سه فناوری هوشمندی که کسب‌وکار شما را دگرگون می‌کنند

0
79

همان‌طور که جهان وارد عصر جدیدی از فناوری می‌شود، تأثیرات آن به‌آرامی در تمام زمینه‌های زندگی ما نشان داده می‌شود. روند صعودی در سال‌های اخیر عمدتا به دلیل پیشرفت‌های پردازش قدرت و سخت‌افزاری است که دستیابی به قابلیت‌های غیر قابل دسترسی را از طریق دستگاه‌های هوشمند به ارمغان می‌آورد.

به گزارش بادیجی ، پیشرفت‌های تکنولوژی در سراسر دنیا، یکپارچه‌سازی کامل تکنولوژی در کسب و کار را ضروری می‌کند. این تکنولوژی بزرگی که هر کس در مورد آن صحبت می‌کند همان هوش مصنوعی (AI) است زیرا توانایی بالقوه‌ آن انقلابی بزرگ در صنعت جهان برپا کرده است. هوش مصنوعی که با اتوماسیون آمیخته شده است، منجر به برخی پیشرفت‌های مهم که می‌تواند به‌طور مستقیم بر روی کسب و کار شما تاثیر داشته باشد، می‌شود. با این حال، فن‌آوری‌های بسیاری وجود دارد که هنوز کامل نشده‌اند و از اهداف توسعه خود دور شده‌اند؛ به‌عنوان نمونه می توان به خودروهای خودران اشاره کرد.

جالب است بدانید؛ نوآوری‌های اولیه هوش مصنوعی به یک کسب و کار کمک نمی‌کند و همچنین برای ادغام در یک کسب و کار مناسب نیستند. حال سوال اینجاست که چه دستگاه‌هایی باید از فناوری پیشرفته برای کسب و کار شما استفاده کنند؟

در این مطلب، دستگاه‌های هوشمند و مفیدی را مورد بررسی قرار داده‌ایم که می‌تواند تا حد زیادی بر کسب و کار شما تأثیر بگذارند و اگر صاحب یک کسب و کار هستید باید بلافاصله به‌دنبال استفاده از آن‌ها در فضای کاری خود باشید.

دستیار شخصی هوش مصنوعی

فضای فناوری با گسترش دستیارهای هوشمند مانند آمازون اکو و گوگل‌هوم به‌سرعت در حال توسعه خانه‌ها و کسب و کارها است. این دستگاه‌ها در واقع تقویت کننده‌های بهره‌وری عظیمی هستند، زیرا کمک می‌کنند تا انجام بعضی از کارهای روزمره مانند دیکته کردن ایمیل‌ها و یا سایر فعالیت‌ها تسهیل شوند. آن‌ها می‌توانند برای مجموعه‌ای از اقدامات مفید دیگر مانند یادداشت‌برداری و تنظیم هماهنگی کنفرانس‌ها مورد استفاده قرار گیرند.

به‌طور خلاصه، این دستگاه‌های هوشمند که نسبتا مقرون‌به صرفه هستند، دغدغه کارکنان را کمتر می‌کنند تا بتوانند روی کارهای مهم‌تر تمرکز کرده و سریع‌تر کار خود را انجام دهند. این دستیارها همچنین به‌عنوان یک نقطه ورودی بزرگ به دنیای هوش مصنوعی عمل می‌کنند و می‌توانند به‌طور کامل و در عین حال که کسب و کار شما را مجهز به جدیدترین فناوری‌ها کرده اند، موجب افزایش بهره‌وری آن در فن‌آوری‌های نوظهور مانند بلاک‌چین شوند.

امنیت هوشمند

از آن‌جایی که حفظ امنیت یک فضا بسیار مهم است، صنعت فن‌آوری نوآوری‌هایی را در فضای امنیتی ایجاد کرده است. دستگاه‌هایی مانند دوربین‌های هوشمند می‌توانند تصاویر مربوط فضاهای داخلی و فضای باز را در حین ضبط به کامپیوتر یا گوشی‌های هوشمند شما منتقل کنند. برای کسانی که دارای محل کسب و کار فیزیکی هستند، این دستگاه‌ها می‌توانند بسیار ارزشمند باشند زیرا به شما امکان می‌دهند تا کسب و کار خود را در هر کجا که هستید و در هر زمان که بخواهید نظارت کنید. به همین ترتیب، درب‌های و قفل‌های هوشمند محبوب‌تر می‌شوند، زیرا کاربردی بودن آن‌ها بیش از پیش برای همه آشکار شده است.

درب‌های هوشمند به شما اجازه می‌دهند تا ببینید چه کسی در خانه است و حتی با تلفن هوشمند شما با آن‌ها صحبت می‌کند. قفل هوشمند همچنین به شما اجازه می‌دهد تا قفل‌های گوشی‌های هوشمند یا رایانه خود را کنترل کنید و با ایجاد یک لایه امنیتی اضافی می‌تواند در هنگام غیبت از کسب و کار به شما کمک کند. فناوری، این دستگاه‌های هوشمند که همواره در حال بهبود هستند و برای کسب و کار فیزیکی ضروری است را به ارمغان آورده است.

آسایش هوشمند

هیچ چیز مهم‌تر از یک فضای کاری راحت که روشنایی و تهویه آن به‌راحتی قابل تنظیم است، لذت‌بخش نیست. خوشبختانه، دستگاه‌های هوشمند فراوانی مانند ترموستات و سیستم‌های روشنایی هوشمند به‌منظور ایجاد فضای کاری راحت‌تر برای کاربران طراحی شده است. این دستگاه‌ها برای هر صاحب کسب و کار با یک فضای کاری فیزیکی ضروری است.

دستگاه‌هایی مانند سیستم روشنایی رنگ فیلیپس به شما اجازه می‌دهد تا شدت و رنگ چراغ را در ساختمان خود تغییر دهید. این تکنولوژی در بهره‌وری صحیح انرژی و ارائه روشنایی دلخواه به شما کمک می‌کند. در ترموستات هوشمند نیز به همین شکل است؛ شما می‌توانید از هر نقطه‌ای آن را کنترل کنید. این ترموستات‌ها دارای سنسورهای کنترل از راه دور است که می‌تواند جایی که باید بعدا گرم شود را تشخیص دهد. مزیت استفاده از این ترموستات‌ها که همان تهویه مناسب، افزایش بهره وری و شادی در کسب و کار شما است نیز کاملا روشن است.

نتیجه‌‌گیری:

فرقی نمی‌کند که شما به‌دنبال یک کارمند کارآمدتر هستید و یا یک محل مناسب برای کار، دستگاه‌های هوشمند قطعا می‌توانند شما را در رسیدن به این هدف کمک کنند.

در حال حاضر به لطف تکنولوژی هوشمند و اینترنت اشیا (IoT)، ایجاد یک محل فیزیکی راحت و امن که امکان نظارت تصویری و تهویه مطبوع را برای شما فراهم کرده ، کاملا امکان‌پذیر است. این بهبود کیفیت زندگی، کسب و کار شما را راحت‌تر کرده و جایگاه بهتری را برای کار به شما ارائه خواهد کرد.

انتهای پیام/