مالزی نخستین ارز دیجیتالی رمزگذاری شده اسلامی را راه‌اندازی کرد!

0
129

به گزارش رویترز شرکت مالزیایی HelloGold، برای ارز دیجیتالی اسلامی و رمزنگاری شده جدید خود که از پشتیبانی طلای واقعی برخوردار است گواهی‌نامه “تطابق با شریعت اسلام” دریافت کرده است.

به گزارش بادیجی ، رویترز شرکت مالزیایی HelloGold، برای ارز دیجیتالی اسلامی و رمزنگاری شده جدید خود که از پشتیبانی طلای واقعی برخوردار است گواهی‌نامه “تطابق با شریعت اسلام” دریافت کرده است. این شرکت قصد دارد تا سال آینده این پلتفرم طلای آنلاین خود را در کشور تایلند نیز راه اندازی کند.

Manuel Ho معاون بازاریابی این شرکت درباره ارز دیجیتالی اسلامی ابداعی گفته است:

این ارز رمزنگاری شده که GOLDX نامیده می شود، سال گذشته راه اندازی شده و به تازگی گواهینامه “تطابق با شریعت اسلامی” را از شرکت “امانی” (Amanie)، ارائه دهنده مشاوره فایننس اسلامی در این کشور دریافت کرده است.

بر خلاف دیگر ارزهای رمزنگاری شده، پشتوانه GOLDX به عنوان ارز دیجیتالی اسلامی، طلای فیزیکی ذخیره شده در صندوق امانات سنگاپور می باشد و معامله گران می توانند در آنجا ارز رمزنگاری شده خود را با طلا نقد نمایند، البته تراکنش ها باید در طی یک دوره زمانی معین انجام گردند.

ارز دیجیتالی اسلامی چه ویژگی هایی دارد؟

همچنین شفافیت معامله، ضمانت های آن و انجام تراکنش لحظه ای از جمله اصول قرار دادهای مالی اسلامی است که در این ارز دیجیتالی اسلامی جدید دیده شده است.

این اتفاق نشان می دهد که چگونه فین تک ها، (شرکت هایی که از فناوری های جدید برای اصلاح خدمات بانکی استفاده می کنند)، در حال گسترش نفوذ خود به بازارهای فاینانس اسلامی در خاورمیانه و جنوب شرقی آسیا هستند.

در سال گذشته، این شرکت برنامه تلفن همراهی مبتنی بر Blockchain راه اندازی کرده است که به کاربران اجازه می دهد تا به خرید و فروش طلا بپردازند و بر روی طلای فیزیکی سرمایه گذاری کنند، این برنامه نیز توسط شرکت Amanie گواهی شده است.”HelloGold قصد دارد در ماه های آینده عرضه پلتفرم طلا خود را به کشور تایلند نیز گسترش دهد.

منبع

انتهای پیام/