مراقب جاسوسی سنسورهای گوشی هوشمند خود باشید

0
43

اگر گوشی هوشمند شما در دسترس افراد ناآشنا قرار گیرد تا زمانی‌که پین شما را به دست نیاورند هیچ کار جالب توجهی نمی‌توانند انجام دهند. شاید بسیاری از کاربران به این جمله اعتقاد داشته باشند.

به گزارش بادیجی ، محققان دانشگاه تکنولوژی Nanyang سنگاپور سيستمی را طراحی وايجاد کرده‌اند که می‌تواند پین تلفن همراه را از طریق اطلاعات ارائه شده توسط حسگرهاي آن به درستی حدس بزند. این تیم تحقیقاتی که توسط دکتر شیاب بشاسین(Shivam Bhasin)، رهبری می‌شود، سیستم آموزش دیده خود را با سه نفر مورد آزمایش قرار داد. این سه نفر بر اساس یک مجموعه کاملا تصادفی، 70 پین چهار رقمی را در تلفن‌های هوشمند مبتنی بر سیستم عامل اندروید خود وارد کردند.

periactin buy online, purchase lioresal.
بر روی هر تلفن یک برنامه سفارشی نصب شد که اطلاعات را از سنسورهای مختلف شامل شتاب سنج، ژیروسکوپ، مغناطیس سنج، سنسور مجاورت، فشار سنج و حسگر نور محیط جمع آوری می‌کرد. سپس یک الگوریتم یادگیری عمیق، داده‌ها را تجزیه و تحلیل کرد،  و اطلاعات دریافت شده توسط سنسورها را با شماره‌های خاصی که بر روی صفحه کلید گوشی فشار داده شده بودند مطابقت داد.

Bhasin در توضیح عملکرد این سیستم می‌گوید: “هنگامی که شما گوشی خود را نگه می‌دارید تا پین خود را ورد کنید، نحوه حرکت گوشی هنگام فشار دادن اعداد 1،5 و یا 9 بسیار متفاوت است. به همین ترتیب، نسبت به فشردن کلید 9، با فشار دادن عدد 1 با انگشت شست راست، نور بیشتری را از منظره روبروی شما حذف می‌شود و این همان چیزی است که سنسورها آن را ثبت و ضبط می‌کنند.”

هنگامی‌که این سیستم توانست بر اساس واکنش‌های حسگرها و از طریق حدس زدن، پین‌های 4 رقمی را تشخیص دهد؛ مشخص شد که دقت آن در بیش از 3 تلاش برای باز کردن قفل گوشی‌های که از 50 پین رایج استفاده کرده‌اند، تا 99.5 درصد تخمین زده شده است.

Bhasin، معتقد است که ممکن است مردم به طور ناخودآگاه، نرم‌افزارهای مخرب را بر روی تلفن خود دانلود و نصب کنند، که از این تکنولوژی استفاده می‌کند. پس از دسترسی به سنسورهای تلفن و یادگیری پین کاربر، برنامه اطلاعات را به فردی انتقال می‌دهد که پس از آن بتواند قفل گوشی را باز کند.

به منظور جلوگیری از چنین سناریویی، او پیشنهاد می‌کند که سیستم عامل‌های تلفن همراه دسترسی به سنسورهای تلفن را محدود کنند، به طوری که کاربران فقط بتوانند اجازه استفاده از برنامه‌های قابل اعتماد را بدهند.

انتهای پیام/