صفحه نتایج جست‌و‌جوی گوگل باز هم تغییر می‌کند

0
10

گوگل یک بروزرسانی جدید برای موتور جستجوی خود عرضه کرده که دست کاربران را برای انتخاب از بین نتایج پیدا شده بازتر می‌کند.

به گزارش بادیجی، گوگل یک بروزرسانی جدید برای موتور جستجوی خود عرضه کرده که دست کاربران را برای انتخاب از بین نتایج پیدا شده بازتر می‌کند.

این موتور جست‌و‌جو اعلام کرده هدف از توسعه به روز رسانی جدید، افزایش تنوع نتایج جستجو و سایتهاست که باعث می‌شود بعد از این در صفحه نتایج جستجوی گوگل بیش از دو صفحه از یک وبسایت نشان داده نشود.

البته اگر الگوریتم‌ها بیش از دو صفحه یک وبسایت مشخص را پیدا کنند که محتویاتشان با عنوان جستجو انطباق بالایی دارند، ممکن است بیش از دو نتیجه را از آن به نمایش بگذارند اما می‌توان انتظار داشت صفحه نتایج جستجوی گوگل متنوع‌تر شود.

در توییت گوگل درباره الگوریتم جدید گفته شده این تغییرات باعث می شوند بیش از دو صفحه از یک وبسایت در نتایج اصلی نمایش داده نشوند. با این حال همچنان ممکن است در صورت تشخیص سیستم، بیش از دو نتیجه برای یک جستجوی خاص نمایش داده شود.

از آنجایی که قابلیت جدید براساس دامنه‌ها عمل می‌کند، رفتارش با زیر دامنه‌ها و ریشه‌های یک دامنه مشخص مانند یک وبسایت واحد خواهد بود و گوگل تنها دو نتیجه از آنها را نشان خواهد داد. با آنها تنها در صورتی مانند وبسایت‌های متفاوت رفتار خواهد شد که بیش از دو صفحه با محتویات مرتبط با موضوع پیدا شود.

آنطور که کاربران توییتر مطرح کرده‌اند این قابلیت هنوز کاملا دقیق عمل نمی‌کند و گوگل همچنان ممکن است نتایج زیادی را از یک وب‌سایت مشخص به نمایش بگذارد اما «دنی سالیوان» از اعضای تیم جستجوی گوگل اعلام کرده این شرکت در حال کار روی این قابلیت برای بهبود عملکردش است.

انتهای پیام/