مخابرات از خطوط تلفن ثابت سودآوری ندارد

0
165
مخابرات ایران

لطیف وصلی عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران از مشخص شدن تکلیف خطوط بلااستفاده مشترکان تلفن ثابت خبرداد و اعلام کرد: پیشنهاد تعیین تکلیف این خطوط به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی داده شده است.
وی با بیان ایم مسئله که هزینه راه اندازی و دایر کردن یک خط ثابت با توجه به موقعیت مکانی که این خطوط در آنها دایر میشوند حدود 800 تا 1300000 هزار تومان برآورد میشود و اظهار داشت این در حالی است که مخابرات هزینه هر خط تلفن ثابت را 50 هزار تومان در نظر گرفته است که علاوه بر آن هزینه های نگهداری خطوط  را هم باید پرداخت کند.
وصلی بیان کرد: هم اکنون بالغ بر ۶ میلیون خط تلفن ثابت در کشور بلااستفاده مانده که نگهداری این خطوط، با وجودی که برای مخابرات هزینه به همراه دارد، اما سودآوری ندارد.
وی افزود: برای توسعه مخابرات و کاهش هزینه های سربار، باید تکلیف این خطوط نیز مشخص شود که در این زمینه از رگولاتوری خواسته ایم برای خطوط تلفن ثابت بلااستفاده تصمیم گیری کند.
هم چنین عضو هیات مدیره شرکت مخابرات تاکید کرد شرکت مخابرات در بسته پیشنهادی به وزارت ارتباطات برای افزایش نرخ های مخابراتی، ، موضوع افزایش آبونمان را علاوه بر افزایش حق اتصال خط تلفن ثابت دیده است تا هزینه آبونمان برای مشترک، سبب شود چنانچه از خطی استفاده نمی کند آن را به مخابرات بازگرداند. چرا که مخابرات بر روی این خطوط سرمایه گذاری بسیاری انجام داده اما در عمل از این منبع، هیچگونه درآمدی ندارد.

مخابرات ایران