شکار «زامبی‌های گوشی هوشمند» در کره‌جنوبی!

0
11

کره جنوبی قصد دارد با استفاده از رادار و لیزر از عابران پیاده که در حال استفاده از گوشی‌های هوشمند خود در خیابان‌ها قدم می‌زنند، حفاظت کند.

به گزارش بادیجی، حضور افرادی که نمی‌توانند از گوشی هوشمند خود چشم بردارند، در خیابان‌ها پدیده‌ای عجیب نیست. در واقع اغلب امروزی‌ها عادت دارند در مترو، اتوبوس و حتی در حین قدم زدن در خیابان، از گوشی هوشمند خود استفاده می‌کنند. بر همین اساس است که کره‌ جنوبی به فکر کنترل این افراد افتاده است.

این کشور اقدامات پیشرفته‌ای را برای اطمینان از اینکه “زامبی‌های گوشی هوشمند” به ترافیک وارد نمی شوند، استفاده می‌کند. “زامبی های گوشی هوشمند” یک اصطلاح فرهنگ عامه است که برای توصیف افرادی استفاده می‌شود که نمی توانند از گوشی‌های هوشمند خود دور شوند.

همه ما ویدیوهای افرادی را دیده‌ایم که توجه بیشتری به تلفن دارند تا جایی که در آن حرکت می‌کنند. نتایج این حواس پرتی به‌طور کلی عجیب و غریب است. برخورد با دیوار، افتادن یا رفتن به مسیری اشتباه اما این ماجراها همیشه خنده‌دار نیست. گاهی اوقات افرادی که حواسشان پرت است حین عبور از خیابان تصادف می‌کنند.

بر همین اساس هم‌اکنون کره جنوبی در حال آزمون سیستمی است که به عابرین پیاده هشدار می‌دهد تا حین کار با گوشی هوشمند خود تصادف نکنند و البته به خودروها نیز برای کاهش سرعت هشدار می‌دهد. این سیستم‌های هوشمند دارای فناوری تصویربرداری حرارتی و رادار تشخیص حرکت مردم و اتومبیل‌ها است.

در این سیستم هوشمند مسیر عبور خودروها و افراد با نور های رنگارنگ و پرتوهای لیزری روشن می‌شود که هشدار می‌دهد که مردم نزدیکند و بهتر است رانندگان سرعت خود را کاهش دهند. این سیستم به‌طور کامل توسط مهندسان کره‌ای طراحی شده است.

کیم جونگ هون؛ پژوهشگر ارشد KICT و طراح این سیستم می‌گوید: ” این روزها شاهد تعداد زیادی از زامبی‌های گوشی به دست و تصادفات خطرناک رانندگی هستیم. برهمین اساس استفاده از چراغ‌های ویژه هشداردهنده و لیزری مخصوص زامبی‌ها را در دستور کار خود قرار دادیم. ”

در حال حاضر این سیستم جذاب در مرحله آزمایشی است اما پیش‌بینی می‌شود به‌زودی وارد فاز عملی شده و حتی به کشورهای دیگر نیز صادر شود.

انتهای پیام/