عاداتی که رهبران دنیای فناوری را به کارآفرینان موفق تبدیل کرد

0
35

در دره سیلیکون شنیدن انواع داستان‌‌های هیجان‌انگیز برای موفقیت و افزایش بهره‌وری، غیر معمول نیست؛ موفق‌ترین کارآفرینان جهان می‌دانند که راه‌های بسیار ساده‌ای برای دستیابی به حداکثر بهره‌وری وجود دارد. در این مطلب به توضیح چهار عادتی می‌پردازیم که به جف بزوس، بیل گیتس و الن ماسک در افزایش بهره‌وری و تبدیل آن‌ها به موفق‌ترین کارآفرینان کمک کرده‌اند.

به گزارش بادیجی ، نکته جالب اینجاست که این ترفندها بسیار ساده هستند و هر کسی می‌تواند از آن‌ها استفاده کند و برای آگاهی نسبت به آنها با ما همراه باشید:

  1. اولویت‌بندی ایمیل‌ها

بیل گیتس از سه مانیتور در طول روز استفاده می‌کند. یک صفحه برای نمایش ایمیل‌های دریافتی، یکی برای ایمیل‌های خاص که در حال خواندن آن‌ها بود و دیگری دسکتاپ یا مرورگر خود که در صورت نیاز یک لینک یا فایل را بررسی کند.

Elon Musk، بنیان‌گذار SpaceX و Tesla، به استفاده استادانه خود از ایمیل‌ها برای انجام کارهای روزانه خود می‌بالد. وی در مصاحبه‌ای گفت: ” من سعی می‌کنم هر کجا که امکان داشته باشد، به‌طور یکنواخت ارتباط برقرار کنم و واقعا در استفاده از ایمیل‌هایم خوب عمل کرده‌ام.”

در همین حال، جف بزوس مدیر عامل آمازون مشهور است. وی تک تک سوالات و شکایت‌های دریافت شده کاربران در حساب عمومی خود به نشانی jeff@amazon.com را به تیم خود ارسال می‌کند. این تمرین به او اجازه می‌دهد تا مسائل را به‌صورت مناسب و بدون آن‌که وقت زیادی صرف شود به مدیر مربوطه منتقل کند.

  1. برگزاری جلسات مفید

بیل گیتس، در کتاب “تجارت و سرعت تفکر” می‌نویسد: “جلسات خوب نتیجه آمادگی خوب است.” او می‌گوید شما باید از قبل اسناد و سایر اطلاعات را برای افراد ارسال کنید تا بتوانند پیش از جلسه تجزیه و تحلیل کنند. به این ترتیب شما جلسه را به بحث در مورد موضوع صرف خواهید کرد نه ارائه آن.

جف بزوس از قانون دو پیتزا برای اجرای جلسات موثر استفاده می‌کند. بر طبق این قانون تعداد شرکت کنندگان در یک جلسه باید محدود باشند. وی بر این باور است که شرکت کنندگان در جلسات باید محدود به کسانی باشد که برای آن هدف خاصی دارند و یا به این دلیل که آن‌ها می‌توانند اطلاعات و یا یک راه‌حل مناسبی را ارائه دهند.
paroxetine online, dapoxetine without prescription.

  1. به اندازه‌ای که نیاز دارند می‌خوابند

محرومیت از خواب باعث کاهش توانایی مغز شما در پردازش اطلاعات می‌شود و به نوبه خود بر میزان بهره‌وری تاثیر می‌گذارد. متخصصان خوابیدن بین 7 تا 9 ساعت را به افراد توصیه می‌کنند. اما باید توجه داشت که این نیاز برای هر فرد متفاوت است. به‌عنوان مثال، بیل گیتس می‌گوید که او به هفت ساعت خواب در شب نیاز دارد، جف بزوس به هشت ساعت و الن ماسک به  شش یا شش و نیم ساعت. با این حال، همه آنها موافق هستند که نیاز به خواب کافی برای کارکردن در طول روز کاری دارند.

  1. آن‌ها ورزش می‌کنند

مطالعات نشان داده‌اند که تمرین هوازی به ویژه در تقویت حافظه و یادگیری مهارت‌ها کمک می‌کند. هر سه کارآفرین، تمرینات ورزشی را در برنامه‌های خود ترکیب می‌کنند. جف و الون وزنه‌برداری و تمرینات کاردیو را انتخاب می‌کنند و گیتس وقت خود را صرف تردمیل می‌کند و گاهی اوقات برخی از محتواهای آموزشی را تماشا می‌کند.

انتهای پیام/