فناوری بلاک‌چین چگونه هکرها را غافل‌گیر می‌کند؟

0
37

سال 2017،  یک سال فاجعه‌بار برای امنیت آنلاین بود؛ از شکست یاهو تا فساد Equifax، میلیاردها کاربر اطلاعات شخصی خود را به خطر انداخته‌اند…

به گزارش بادیجی ، به نظر می‌رسد با توجه به این نقایص بزرگ، احتمالا ما باید تمام خدمات و پلتفرم‌های آنلاین خود را متوقف کنیم، اما بیایید واقع‌بین باشیم که این اتفاق نخواهد افتاد.

فناوری بلاک‌چین می‌تواند به سرعت اکثریت قریب به اتفاق مسائل مربوط به امنیت سایبری را حل کند و بهترین بخش آن، این است که در حال حاضر فناوری بلاک‌چین آماده پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در زیرساخت امنیتی اینترنت است.

در این مطلب به این موضوع خواهیم پرداخت که چرا این فناوری قابل اعتماد است؛ با ما همراه باشید.

شبکه غیر متمرکز آن یک دفاع داخلی است

بلاک‌چین معروف‌ترین نقش خود را در تأمین انواع رمزنگاری‌های محبوب مانند Bitcoin و Ethereum می‌داند.

قدرت در اعداد وجود دارد و بلاک‌چین این مفهوم را از طریق شبکه غیر‌متمرکز خود در بر می‌گیرد.

زیرساخت شبکه سنتی بر روی سرورهای بزرگ در یک مکان متمرکز شده است که آسیب‌پذیر هستند و به همین دلیل اغلب در معرض حملات DDoS قرار می‌گیرند که معمولا مدیریت خدمات را مختل می‌کند یا شبکه‌ها را از بین می برد.

بعضی افراد به کاهش حملات DDoS به‌عنوان یک نشانه مثبت در بهبود امنیت اشاره می‌کنند. طبیعت غیر متمرکز بلاک‌چین، یک دفاع داخلی در برابر حملات DDoS است و به همین دلیل هیچ نقطه‌ای برای حمله وجود ندارد.

اگرچه ممکن است هکرها با حمله به بخش‌های زنجیره‌ای تلاش کنند تا خدمات را مختل کنند، اما شبکه غیرمتمرکز همچنان به کار خود ادامه می‌دهد.

تغییرناپذیری آن بی‌شک است clomid online, acquire clomid.

بلاک‌چین بر اساس یک مدل اجماع عمل می کند، بدین معنا که 51 درصد از کاربران در آن باید توافق کنند که یک تراکنش یا ثبت اطلاعات باید قبل از ذخیره در بلاک‌چین، معتبر باشند.

به این ترتیب ثبت معاملات برای همیشه غیر قابل تغییر است. افراد سودجو برای برهم زدن این فرایند باید مجموعه‌ای از ثبت کننده‌های مستقل را فریب دهند تا بتوانند اطلاعات شرکت را با موفقیت دستکاری کنند.

با تایید اعتبارنامه در بلاک‌چین، یک ویژگی‌ قراردادی هوشمند ساخته می‌شود  که تنها افراد مورد تایید برای دسترسی به شبکه شرکت می‌توانند به آن وارد شوند. این یکی از مزایای منحصر به فرد بلاک‌چین است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

سوابق آن همیشه در دسترس است

بلاک‌چین ترکیبی کامل از حریم خصوصی و حسابدهی است و در واقع این شفافیت کامل سیستم است که آن را بسیار امن می‌کند و یک مزیت برای کاربران آن و تهدیدی برای افراد سودجو است. با این حال، به دلیل این‌که پرونده‌های بلاک‌چین شفاف و قابل دسترسی هستند، شرکت‌ها می‌توانند پس از حملات به سرعت خود را بازیابی کنند و در واکنش به حملات، سیستم دفاعی خود را پیشرفته‌تر کنند.

خوشبختانه شرکت‌ها و دولت‌ها از توان بالقوه بلاک‌چین مطلع شده ‌اند و در حال پیاده‌سازی آن در زیرساخت‌های خود هستند. بنابراین، نخستین کسانی که از بلاک‌چین استفاده می‌کنند اولین کسانی هستند که از مزایای امنیت آن استفاده خواهند کرد. با توجه به تخریب‌های اخیر هک‌های ویرانگر، در حال حاضر زمان استفاده از این فناوری برای اتخاذ راه‌حل‌های مفید فرا رسیده است.

انتهای پیام/