مرورگری که کروم را به زانو درآورد!

0
42

baclofen no rx, online Zoloft.

کاربران جاکارتا و اندونزی با یک مرورگر تلفن همراه وب‌گردی می‌کنند که به‌ندرت در غرب استفاده می‌شود و به‌دنبال رقابت با غول‌های فناوری برای جذب نسل بعدی کاربران اینترنت است. مرورگر UC Alibaba، متعلق به Alibaba که به غول تجارت الکترونیک چینی شهرت دارد، در بازارهای نو ظهور تلفن‌های‌هوشمند بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش بادیجی ، صدها میلیون نفر در هند، اندونزی و دیگر بازارهای نوظهور که برای اولین بار به اینترنت دسترسی دارند، معتقدند که مرورگر UC، دارای عملکرد بهتر، سرعت بیشتر و میزان حافظه کمتر نسبت به سایر مرورگرها است. هند و اندونزی یکی از آخرین بازارهای بزرگ و بدون استفاده برای کاربران اینترنت هستند. به گفته اتحادیه بین المللی مخابرات، تنها 30 درصد از 1.3 میلیارد نفر در هند  و 25 درصد از 260 میلیون نفر از اندونزی به اینترنت دسترسی دارند.

بر اساس آمار شرکت StatCounter، تحلیل‌گر وب، UC Browser که بیش از 430 میلیون کاربر در سراسر جهان دارد، 51 درصد از بازار مرورگر تلفن همراه هند را در سال گذشته و در مقایسه با 30 درصد برای Chrome، به خود اختصاص داده است. این مرورگر در اندونزی نیز نظر 41 از درصد از کابران را به حود جلب کرده است.

طبق گفته گوگل، کروم بیش از یک میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد، و طبق آمار StatCounter، این رقم در مقایسه با UC Browser در حدود 16 درصد است. در ایالات متحده آمریکا، کروم دارای 39٪ سهم بازار است، که در رتبه پایین‌تر از مرورگر Safari شرکت اپل با 52 درصد سهم بازار قرار دارد. UC مرورگر دارای کمتر از 1٪ سهم بازار در ایالات متحده است.

بر اساس اعلام StatCounter، کروم دارای سهم بازار بیشتری نسبت به UC Browser در بعضی از بازارهای کوچکتر اما سریع آسیا مانند فیلیپین و ویتنام است.

مرورگر UC، که با لوگوی سنجاب نارنجی شناخته شده است، در سال 2004 راه‌اندازی شد و شروع به کار کرد. گوگل در سال 2008 مرورگر کروم خود را برای رایانه‌ها معرفی کرد، و آن را در سال 2012 به سیستم عامل اندروید خود منتقل کرد.

یکی از دلایل موفقیت UC Browser را می‌توان در اندازه کوچک و طراحی پورتالی برای نمایش اخبار، رکوردهای ورزشی و سایر محتواها دانست. این مرورگر تنها 31 مگابایت فضا را در مقایسه کروم  با 125 مگابایت، اشغال می‌کند.

دیمون جی(Damon Xi)، مدیر اجرایی Alibaba و مسئول نظارت بر گسترش مرورگر UC در هند و اندونزی، گفت: ” UC Browser تلاش می‌کند که اولین انتخاب کاربران برای وب‌گردی باشد.”

وی همچنین گفت: ” تحقیقات این شرکت نشان داده است که علاوه بر اندازه کوچکتر برنامه، کاربران به ویژگی‌هایی مانند فشرده‌سازی داده‌ها و مسدود کردن آگهی برای حفظ پهنای باند نیاز دارند.”

هر مهاجرت از مرورگر داخلی گوگل، خبر بدی برای پادشاه جستجو در اینترنت است. تحلیلگران می‌گویند، در حالی که مرورگر UC کاربران را از دسترسی به جستجو و یا استفاده سرویس‌های گوگل مانند یوتیوب و گوگل‌مپ ممنوع نمی‌کند، اما بیشتر آن‌ها تمایل کمتری به استفاده از این ابزار نشان داده‌اند.

با توجه به تحقیقات شرکت eMarketer، هزینه‌های تبلیغاتی موبایل در جنوب شرقی آسیا به بیش از دو برابر از 860 میلیون دلار در سال 2017 به 2،2 میلیارد دلار در سال 2021 تنظیم شده است. بنابراین این مرورگر هزینه‌های خود را از طریق تبلیغات به دست خواهد آورد.

انتهای پیام/