قطارهای تندرو در کره جنوبی به اینترنت پرسرعت مجهز می‌شوند

0
176

در برخی نقاط جهان به محض ورود قطار به زیر زمین، دسترسی به خدمات تلفن همراه قطع می‌شود و این خدمات شامل اتصال به اینترنت نیز می‌شود. اما ظاهرا داستان در کشور کره جنوبی فرق می‌کند؛ چراکه سامسونگ قصد دارد برخی از قطارهای تندرو این کشور را به اینترنت پرسرعت مجهز کند.

به گزارش بادیجی ، سامسونگ در همکاری با شرکت مخابراتی KT، برای برخی از قطارهای تندرو Wonju-Gangneung، سرویس اینترنت پرسرعت LTE-R را فراهم می‌کند. هدف از این کار دسترسی راحت‌تر کاربران برای تماشای مسابقات المپیک زمستانی ۲۰۱۸ که در کره جنوبی برگزار خواهد شد، عنوان شده است. مطمئنا استفاده از این فناوری برای تماشاگران این مسابقات و جهانگردانی که به همین منظور به کره جنوبی خواهند رفت، جذاب و تاثیرگذار خواهد بود. در توضیح بیشتر در خصوص فناوری LTE-R آمده است:

تکنولوژی نسل بعد، ارتباطات در قطارهای هوشمند و سرویس‌های مترو که ارتباط صوتی و اطلاعاتی بدون سیم را در داخل قطارها به‌صورت قطار به قطار یا قطار به زمین، برای کاربران به ارمغان می‌آورد. به عبارت دیگر، LTE-R ارتباطات عملیاتی-اضطراری ثابتی را شامل MCPTT، تماس‌های گروهی و VoLTE، بین پرسنل قطار و مراکز کنترل برقرار می‌کند.

گفته می‌شود سامسونگ کار بر روی فناوری LTE-R را از سال ۲۰۱۵ به عنوان بخشی از تعهد خود مبنی بر برقراری این سرویس در پنج پروژه، که قطارهای تندرو یکی از آن‌ها محسوب می‌شود، آغاز نموده است.

انتهای پیام/