سوابق، مسئولیت‌ها و تخصص‌های آذری جهرمی در یک فریم

0
124
محمد جواد آذری جهرمی

تنها گزینه دهه شصتی پیشنهادی از سوی ریاست جمهوری برای تصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دارای سوابق و پیشینه ای طولانی در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات و با مطالعاتی ارزنده در این بخش است.

به گزارش خبرنگار بادیجی، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی سرانجام روز گذشته محمدجواد آذری جهرمی را به عنوان وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.

 

آذری جهرمی متولد سال 1360 در شهر جهرم است؛ وی فارغ‌التحصیل رشته مهندسی برق از دانشگاه صنعت آب و برق بوده و از سال 1381 در وزارت اطلاعات و پس از آن از سال 1388 در وزارت ارتباطات،‌ پست‌های مدیریتی داشته است.

آذری جهرمی همچنین شش سال سابقه مدیریت در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در سمت مدیرکلی داشته و علاوه بر آن دو سال در هیات مدیره شرکت رایتل و بیش از 2 سال در هیات مدیره شرکت زیرساخت، سابقه عضویت داشته است. او که جوان‌ترین مدیر ارشد حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات محسوب می‌شود،‌ از اردیبهشت سال 1395 معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت شد و اکنون نیز جوان ترین گزینه پیشنهادی رئیس جهمور برای حضور در کابینه دولت دوازدهم است.

انتهای پیام/