق پیدا کرده و بسیاری از مردم ارسال پیام به طرق مختلف از طریق موبایل را به دید و بازدید ترجیح می‌دهند.

بر همین اساس حسین فلاح جوشقانی؛ رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در جدیدترین گزارشی که از وضعیت ارتباطات همراه در هفت روز نخست نوروز امسال داد، بر این ادعا صحه گذاشت.

معاون وزیر ارتباطات درباره میزان مکالمات تلفنی برقرار شده در این بازه زمانی اظهار کرد: میزان مکالمات تلفنی 3 میلیارد و 808 میلیون دقیقه بوده که به طور میانگین در هفت روز نخست سال جاری روزی بیش از 500 میلیون دقیقه مکالمه تلفنی داشتیم.

وی درباره میزان ارسال پیامک‌ها که بیشتر با ماهیت نوروزی بوده نیز گفت: میزان ارسال پیامک‌ها در این بازه زمانی دو میلیارد و 350 میلیون بوده است.

فلاح جوشقانی درباره کاهش نرخ ارسال پیامک در نوروز جاری تصریح کرد: اسفند ماه سال گذشته اوج ارسال پیامکها بوده که شاخص آن 450 میلیون پیامک در مجموع هر سه اپراتور تلفن همراه است اما روز اول فروردین این شاخص به 350 میلیون پیامک رسید.

رگولاتور ارتباطی همچنین به ترافیک اینترنت موبایل اشاره‌ای داشت و عنوان کرد: در هفت روز نخست سال جاری حدود 49 هزار ترابایت دیتای همراه توسط کاربران استفاده شده است.

به گزارش بادیجی ، طبق این آمار میزان مکالمه هموطنان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال 96 حدود 13.8 درصد بیشتر شده اما ارسال پیامک 58.8 درصد کاهش یافته است؛ بنابراین می‌توان نتیجه گرفت کاربرانی که تا سال گذشته از پیامک برای تبریک سال نو استفاده می‌کردند الآن ترجیح داده‌اند یا از مکالمه یا دیتای موبایل استفاده کنند.

بر همین اساس، میزان ترافیک اینترنت موبایل به 137.9 درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/