فروشندگان و خریداران گوشیهای موبایل ال‌جی تنها دو روز مهلت دارند!

0
106

براساس اطلاعیه‌های قبلی مرکز اجرای طرح ملی رجیستری گوشیهای تلفن همراه، فروشندگان و خریداران گوشیهای موبایل ال‌جی تنها دو روز تا اجرای رجیستری مهلت دارند.

به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران پویا؛ برند ال‌جی پنجمین نوع از گوشیهای تلفن همراه است که طرح ملی رجیستری به سراغ آن رفت و کلیه مدلهای ساخت این برند را خطاب قرار داد.

پیش از این برندهای اپل، بلک‌بری، موتورولا و گوگل پیکسل مشمول طرح رجیستری شده بودند تا به این طریق از واردات غیرقانونی آنها به کشور جلوگیری شود و دولت گامی در راستای مقابله با کالاهای قاچاق این حوزه بردارد.

براساس تصمیم پیشینی که حدود 10 روز گذشته در قالب گزارشی به آن پرداخته شد، این برند مشمول رجیستری شد و قرار است از روز شنبه هفته آینده (ساعت 00:00 بامداد) مورخ 28 بهمن ماه رجیستری گوشیهای ال‌جی آغاز شود.

بنابراین مطابق روال گذشته، مسئولان اجرای این طرح به فروشندگان تلفن همراه تأکید کرده‌اند تا در مهلت باقیمانده گوشیهای با برند ال‌جی موجود در فروشگاه خود را که از مبادی قانونی وارد کشور نشده به فروش رسانند.

در چنین شرایطی و نزدیک شدن به پایان مهلت در نظر گرفته شده، مشاهده شده برخی فروشندگان با قراردادن سیم‌کارت در تلفنهای همراه اقدام به فعالسازی آنها کرده و می‌کنند در حالیکه مسئولان اجرای رجیستری تذکر داده‌اند استفاده از این روش هیچ تضمینی را برای ثبت تلفن همراه در سامانه ایجاد نمی‌کند و مسئولیت هرگونه عواقب ناشی از فعالسازی با این روش (از جمله ثبت نشدن گوشی در سامانه) بر عهده شخص فروشنده است.

از سوی دیگر با توجه به اعمال مقررات برای این برند جدید، اگر دارای تلفن همراه با برند ال‌جی هستید و تلفن همراه شما به هر دلیلی در چند ماه گذشته خاموش بوده، لازم است تا قبل از زمان آغاز طرح، تلفن همراه خود را با قرار دادن سیم‌کارت درون آن روشن کرده و حتی‌المقدور با آن تماس بگیرید یا پیامکی ارسال کنید.

همچنین لازم است در صورتیکه تلفن همراه شما دارای دو یا چند سیم‌کارت است، با قرار دادن یک سیم‌کارت درون همه شکافها (Slot) نسبت به فعالسازی تلفن همراه خود اقدام کنید.

در نهایت هم برای اطمینان از ثبت تمام شناسه (IMEI)های گوشی تلفن همراه خود پس از قرار دادن سیم‌کارت درون شکافها حتما اقدام به فرآیند استعلام اصالت کنید تا از ثبت شناسه (IMEI) در شبکه اپراتوری کشور اطمینان حاصل شود.

انتهای پیام/