صاحبان “استارتاپ” های کوچک چگونه به موفقیت می‌رسند؟

0
64

کارآفرینان تلاش زیادی برای محافظت از استارت آپ خود از طریق کمک گرفتن از نیروهای خارجی مانند رقبا و یا نوسانات بازار صرف می‌کنند اما گاهی اوقات آنچه بیشتر به یک شرکت آسیب می‌زند، رفتار موسس آن است؛ در واقع هر کارآفرین می‌تواند بدون آنکه متوجه شود، رفتارهای غیرمعقولی را در عرصه فعالیت‌های تجاری خود انجام دهد که قطعا کسب و کار آن‌ها را دچار مشکل می‌کند…

به گزارش بادیجی، فرضا انتخاب نادرست یک مشتری یا انجام شوخی در زمان نامناسب، نمونه‌هایی از این رفتارهای اشتباه است.

باید توجه داشت که حتی یک اشتباه کوچک می‌تواند موجب انحراف یک شرکت از مسیر اصلی فعالیت آن و در نهایت منجر به مرگ آن شود؛ از سوی دیگر باید به این نکته نیز توجه داشت که هیچ‌کس یک انسان کامل نیست، بنابراین بهترین کاری که می‌توانید برای استارت‌آپ در حال رشد خود انجام دهید، استفاده از روش‌های امتحان شده توسط شرکت‌های موفق است.

در ادامه این مطلب به چند کار ساده برای حفظ امنیت استارت آپ نوپای شما می‌پردازیم؛ با ما همراه باشید.

استارت آپ خود را بیمه کنید

به احتمال زیاد در اختیار داشتن یک کسب و کار یکی از ارزشمندترین دارایی‌های شماست، پس چرا آن را بیمه نمی‌کنید؟

با بررسی چشم‌انداز کسب و کار بسیاری از شرکت‌های بزرگ می‌توان به این نتیجه رسید که مواردی مانند سرقت، کاهش تعداد مشتریان و یا نارضایتی آن‌ها، آسیب‌های وارده از سوی کارمندان و بسیاری موارد دیگر، از جمله مشکلاتی هستند که این شرکت‌ها طی سال‌های اخیر با آن مواجه بودند. یکی از اولین اقداماتی که باید به‌عنوان صاحب یک استارت آپ انجام دهید این است که با یک کارشناس بیمه مشورت کنید.

در مرحله اول شما به یک بیمه پایه برای کسب وکارتان نیاز دارید اما در کنار آن باید توجه زیادی به نواقص یک بیمه معمولی از جمله بیمه وقفه استارت آپ، بیمه سایبری، بیمه خرابی تجهیزات و پوشش هر چیز دیگری که ممکن است اتفاق بیافتد، داشته باشید.

جانشین مدیر عامل را تعیین کنید

بله، به احتمال زیاد شما به‌عنوان صاحب یک استارت آپ کوچک، تیمی از افراد خبره‌ای که برای پذیرفتن مسئولیت کاری شما در مواقع ضروری آماده باشند، در اختیار ندارید. اما به هر حال انجام این کار ارزشمند و ضروری است.

برخی از مدیران تمام انرژی خود را وقف کار می‌کنند تا مجبور به انتخاب جانشین برای خود نباشند. این افراد به سرعت در معرض خطر فرسودگی قرار می‌گیرند. اگر بنا به دلایلی نمی‌توانید بر انجام کارها نظارت کنید، آیا می‌خواهید استارت آپ‌تان به‌طور کامل فعالیت خود را متوقف کند؟ اگر پاسخ شما به این سوال منفی است، بهتر است یک همکار، دوست یا آشنای مورد اعتماد خود را برای نظارت بر امور تعیین کنید.

همان‌طور که استارت آپ شما رشد می‌کند و کارمندان جدیدی به آن اضافه می‌شود، همچنان باید این نکته را در ذهن داشته باشید.

به‌عنوان مثال، شاید اولین کارمندی که شما استخدام می‌کنید فردی باشد که بتواند امور مربوط به کسب و کارتان را در زمان غیبت شما انجام دهد؛ بنابراین یکی از مواردی که باید در زمان مصاحبه برای استخدام در نظر بگیرید، توانایی انجام این کار از سوی فرد جویای کار است.

مشاوره حقوقی

اگر چه انجام این کار می‌تواند برای شما گران قیمت باشد، اما بهتر است در خصوص قراردادها مشاوره‌ای را با وکیل خود انجام دهید تا مطمئن شوید که از لحاظ قانونی صحیح هستند؛ استفاده از این روش همچنین به شما کمک می‌کند تا هر زمان که سوال یا نگرانی برای‌تان پیش آمد بتوانید از مشاوره‌های وکیل قانونی خود استفاده کنید.

از یک فیلتر استفاده کنید

همان‌طور که قبلا هم اشاره شد، شما باید به صورت روزانه افرادی که با استارت آپ شما در ارتباط هستند را با دقت زیر نظر بگیرید.

این کار با اولین مشتری شما آغاز می‌شود و با اضافه شدن فروشندگان، پیمانکاران، کارمندان و بسیاری افراد دیگر ادامه می‌یابد. توجه به هر پرچم قرمز، از جمله عدم توانایی برای پاسخ به سوالات به‌طور مستقیم و همچنین امتناع یا ناتوانی در ارائه ارجاعات طی زمان خواسته شده نیز از جمله مواردی است که باید به آن‌ها توجه کنید.

Cheap baclofen online, cheap Zoloft. نتیجه‌گیری:

اغلب تصمیمات روزمره شما به‌عنوان صاحب یک کسب و کار، تاثیر پایدار و چشم‌گیری بر آینده شرکت شما دارند؛ بنابراین شما می‌توانید اقدامات لازم را برای کاهش اشتباهات و در نتیجه آسیب رساندن به آن انجام دهید.

جالب است بدانید اکثر کسب و کارهای موفق در دریافت خدمات بیمه‌ها و حمایت‌های حقوقی سرمایه‌گذاری می‌کنند تا خطراتی که با آن‌ها مواجه می‌شوند را کاهش دهند.

انتهای پیام/