مرورگر مایکروسافت Edge مصرف انرژی کمتری نسبت به کروم و فایرفاکس دارد

0
148

سال گذشته میلادی و هنگام عرضه به‌روزرسانی بزرگ پاییزی برای ویندوز ۱۰، مایکروسافت قدم‌های مثبتی را برای بهبود وضعیت مصرف انرژی مرورگر محبوب خود برداشت.

به گزارش بادیجی ، در آزمایشی که برای مقایسه مصرف انرژی باتری با حضور مرورگرهای کروم، فایرفاکس، اپرا و مایکروسافت اج انجام شد، محصول مایکروسافت توانست عملکرد بهتری نسبت به رقبا به ثبت برساند.

مشابه تستی که در همین خصوص در ماه آوریل انجام شد، ویدیویی تحت استاندارد HTML5 در هر کدام از این مرورگرها در دیوایس‌های مشابه و پیکربندی تنظیمات یکسان استریم شد. مایکروسافت اج با قرارگیری در صدر جدول این رقابت توانست این ویدیو را در مقایسه با مرورگر کروم در زمانی ۱۹ درصد طولانی‌تر پخش کند. این زمان در مقایسه با مرورگر فایرفاکس اختلافی معادل ۶۳ درصد را نشان می‌دهد؛ یعنی مایکروسافت اج توانست ۶۳ درصد زمان بیش‌تری از همان ویدیو را نسبت به فایرفاکس پخش کند.

علاوه براین، مرورگر مایکروسافت اج تجربه وب‌گردی سریع‌تر و امن‌تری را در مقایسه با کروم به ارمغان می‌آورد. مطابق نسخه ۱.۱ بنچمارک جت‌استریم اپل و گزارشات وب‌سایت NSS فیشینگ، مایکروسافت اج توانست با مدیریت ظریف خود اتصالی ۴۸ درصد سریع‌تر و البته ۱۸ درصد امن‌تر در مقایسه با کروم برقرار کند. این نتایج بسیار چشم‌گیر است اما این‌که آیا این آمارها می‌توانند کاربران را به استفاده از مایکروساف اج جلب کنند، سوالی دیگر است.

از زمانی که مایکروسافت این مرورگر را عرضه کرد، مشخص بود که تصاحب اکثریت سهم در فضای مرورگرهای دسکتاپ کاری بسیار دشوار است و علی‌رغم همه تلاش‌های صورت گرفته، می‌بینیم که مرورگر کروم اکثریت سهام این بازار را با تصاحب نزدیک به ۶۰ درصد آن اشغال کرده و روز به روز در حال پیشرفت است.

انتهای پیام/