بادیجی گزارش می‌دهد:

مدیر جدید مخابرات کیست؟

0
149
شرکت مخابرات
شرکت مخابرات

در پی انتصابات جدید وزیر ارتباطات و انتخاب مدیر عامل مخابرات ایران به عنوان رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، هیئت مدیره شرکت مخابرات در نخستین جلسه خود که گویا قرار است امروز برگزار شود، سرپرستی برای مدیریت بزرگترین هلدینگ ارتباطی کشور انتخاب کند.

به گزارش خبرنگار بادیجی، پیش از این رسول سرائیان مدیر عاملی شرکت مخابرات ایران را برعهده داشت که با حکم محمد جواد آذری جهرمی؛ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جایگزین نصرالله جهانگرد؛ رئیس سابق سازمان فناوری اطلاعات ایران شد.

تا حال حاضر گزینه‌های مختلفی به عنوان سرپرست و مدیر احتمالی شرکت مخابرات ایران از سوی افراد صاحب‌نظر و کارشناسان حوزه ارتباطات مطرح شده‌اند که جدی‌ترین آنها بابک تراکمه؛ عضو فعلی هیئت مدیره مخابرات ایران و وحید صدوقی؛ مدیر عامل فعلی همراه اول است.

البته در این بین عده‌ای هم از برات قنبری؛ معاون سابق وزیر ارتباطات و رئیس فعلی هیئت مدیره مخابرات نام می‌برند که براساس این سناریو احتمال تکیه زدن سراییان؛ معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران وجود دارد اما در غیر این صورت محدوده انتخاب حول دو گزینه دیگر خواهد بود.

در حال حاضر اعضای هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران برات قنبری (رئیس هیئت مدیره)، مظفر پوررنجبر(نائب رئیس)، بابک تراکمه، لطیف وصلی و حمیدرضا رفیعی هستند.

البته در گام نخست و براساس پیگیریهای خبرنگار بادیجی، گزینه‌ای که برای این پست انتخاب می‌شود در قامت سرپرست خواهد بود که با موافقت سهامدار عمده شرکت خصوصی مخابرات ایران، سکاندار هدایت این مجموعه در قامت مدیر عامل خواهد شد.

با این حال باید منتظر تشکیل جلسه هیئت مدیره این شرکت و تغییر و تحولات آتی ماند که قطعا دامنه آن منجر به جابجایی مهره‌های اجرایی در سطح اپراتورهای ارتباطی خواهد شد.

انتهای پیام/