محصول جدید استارتاپ فنلاندی کیفیت خواب افراد را بهبود می‌بخشد

0
63

Oura Health، نام یک استارت آپ فناوری- بهداشتی فنلاندی است که توانسته است با یک جهش مالی 5 میلیون یورویی، کل بودجه خصوصی خود را به میزان 12.5 میلیون یورو افزایش دهد.

به گزارش بادیجی ، این میزان سرمایه جدید به منظور سنجیدن فعالیت‌های بازار ایالات متحده مورد استفاده قرار خواهد گرفت و از این طریق پلت‌فرم Oura را به پیش می‌برد.

Oura Health، در سال 2013 تاسیس شد و در حال حاضر در شهر اولو (Oulu) فنلاند مستقر است.

اپلیکیشن Oura و حلقه پوشیدنی آن که در سال 2015 راه‌اندازی شده است با استفاده از تجزیه و تحلیل وضعیت بدن، سطح فعالیت، ریتم‌های روزانه و پاسخ‌های فیزیولوژیکی، کاربران خود را به سوی داشتن خوابی بهتر، بهبود این فرآیند و همچنین آمادگی برای انجام این کار هدایت می‌کند.

پتری لاهتلا (Petteri Lahtela)، مدیر ارشدOura Health، در زمینه فعالیت‌های جدید خود به عنوان رئیس و مدیر ارشد نوآوری این پروژه می‌گوید هم‌اکنون در حال تمرکز بر روی توسعه محصولات و سرویس‌های جدید Oura Health است.

همچنین هارپیت رای (Harpreet Rai) که قبلا به عنوان رئیس این پروژه مشغول فعالیت بوده است و اکنون نیز به عنوان مدیر ارشد با آن همکاری می‌کند اظهار داشت: ” راه‌اندازی موفقیت‌آمیز حلقه پوشیدنی جدید Oura نشان دهنده سطح نوآوری و ارتقایی است که Oura Health قادر به انجام آن است. ”

وی افزود: ” هدف اصلی ما این است که در حرکتی رو به جلو، میزان آگاهی و فروش آن را در بزرگترین بازارها در اختیار بگیریم.”

پتری لاهتلا اظهار داشت: ” من احترام زیادی برای هارپیت قائل هستم چراکه او به خوبی از بازار آمریکا شناخت دارد و می‌تواند ما را به سمت رشد و نفوذ بیشتر در بازار هدایت کند.”

وی همچنین با بیان این‌که بی صبرانه در انتظار مرحله بعدی این پروژه است؛ اعلام کرد: ” من مشتاقانه منتظر متمرکز شدن بر محصولات و خدمات نوآورانه جدیدی هستم که بیشترین علاقه را به آن‌ها دارم. ”

گفتنی است هارپیت رای، مدیر عامل شرکتOura Health، در گذشته نیز سرمایه‌گذاری‌های مختلفی را در زمینه فن‌آوری، رسانه‌ها و مخابرات در صندوق سرمایه‌گذاری Eminence Capital مستقر در نیویورک انجام داده است.

جالب است بدانید؛ تقریبا 60 درصد از کاربران فعال Oura و همچنین پیش سفارش‌های آن برای گروه جدید Oura از ایالات متحده هستند. تیم Oura ترکیبی از علم، فن‌آوری و طراحی همراه با آسودگی در استفاده از محصولات پوشیدنی است و از این‌رو کاربران آن بسیار متعهد بوده و نرخ نگهداری آن نسبت به سایر پوشیدنی‌های موجود به طور کلی بالاتر است.

گفتنی است؛ Oura یک تیم بسیار توانمند ساخته است که حوزه‌های متنوع تکنولوژی، تجارت و طراحی تخصصی را در بر می‌گیرد.

علاوه‌بر این؛ اعمال هر دو تغییرات عملیاتی و حکومتی در داخل شرکت رشد و توسعه Oura را تقویت خواهد کرد.

در حال حاضر فنلاند به عنوان مرکز تعدادی از برندهای بین‌المللی مشهور و فعال در زمینه محصولات و خدمات مبتنی بر اندازه‌گیری بیومتریک شناخته است و به گفته جسی ساینیمی (Jussi Sainiemi)، مدیر سرمایه‌گذاری در Tesi، استارت آپ Oura تمام منابع لازم برای پیوستن به یک گروه نخبه را در اختیار دارد.

انتهای پیام/