عینک واقعیت افزوده اینتل امسال از راه می‌رسد

0
111

خبرهای جدید از تمرکز اینتل روی توسعه عینک مدرنی برپایه تکنولوژی واقعیت افزوده حکایت دارند. آن‌طور که از شواهد امر پیداست اینتل به دنبال شریک تجاری است که این شرکت را در به هدف رساندن فرایند تولید این محصول یاری کند.

به گزارش بادیجی ، وب‌سایت BGR از تمرکز اینتل روی توسعه عینک‌ واقعیت افزوده‌ای خبر داده که امکان برقراری ارتباط با گوشی هوشمند کاربر را فراهم کرده و می‌تواند محتویات این دستگاه‌های الکترونیکی همراه را به طور مستقیم روی شبکیه چشم کاربر پخش کند. این ترکیب، ساختاری آشنا به نظر می‌رسد که پیش از این در گوگل گلس شاهد بوده‌ایم و انتظار می‌رود در قالب عینک‌های واقعیت افزوده شرکت اپل هم پیش روی کاربران قرار گیرد.

با وجود این، به نظر می‌رسد اینتل در توسعه چنین محصولی دست‌تنها مانده و از همین رو قصد دارد سهم عمده‌ای از بخش تولید عینک‌های واقعیت افزوده را به یک شریک تجاری معتبر واگذار کند. بر اساس گزارش منابع آگاه و جزئیاتی که از سوی وب‌سایت Bloomberg منتشر شده ارزش بخش تولید عینک‌های AR شرکت اینتل چیزی حدود ۳۵۰ میلیون دلار برآورد شده است. اینتل ظاهراً به دنبال آن است تا با اضافه کردن شریک یا شرکای تجاری، موفقیت خود را در این بخش تضمین کند. آن‌طور که از گزارش‌های فعلی پیداست اینتل به دنبال شرکایی است که از کانال‌های فروش قابل توجه برخوردار بوده، تخصص ویژه‌ای در بخش طراحی یا تحلیل بازار داشته باشند و کم‌تر به دنبال سرمایه‌گذاری مالی در این حوزه است.

بخش AR شرکت اینتل در حال حاضر توسعه عینک‌های هوشمند مجهز به تکنولوژی واقعیت افزوده را در دستورکار قرار داده که امکان برقراری ارتباط را با گوشی‌های هوشمند از طریق بلوتوث فراهم می‌کنند:

این امکان وجود خواهد داشت تا اطلاعات و محتویات را با استفاده از یک پروژکتور لیزری، روی شبکیه چشم کاربر پخش کرد. در حال حاضر شرکت تایوانی Quanta Computer در قالب قراردادی که با اینتل منعقد کرده، توسعه این محصول را برعهده گرفته است. این محصول در حال حاضر فرایند توسعه را با عنوان Superlite پشت‌سر می‌گذارد اما احتمال می‌رود محصول نهایی با عنوان Vaunt روانه بازار فروش شود.

این توضیحی است که توسط افراد نزدیک به فرایند توسعه عینک واقعیت مجازی اینتل ارائه شده است. احتمال می‌رود این محصول جدید از سال جاری میلادی روانه بازار شود اما هنوز جزئیات دقیقی در خصوص زمان دقیق رونمایی از این محصول یا قیمت آن ارائه نشده است.

اینتل با توسعه عینک جدید واقعیت افزوده وارد بازاری خواهد شد که در آن نام‌های مطرحی نظیر اپل، آمازون و گوگل به چشم می‌خورد. انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۵ میلادی ارزش بازار سخت‌افزارهای واقعیت افزوده و واقعیت مجازی به ۱۱۰ میلیارد دلار برسد.

منبع

انتهای پیام/