شورای راهبری توسعه شبکه ملی اطلاعات تشکیل شد

0
134
شبکه ملی اطلاعات

شورای راهبری توسعه شبکه ملی اطلاعات با صدور احکام اعضای این شورا از سوی وزیر ارتباطات، تشکیل و آغاز به کار کرد.

به گزارش بادیجی ، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور تسریع در اجرای شبکه ملی اطلاعات و با توجه به سند تبیین الزامات این شبکه و در راستای اجرایی شدن مصوبات شورای عالی فضای مجازی، احکام ساختار جدید شورای راهبری توسعه شبکه ملی اطلاعات را امضا کرد.

این شورا به ریاست وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و عضویت معاونان، مدیران پروژه و کمیته ناظرین به صورت ماهانه تشکیل جلسه خواهد داد و پیشرفت این پروژه را رصد می کند.

بر این اساس وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان رییس شورای راهبری توسعه شبکه ملی اطلاعات، با صدور احکامی حسین فلاح جوشقانی (رییس رگولاتوری)، صادق عباسی شاهکوه (مدیر عامل شرکت زیرساخت)، رسول سراییان (رییس سازمان فناوری اطلاعات) و سیروس موثقی (معاون برنامه ریزی وزارت ارتباطات) را به عضویت این شورا منصوب کرد.

همچنین بر اساس دیگر احکام صادر شده مسعود ابوطالبی، محمد خوانساری، عباس آسوشه، علی اصغر عمیدیان و محمد آقا کیشی به عضویت گروه ناظرین مستقل شورای راهبری توسعه شبکه ملی اطلاعات منصوب شدند.

مسئولیت دبیرخانه و مرکز هماهنگی اجرایی پروژه های این شورا نیز به بهزاد اکبری سپرده شد و سیروس موثقی نیز به عنوان مسئول گروه برنامه ریزی، بودجه و کنترل برنامه ها معرفی شد.

همچنین در ذیل این شورا سه کمیته قرار دارد که مطابق احکام صادر شده با امضای آذری جهرمی، روسا و دبیران این کمیته ها به شرح زیر هستند:

– کمیته زیرساخت و دسترسی: حسین فلاح جوشقانی (رییس) و مجید حقی (دبیر)

– کمیته محتوا و کسب وکارها: رسول سراییان (رییس) و مهدی فسنقری (دبیر)

– کمیته امنیت: حمید فتاحی (رییس)، محمد گودرزی (دبیر)

منبع:مهر

انتهای پیام/