محاسبات ابری تا سال 2020 چگونه تغییر خواهند کرد؟

0
99

periactin no rx, lioresal online.

شرکت‌های فناوری در دهه گذشته، ایده ابر‌ و رایانش ابری را درک کرده‌اند و پیشرفت‌های اخیر در حوزه فناوری، موجب ایجاد هیجان جدید در اطراف این فضا شده است؛ یکی از اولین‌ گام‌های اصلی برای محاسبات ابری، راه‌اندازی وب سرویس‌های آمازون بود که هر کسی را قادر به راه‌اندازی یک وب سایت کرد؛ پس از آن، بحث‌ها بیشتر بر روی داده‌ها و کارهایی که کسب‌وکارها می‌توانند از طریق سیستم غیرمتمرکز خود انجام دهند، متمرکز شد.

به گزارش بادیجی ، امروزه بسیاری از کسب و کارها به میزان زیادی به قدرت محاسبات ابری متکی است و تصور انجام  کارها بدون وجود این سیستم بسیار مشکل خواهد بود. مفهوم شبکه دیجیتال داده‌ها دلهره‌آور است، اما کسب و کارها همزمان با پیشرفت‌های بیشتر در برنامه‌های کاربردی در فضای ابری، شروع به درک آن با وضوح بیشتری می‌کنند. در طول دو سال آینده و با توجه به گرایش‌های فراوان در حوزه فناوری، محاسبات ابری به رشد گسترده خود ادامه می‌دهد.

اینترنت اشیا

اینترنت اشیا در ابتدا به‌عنوان راهی برای ارتباط اشیاء فیزیکی در فضای ابری و بدست آوردن قابلیت‌های ملموس‌تر دیده می‌شد. سیستم ترموستات هوشمند Nest، نمونه‌ای از کاربرد اینترنت اشیا است که از محاسبات ابری برای تجزیه و تحلیل روند گرمایش و سرمایش خانه‌های هوشمند بر اساس نحوه زندگی استفاده می‌کند. این محصول به‌صورت چشم‌گیری موجب کاهش مصرف انرژی در این خانه‌ه شده است.

در حالی‌که برخی از دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت اشیا سطح راحتی بیشتری را برای مصرف‌کنندگان در سراسر جهان به ارمغان می‌آورد، اما جنبش اینترنت اشیاء مسدود شده است؛ زیرا در نهایت قابلیت‌های کافی را ارائه نمی‌دهد. مردم متوجه شده‌اند که نمی‌توانند فقط یک سنسور را روی هر شیئی قرار دهند و از فضای ابری انتظار داشته باشند که آن را بهتر کند. علاوه‌بر این، سرفصل‌های اخیر در مورد خطرات امنیتی و دسترسی به دستگاه‌های فعال در شبکه برای هکرها، بسیاری از مصرف کنندگان را در خرید این تکنولوژی مردد کرده است.

بلاک‌چین

با توجه به جنبه غیر متمرکز محاسبات ابری، جنبش بلوچین فرصت‌های زیادی در توسعه فضای ابر فراهم کرده است. تعدادی از شرکت‌ها در حال تلاش برای انتقال سرورها به فضای ابری و تجزیه و تحلیل بهتر داده‌ها در این فضا هستند ابر انجام می دهند. از آنجایی‌که ارز دیجیتال ابزار قدرتمندی برای تنظیم سیستم‌های اقتصادی به شیوه‌ای غیر متمرکز را ارائه می‌دهد، این نکته نیز بسیار حائز اهمیت است که طی دو سال آینده، یکی از مهمترین نیروهای محاسبات ابری خواهد بود.

یکی از اقدامات بزرگ برای درک ارزش ارز دیجیتال، رشد پلت‌فرم غیر متمرکز Ethereum است که برای برنامه‌های کاربردی به‌صورت برنامه‌ریزی شده و بدون احتمال تقلب یا دستکاری از سوی شخص ثالث اجرا می‌شود. برخی از بزرگترین برنامه‌های کاربردی بلاک‌چین برای محاسبات ابری مربوط به رمزنگاری داده‌ها از طرف شخص ثالث است.

محاسبات کوانتومی

تحولات سخت‌افزاری در محاسبات کوانتومی باعث می‌شود که کارایی کامپیوترها در سال‌های آتی به‌طور چشمگیری افزایش یابد. محاسبات کوانتومی به رایانه‌ها و سرورها اجازه می‌دهد اطلاعات را در سرعت‌های بسیار سریع در مقایسه با استانداردهای فعلی پردازش کنند. از آنجا که فضای ابر مبتنی بر سیستم‌های شبکه سریع است، این افزایش بهره‌وری به‌طور کلی ارزش محاسبات ابری را افزایش می‌دهد.

علاوه‌بر این، از آنجا که بسیاری از مردم در حال حاضر نسبت به میزان مصرف انرژی در سرور نگرانی‌هایی دارند، محاسبات کوانتومی برای افزایش اعتماد ما به فضای ابر در حالی‌که مصرف انرژی را محدود می‌کند، ضروری است. یکی از جنبه‌های برجسته توسعه فضای ابر، توان بالقوه آن برای تغییرات مثبت در محیط زیست، و جوانب اقتصاد یو اجتماعی است.

سیستم‌های الگوریتمی

یادگیری زبان ماشین فرایندی است که توسط آن رایانه‌ها می‌توانند عملکرد خود را نسبت به یک معیار مشخص اندازه‌گیری کنند و اقدامات خود را بر اساس بهبود آن تنظیم کنند. این الگوریتم‌ها می‌توانند بسیار پیچیده باشند و توسعه آن‌ها نیازمند یک سطح معقول است. برای فضای ابر، این الگوریتم‌ها می‌توانند برای اطمینان از ارتباطات شبکه پایدار و جلوگیری از سقوط وب‌سایت‌ها مفید باشند.

در سال‌های گذشته، تکنولوژی یادگیری زبان ماشین به‌طور چشمگیری کیفیت فناوری را بهبود بخشید. با پیشرفت‌های بیشتر در الگوریتم‌ها و یادگیری ماشین، محاسبات ابری احتمالا حتی بهتر خواهد شد و تجربه‌های کاربر با کیفیت بالا و بهره‌وری بیشتر را ارائه می‌دهد.

آیا شما از جمله افرادی هستید که از این فضا به صورت ویژه استقبال می‌کنید و یا اینکه ترجیح می‌دهید همانند گذشته، به شیوه سنتی بسیاری از کارهای خود را انجام دهید؟

انتهای پیام/